lift 1 scaled

Lastekeskuse uue lifti valmimist tähistati ühe mõnusa tordiga.
Tort oli muidugi kaunistatud uue lifti pildiga!

Käo Tugikeskuse lastekeskuse maja on olnud erivajadustega laste jaoks igapäevases aktiivses kasutuses alates 1996. aastast. Üheks tugikeskuse prioriteediks on kaasaegsete ja ligipääsetavate tingimuste loomine kõigile, kes majas tegutsevad.
Enamus lastekeskuse lapsi kasutavad liikumiseks erinevaid abivahendeid: ratastooli, käimisraami või liikumiseks füüsilist tuge ning juhendamist.
Lifti kasutatakse väga tihti, kuna terve maja on õppetegevuse, päevahoiu või rehabilitatsiooniteenuste läbiviimiseks aktiivses kasutuses.
Nüüd on põhjust rõõmustada, kuna laste keskuse maja sai endale uhiuue kaasaegse lifti.
Uus liftisüsteem on sujuvam ja annab ka häälega teada, mis korrusele on jõutud.

loe lahemalt ikoon

Lifti paigaldamist toetas rahaliselt Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet eesmärgiga parendada erivajadustega lastele teenuse osutamise tingimusi.
Lifti paigaldas Elif AS meeskond, kes tegutses korrektselt ja kiirelt. Kasutame võimalust ja täname ka meie lastekeskuse ja kooli peret kannatlikkuse ja paindlikkuse eest niigi keerulisel ajal!

  • Uued laesiinidel liikuvad tõstukid on abiks näiteks WC-s.
  • 2
Laesiinidega tõstukid

Käo Tugikeskusel on soov olla Eestis oma valdkonnas eeskujuks ja suunanäitajaks, pakkudes piiratud liikumisvõimega teenusekasutajatele turvalist ja inimväärikust arvestavat keskkonda liikumisel, hooldustegevustel ja iseseisva aktiivsuse toetamisel. Laesiinidega tõstukid
annavad tugikeskuse töötajatele võimaluse tagada ohutut, ergonoomilist ja kaasaegset tegevuskeskkonda. Tõstukid on kasutatavad majutus-, tegevus- ja pesuruumides ning need on vajalikud teenusekasutajate ohutuks siirdumiseks tooli/ratastooli, voodisse, tualetti ja mujale.
Tugikeskus on paigaldanud laesiinidega tõstukid lastekeskuse kolme ruumi, Pae keskuse kolme ruumi ning Maleva keskuse 8 ruumi.

KOKKUVÕTE

Käo Lastekeskus sai uue lifti.
Uued tõstukid on kõigile abiks,
sest need liiguvad laes siinidel.