Nac lidzas scaled

 

Vaimupuu MTÜ-l on rõõm teatada, et taas on Eestit külastamas Läti erivajadusega inimeste organisatsiooni Nāc līdzās! noored muusikud – seekord koos Läti professionaalsete muusikutega. Kontserdid toimuvad 4. augustil kell 18 Tallinna Jaani kirikus ja 5. augustil kell 12 Viljandi Pauluse kirikus ning on tasuta.

Sihtasutus Nāc līdzās! (tõlkes „Tule kaasa!“) on Läti erivajadusega inimeste kultuuriorganisatsioon, mis tegutseb aastast 1998 ja on ellu kutsutud selleks, et pakkuda erivajadusega lastele ja noortele esinemisvõimalusi. Sihtasutuse asutaja ja juht on Saima Freiberga, kes samuti seekordsetel kontsertidel üles astub.

Lätis on tuntud Nāc līdzās! iga-aastased festivalid, kus esinejaid on sadu. Nāc līdzās!
on andnud hoogu ja esinemisvõimalusi ka eriti andekatele muusikutele ja lauljatele. Moodustatud on erinevaid professionaalsel tasemel kollektiive – möödunud aasta septembris oli Vaimupuul au korraldada kaks kontserti Tallinnas, kus astus üles Nāc līdzās! noorte laulukoor, esitades Läti koorimuusikat.

Tänavu külastavad Eestit noored nägemispuudega ja akadeemilise haridusega muusikud Maija Fogele (flööt), Liva Paula Paleja (saksofon) ja Mihail Olehov (akordion).
Maija ja Liva Paula on Eesti publikule juba tuttavad: nende pillimängu võis nautida juba möödunud aastal, kui nad laulukoori liikmetena Eestis esinesid. Mihail õpib Praha Muusikaakadeemias ning tema tihe graafik on põhjuseks, miks kontserdid toimuvad suvisel ajal.

Nāc līdzās! muusikutega on seekord ühinenud Läti tuntud professionaalsed muusikud Agnese Egliņa (klaver) ja Aivars Meijers (kontrabass). Agnese Egliņa on rahvusvaheliselt auhinnatud pianist, kes on varem ka Eestis esinenud (sh Mustjala festival Kuressaares ja Eesti Kunstimuuseumi Lossimuusika avakontsert) ning viimastel aastatel teeb tihedat koostööd Nāc līdzās! noorte muusikutega. Aivars Meijers on mänginud 20 aastat Liepaja sümfooniaorkestris ning õpetanud lapsi Liepaja muusikakoolis. Nüüd on ta vabakutseline ja osaleb väga erinevates projektides.

Kontsertidel Tallinnas ja Viljandis tulevad ettekandele heliteosed Läti ja maailma heliloojate loomingust (Peškov, Mediņš, Vasks, Barat, Piazolla jt).

Kontserdi korraldas Vaimupuu MTÜ, toetas Läti Saatkond Eestis.

Olete oodatud kontsertidele:
4. augustil kell 18 Tallinna Jaani kirikus ja
5. augustil kell 12 Viljandi Pauluse kirikus.

EST Nac lidzas 2023 07 EST LAT scaled