https://uudised.tv3.ee/eesti/uudis/2021/12/07/selgusid-ajakiri-vaimupuu-fotokonkursi-voitjad/

Foto:TV3

“Seitsmestes” käisid külas ajakiri Vaimupuu peatoimetaja Janek Muru ja tegevtoimetaja
Kerttu Rakke. Vaimupuu on ajakiri, mis on mõeldud intellektipuudega ja/või psüühikahäirega inimestele ning kõikidele, kellele erivajadusega inimeste teemad korda lähevad. Kümnendat korda kuulutas ajakiri välja fotokonkursi, kuhu laekus sel aastal rekordarv fotosid.

Otse-eetris kuulutati välja fotokonkursi võitjad.

Vaimupuu fotokonkursist saavad osa võtta intellektipuude ja/või psüühikahäirega inimesed, foto väljamõtlemisel ja lavastamisel võib kasutada ka kõrvalist abi. Foto peab olema varustatud pildiallkirja ja paarilauselise selgitusega foto sünnist.

Vaimupuu meeskond tänab kõiki tegevusjuhendajaid, kes olid osalejatele abiks fotode saatmisel ja reeglite kohaselt vormistamisel.

Vaata, millised olid fotokonkursi parimad tööd:

1. koht Robert Šternfeld Tugikeskus Juks

1. koht
Robert Šternfeld
Tugikeskus Juks

„KAUGE TÄHE VALGUS“

„Mulle meeldivad väga Freddy Mercury ja ansambel Queen. Samuti meeldib mulle väga pildistada. Mõtlesin kaua, kuidas ühendada oma lemmik selle aasta teemaga. Kuigi lavavalguses säravad tähed kaovad lõpuks igavikku,
jäävad neist alati alles mälestuste varjud.

2. koht Hans Kristofer Arras EIT Tugiliisu „VALGUSE VARJUD“

2. koht
Hans Kristofer Arras
EIT Tugiliisu

„VALGUSE VARJUD“

„Ranna Rantšot külastades käisime ka öömatkal. Istusin kivil ja vaatasin päikeseloojangut.
See oli nii ilus, kuidas kõik päevale lehvitasid! Võtsin siis telefoni ja tegin klõpsu.“

3. koht Pille Aug Rapla Hooldekeskuse Tugikeskus Vahtra „KUU VARJUS JA VALGUSES“

3. koht
Pille Aug
Rapla Hooldekeskuse Tugikeskus Vahtra

„KUU VARJUS JA VALGUSES“

„Taevas paistsid päike ja kuu. Kuu oli poolik. Pool kuud oli valguses, pool kuud varjus. Kuu pildile saamine oli keeruline. Silmaga nägin hästi, aga kui vaatasin läbi kaamera, ei leidnud kuud ülesse. Otsisin kaua. Lõpuks leidsin.
Tegin mitu pilti. Igal pildil oli kuu ise nurgas.
Selle pildi aga saatsin, sest siin sain kuu pildi keskele.“

Lisaks anti välja seitse eriauhinda.

Veronika Nael Saaremaa lille vari elektri postil

Veronika Nael
Tugikeskus Juks

„VARI POSTIL“

„Käisin Saaremaal kooliõel külas ja nägin – selline lille vari! Otsustasin pildi teha. Tundus ilus ja sobib taustaga hästi kokku.“

Indrek Hansen Imeline loodus

Indrek Hansen
AS Hoolekandeteenused, Põltsamaa Kingu Kodu

„IMELINE LOODUS“

„Õhtu saabudes jalutasime koos tugiisikuga minu kodulinnas, käisime valguse ja varjude otsinguil. Nii sündis ka see foto.“

meili peale saadetud Aare Hallist paiksevarjutus 6

Aare Hallist
AS Hoolekandeteenuste, Kunda Mere üksus

„Päikesevarjutus“

Aarele meeldib käia üksinda nii hommikuti, kui ka õhtuti mere ääres jalutamas. Talle meeldib väga loodus ja jäädvustada erinevaid fotosid nii loodusest, kui ka päikese tõusust ja loojangust.

Aare tahab jäädvustada kauneid pilte selleks,
et sügisel pimedatel õhtutundidel oleks enda telefonist pilte vaadata ja ka teistele näidata.

VEEBRUAR – Annely Tauts „Uskumatu vari kandikul MV

Annely Tauts
Maarja Küla

„USKUMATU VARI KANDIKUL“

„Vana kandiku muster oli ära kulunud ja peaaegu nähtamatu, aga valguse käes heitis seinale suurepärase pitsilise mustri.“

meilile Kai Oidermaa kevadhommikul loob ka udu varje. autor

Kai Oidermaa
Viljandimaa Singel

„KEVADHOMMIKUL LOOB KA UDU VARJE“

„Üks minu lemmikumaid aegu päevast on varahommik, kui jõelt tõuseb heinamaale ja õuele udu. Päike tõuseb järjest kõrgemale ja kõik see tekitab teravaid isemoodi varje, mis keskhommikuks muutuvad või kaovad hoopiski.“

Parim noor osaleja Reinhard Rannu 11-aastane Eraisik

Parim noor osaleja
Reinhard Rannu
11-aastane

„UNISTUS“

„Mängisin palli ja vaatasin, et ta sarnaneb päiksele.“

Tauri Küng Hiiumaa Sotsiaalkeskus „JÄLJED LUMEL

Parim noor osaleja
Tauri Küng
16-aastane
Hiiumaa Sotsiaalkeskus

„JÄLJED LUMEL“

„Mingi loom on siit küngaste taha varju silganud ja endast raja maha jätnud.“

Palju õnne kõigile võitjaile!

Žürii töö ei olnud lihtne, kuna valik tuli teha tervelt 1321 foto seast. Kahjuks langes suur osa fotosid konkursist kohe, kuna olid tehniliselt madala kvaliteediga (ebatäpsed või väikese pikslite arvuga). Igal žüriiliikmel olid oma lemmikud ja kohati oli vaidlus äge, ent lõpuks hinnati ikka selle järgi, kui palju vastab foto konkursi reeglitele. Seekordne teema “Vari ja valgus” tõi konkursile tavalisest rohkem fotolavastusi. Siin hindas žürii pingutusi ja aega, mida lavastamine nõuab.

Žürii liikmed: Janar Peterson, Vaimupuu fotokonkursi koordinaator; Karin Kõiv, Viljandi Kaare kooli abiõpetaja; Linda Luhse, psühholoog; Kristina Tamm, psühhoterapeut; Katrin Jõgisaar, MTÜ Ökotark; Marta Kucza, Maarja Küla vabatahtlik Poolast; Katrin Lehtveer, vabatahtlik; Kristo Vahu, vabatahtlik; Eleri Peterson, Vaimupuu vabatahtlik fotograaf; Kerttu Rakke, Vaimupuu tegevtoimetaja.

Vaimupuu fotokonkurss toimus tänavu juba 10. korda, aga suuri pidustusi kahjuks korraldada ei saa. Nagu möödunud aastal, jäi ka tänavu viiruseohu tõttu ära iga-aastane pidulik fotokonkursi lõpetamine. Varasematel aastatel on seda külastanud sotsiaalministrid ja tähtsamad ametnikud, tasuta on käinud esinemas mitmed Eesti staarid. Seekord võetakse võitjatega ühendust ja auhinnad toimetatakse neile kätte hiljemalt 2022. aasta jaanuaris.

Traditsiooniliselt saab kõiki auhinnatud töid ja veel teisigi näha rändnäitusel, mida eksponeeritakse erinevates valitsus- ja sotsiaalasutustes üle Eesti. Praegu on näituseplaanid teadmatuks ajaks edasi lükatud, aga osa parimatest fotodest on näha Vaimupuu 2022. aasta kalendris.

Fotokonkurssi „Vari ja valgus“ ei ole seekord toetanud ükski riiklik instants. Siinkohal sügav kummardus sponsoritele, kes aitasid täita Vaimupuu fotokonkursi auhinnafondi – Telia, Koduekstra ja PhotoPoint. Suur, suur aitäh!

Vaimupuu tegemistega saab hoida end kursis meie uuenenud veebilehel www.vaimupuu.ee.

Vaimupuu tänab žüriid, sponsoreid ja kõiki konkursil osalenuid!

TELIA P RGB
koduekstra logo
photopoint logo negative 1 page 001