Täna ja homme on harukordne võimalus saada osa Läti erivajadusega inimeste organisatsiooni
Nāc līdzās! noorte segakoori kontsertidest Tallinnas – 24. septembril Kultuurikatlas ja 25. septembril Jaani kirikus. Kontserdid on tasuta!

Sihtasutus Nāc līdzās! (eesti keeles „Tule kaasa!“) on Läti avalik-õiguslik organisatsioon, mis tegutseb erivajadusega inimeste huvides aastast 1998. Ühingu president Sarma Freiberga on ka üks asutajaliikmeid – tema poolt 1997. aastal korraldatud heategevuslikust kontserdist ongi ühing välja kasvanud. Iga-aastane festival Nāc līdzās!, kus esinevad erinevad erivajadusega lapsed ja noored,
on Lätis hästi tuntud.

2013. aastal esines Vaimupuu fotokonkursi lõpuüritusel Solarises koori solist Diana Ponaskova, kellest kirjutas Vaimupuu ka kaks aastat tagasi: https://vaimupuu.ee/vaimupuu-reis-latimaale-2/

Nāc līdzās! laulukoori liikmed on esinenud ka kuninganna Elisabeth II-le. Segakooris on lauljad ja solistid, lisaks löövad laulu-assistentidena kaasa noorte emad ja koori asutaja Sarma Freiberga. Eesti kontserditel tuleb esitlusele Läti heliloojate looming. Dirigent on Imants Točs.

Kontserdid toimuvad:
24. septembril kell 18 Kultuurikatla väikeses saalis (Põhja pst 27a).

Esinejaid ja külalisi tervitavad sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, Tallinna abilinnapea Tanel Kiik, EPIKoja esindaja Mari Puuram ja Läti suursaadik Kristīne Našeniece. Nāc līdzās! laulukoori tutvustab Sarma Freiberga.

25. septembril Jaani kirikus (Vabaduse väljak 1) kell 10 (jumalateenistuse ajal) ja kell 11:45.

Esinejaid ja külalisi tervitavad Läti suursaadik Kristīne Našeniece ja Tallinna abilinnapea Vladimir Svet. Nāc līdzās! laulukoori tutvustab Sarma Freiberga.

Tulge kuulama!

Nāc līdzās! laulukoori vastuvõtmise, majutuse ja esinemispaikade korraldamisega tegeleb MTÜ Vaimupuu.

Täname oma sponsoreid, kes aitasid korraldada kontserdid kuulajate jaoks tasuta: Callista Software OÜ, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet ja Jaani kirik.

Sihtasutuse Nāc līdzās! tegemistega saab tutvuda siin: https://www.naclidzas.lv/

Näide koori esinemisest: https://www.youtube.com/watch?v=pf3MCE9PPao

Loe organisatsioonist Nāc līdzās! ka Vaimupuust: https://vaimupuu.ee/vaimupuu-reis-latimaale-2/