1

Uued tuuled Rapla hooldekeskuses

Anne-Ly Pedaja, Rapla Hooldekeskuse juhataja
Foto: Tiina Azojan

Kohalik omavalitsus koostöös Rapla Hooldekeskusega esitas taotlused projektidele „Kohaliku omavalitsuse hoolekandeasutuste hoonetes energiatõhususe ja taastuvenergia kasutuse edendamise toetus” Rahandusministeeriumile ning „Kohandatud teenuskohad dementsusdiagnoosiga eakale“ Sotsiaalministeeriumile.
Antud meetmed said rahastuse osaliseks ning esimesed sammud uuenduste osas on juba tehtud.

Tänu teenuskoha projekti rahastusele ümbritseb täna hooldekeskust aadressil Kuusiku 5 kaunis õueala. Kõik teenusel olevad kliendid saavad aastaringselt nautida turvalises keskkonnas värsket õhku ja meeleolukaid tegevusi, nagu lindude toitmine, taimede kastmine, tuulekellade helide ja värvide märkamine. Lisaks hakkavad siin toimuma kontserdid ja õuepidustused koos sportmängudega (boccia, pallimängud, kepikõnd), toredad jalutuskäigud kogu õue ulatuses ning puhkamisvõimalused värvirikastes lehtlates.

Lähima aasta jooksul läbib hooldekeskuse kolmekorruseline maja suured muutused.
Seda rekonstrueeritakse ja laiendatakse, muudetakse ruumide paigutust. Valmivad uued laoruumid ja puhkeruumid klientidele, riietusruum koos puhkeruumiga töötajatele ja saun korraliku leiliruumiga kõigile. Põhjalikult renoveeritakse köök ja söögisaal.

Projekti eesmärk on muuta maja energiasäästlikumaks, teha klientide elu mõnusamaks ja luua töötajatele kaasaegsem töökeskkond.

Projekti ellu viimiseks on tarvis ajutiselt erinevad teenused koos klientidega paigutada asenduspindadele. Tugikeskus Vahtra kolis ajutiselt aadressile Keskkooli 1/1. Ruumid on värskelt remonditud, vastavad teenusele seatud nõuetele ja vajadustele.

Kasutusel on köök, puhkeala, eraldi puhkeruum, tegevusruum ning kabinet tegevusjuhendajatele. Muutused on olnud suured nii klientide kui töötajate jaoks, oluline on ümberkorralduste põhjuseid pidevalt selgitada.

Tänaseks on „vahtrakad“ end uude elamisse mugavalt sisse seadnud ning loonud rõõmsa koduse koosolemise. Hetkel käivad suured ettevalmistused Rapla linna jõululaadaks, meisterdatakse kauneid jõulupärgi ning kuuseehteid.

Ööpäevaringne üldhooldusteenus kolitakse teenuspinnale Lasteaia 12. Sotsiaalkorterid ning toetatud elamise teenus koos turvakodu teenusega jäävad endisele aadressile.

Tööd peaksid lõppema 2021. aasta augustis ning siis peaks olema parema ruumilahendusega hoone täielikult avatud. Tugikeskus Vahtra saab toredad tegevusruumid koos eraldi sissepääsuga maja lõunapoolsesse ossa, ööpäevaringsele teenusele saab senise 50 kliendi asemel 55.

KOKKUVÕTE

Rapla Hooldekeskuses käib remont.
Tuleval sügisel on palju uut ja paremat
nii klientidele kui töötajatele.
Vahtrakad on praegu ajutistes ruumides.