MEISTMTÜ Vaimupuu püüab intellektipuudega inimeste
elu lihtsustada ja põnevamaks muuta.

vaimupuu ikoonMeist

Jaga:
image_print

VAIMUPUU ÜHENDAB VAIMUSTAVAID INIMESI

MTÜ Vaimupuu loodi 2011. aasta novembris.

Meie peamine tegevus on info jagamine intellektipuudega inimestele ja nende lähedastele, pereliikmetele ja tugiisikutele, aga ka sotsiaaltöötajatele ja ametnikele.

Aastatega oleme kasvanud, korraldame ka üritusi ja koolitusi intellektipuudega inimestele.

Meie partnerid on puuetega inimeste organisatsioonid, valitsus- ja ametiasutused, meditsiini ja sotsiaalhoolekandega tegelevad ettevõtted ning erinevad mittetulundusühingud.

Meie eesmärk on aidata intellektipuudega inimestel ühiskonnas kohaneda ja elus paremini hakkama saada ning ühendada erinevaid puuetega inimeste organisatsioone.


Ajakiri Vaimupuu

Vaimupuu püüab näidata inimeste elu positiivses võtmes, andes soovitusi ja nippe oma olukorra lahendamiseks. 2 korda aastas, sponsorite toel, ilmub Vaimupuu ajakiri paberkandjal. Siin on erinevad populaarsed rubriigid:

  • Meie inimesed – portreelugu tublist intellektipuudega inimesest.
  • Tasub teada – uued seadused ja seadusemuudatused ning nõuanded, lühitutvustused reformidest, toetuste taotlemise korrast jne.
  • Sündmused – fotogaleriid ja reportaažid intellektipuudega inimeste üritustest.
  • Kööginurk – lihtsate toitude valmistamise õpetus, fotodega illustreeritud.
  • Ligipääsetavus (uus!) – artiklid meilt ja mujalt, mis räägivad ligipääsetavusest erinevatel tasanditel

Kajastame ka teisi puudeid ja raskemaid haigusi puudutavaid materjale, avaldame intellektipuudega inimeste kaastöid.

Enamikule artiklitest on vajadusel lisatud kokkuvõte üle Euroopa tunnustatud lihtsustatud keeles.
Igapäevaselt kajastame infot oma kodulehel www.vaimupuu.ee ja Facebooki keskkonnas.


Üritused ja koolitused

Populaarseim meie ettevõtmiste seas on iga-aastane Vaimupuu fotokonkurss, mis toimub alates 2012. aastast. Tuhatkonna foto seast valib žürii parimad Vaimupuu kalendrisse ja neid eksponeeritakse rändnäitusel valitsus- ja kultuuriasutustes ning puuetega inimeste organisatsioonides.

Oleme kaasa löönud suurürituste korraldamisel (puuetega inimeste laulu- ja tantsupidu Viljandis, Vahtra Tantsud Tähtedega, puuetega inimeste suvepäevad jne), 2019. aastal korraldasime Vaimupuu Suvekooli Pedase puhkekeskuses, millest võttis osa 205 inimest.

Organiseerime ekskursioone muuseumidesse, ministeeriumidesse ja riigikokku, tutvustame mujalt tulnuile Tallinna vanalinna. Meie produtseeritud filmi „Mulle meeldib pildistada“ on näidatud ka Eesti Televisioonis.

Positiivset tagasisidet oleme saanud oma koolitustele – meedia-, fotograafia-, klaasikunsti- ja säästva tarbimise koolitusele, mida korraldame üle Eesti.


Vaimupuu missioon

Soovime tuua intellektipuudega inimesed kodust välja, anda neile võimalusi väljendada oma loovust ja rõõmu ning saada innustavaid mõtteid.

Hea tuju on tervise alus, terve inimene aga on väärtus kogu ühiskonnale.