• pilt jaak joola
  • jaak joola
loe lahemalt ikoon

„Kes hommikuti külas käib,
see asjatult ei longi.
Sest teavad kõik, taram-taram…
Just selleks hommik ongi!“
Teadagi – PUHH!

Ühel hommikul teatas Aleksei üsna ärevalt: nad võtavad selle kuju maha! Uudishimulik Aleksei hoiab alati oma silmad-kõrvad lahti ja kuulab igal hommikul arvutist ajaleht Sakala uudiseid. Viimased uudised teatasid, et Viljandi Linnavalitsus ilmselt eemaldab Jaak Joalale aastavahetusel skandaali saatel püstitatud taiese. Juba nädal tagasi plaanisime ühist matka kesklinna ja ka kohvik, kus jalgu puhata, oli juba välja valitud, aga mõned kergemad külmetusnähud vedasid meie plaanidele kriipsu peale. Meil oli kuulsa laulja Jaak Joala veel kuulsam kuju alles üle vaatamata ja kõik selfid ka tegemata. Pidime kiirustama!

Kenal külmal ja lumisel päeval, kui rahvas Hea Hoo töökeskuses oli töö lõpetanud, kogunesime kuuse juurde ja seadsime kenasti hanereas ja üksteisest kaugele hoides sammud Jaak Joala kuju poole. Teekond oli jäiselt libe ja külm näpistas põski.

Alati hooliv Marko on Evelinile libedal teel tavaliselt toeks, kuid nüüd on koroona oht ja igaüks peab ise hakkama saama. Urmas tuletas tee peal meelde Joala laulujuppe. Tegelikult platseerub Joala meie rahva silmis levimuusika pingereas Boris Lehtlaane järgi umbes viiendale kohale. Esikolmik on kohati ebaselge, aga esimeste seas on kindlalt Ivo Linna ja Anne Veski.

Jaak Joala kuju nähes kiljatas Elena vaimustunult ja hindas selle väga ilusaks. Kuju juures oli ka teisi uudishimulikke, kõik klõpsisid oma nutitelefonidega pilte. Mirje püüdis oma fotoaparaadiga teha kvaliteetseid jäädvustusi ja kamandas rahva kuju eest ka korraks minema. Pikka kasvu Alaril polnud mingi probleem pilte teha teiste tagant. Meenutasime veelkord Joala laule ja kuulasime viisijuppe, mida kuju meile mängis. Muusika mängides hakkasid vilkuma kuju kaunistavad värvilised tulekesed.

„Nagu Tivoli,“ hõikas Jaanus.

Kõigile tuntud laul „Naerata“ pani Evelini rõõmsalt kaasa laulma.

„Polnudki nii hull kui leht kirjutab ja uudised räägivad,“ mainis Aleksei.

Tagasitee koju oli sama külm ja libe, aga mõte kodusest soojast teest hoidis kõigi tuju üleval!

KOKKUVÕTE

Viljandi linnas seisis paar kuud Jaak Joala kuju.
See võeti maha,
kuna rahva arvates ei olnud see ei väärikas ega ilus.
Viljandi Männimäe kliendid jõudsid käia kuju vaatamas ja pildistamas.
Nüüd on neil foto-mälestused Jaak Joala kujust.