Video autor: M Haamer Heli autor: Last Management

2020. aasta on olnud mitmes mõttes eriline aasta. Palju on olnud vaja kohaneda ning teha asju teisiti. Nii juhtus ka 13. vabariikliku erivajadustega inimeste teatripäevaga.

loe lahemalt ikoon

Veel möödunud sügisel olid meil vahvad mõtted, kuidas üritust Haapsalu Kultuurimajas läbi viia ja
Eesti kaugematest paikadest tulijaile meie kaunist kuurortlinna tutvustada.

Tänavune aasta andis meile aga hoopis teistsugused valikud – rahvarohkeid üritusi ei tohtinudki korraldada. Nii oli ära jäämas ka erivajadustega inimeste teatripäev, kuigi kavad juba selgeks õpitud. Juba oli sügis, kui meil sähvatas päästev idee: võtta kõik etendused videosse!

Panime kokku vahva tiimi, kellega koos sõitsime mööda Eestimaad, külla neile, kes meile külla tulla ei saanud, ent kel võimalik meid võõrustada. Nii venis teatripäev lausa teatrikuuks! Meie uudse ideega tulid kaasa Türi Päevakeskus, Hiiu Valla Sotsiaalkeskus, Maarja Küla ja Rapla Hooldekeskuse Vahtra Tugikeskus.

Kui kõik etendused olid filmitud, valmis neist video. Saatsime kõigile osalenud organisatsioonidele üllatuspakikesed, kus mälupulk teatripäeva videoga.

Meil on suur rõõm, et suutsime keerulises olukorras turvalise lahenduse leida ja teatripäev siiski toimus. Seekord ei olnudki 13 õnnetu number!

Aitäh kõigile teatrisõpradele!

Loodetavasti kohtume järgmisel aastal juba ilma ekraanideta!

teari mask

Teatripäeva rändav mask jõudis nüüd Raplasse.
Järgmisel aastal võõrustavad teatrisõpru Vahtrakad!

KOKKUVÕTE

Tänavu jäeti ära paljud suured üritused.
Teatripäev tehti teistmoodi.
Etendusi filmiti erinevates kohtades.
Kõik etendused on nüüd ühel videol.