KALLID TEGEVUSJUHENDAJAD! 

 PALUME KINDLASTI REEGLEID JÄRGIDA!  

Väga oluline on fotole lisatav lugu, aga tähtis on ka pildiallkiri. Just pildiallkiri ja lugu aitavad luua pildi ja teema vahel seose, annavad ilusale pildile lisaväärtuse, mida esimesel pilgul hoomatagi ei oska. 

 Tänavune teema „Värviline maailm“ annab, nagu ka möödunudaastane „Vari ja valgus“, võimaluse näidata elu erinevaid külgi. Ootame fotosid, mis näitaksid värve meie ümber, ja kõike seda, mis annab elule värvi – toredaid momente, sündmusi, kohti, vaateid, asju ja nii edasi. Kõige olulisem on panna oma fantaasia tööle ja näha erksaid värve igal pool, ka seal, kus neid oodatagi ei oskaks. 

Teema jätkab paljuski möödunud aasta teemat „Vari ja valgus“, kus innustasime nägema varjude tagant valgust. Nüüd on aeg teha silmad lahti ja näha värve. Kõik värvid ei olegi alati ilusad ja rõõmsad, ent kõik rikastavad meie elu, annavad uusi ideid. Võiks vaadelda, kuidas muutuvad värvid ajaga – mis värvi on puu õuel näiteks hommikul, päeval, õhtul, talvel, suvel, pilves või päikeselise ilmaga. Isegi oma toa seinad on erinevat tooni päevavalguses ja ööpimeduses, laelambi- või küünlavalgel. Aga ka ülekantud tähenduses värvilised pildid on oodatud – värviline ja värvikas võib olla nii vaade, sündmus kui ka oluline asi. 

Konkursile ootame muidugi eelkõige rõõmsaid fotosid, kuna Vaimupuu püüab näidata maailma positiivselt – et erivajadusega inimesed pole vaid kurvad abivajajad, et nende igapäevaelus on palju põnevat, mida teistega jagada. Nii võiks ka fotograafi vaatenurk olla pigem optimistlik ja rõõmsalt tulevikku suunatud, ent kindlasti ei tohi fotograafi takistada, kui ta soovib jäädvustada tõsisemaid fotomõtisklusi. 

Inimesi ja lemmikloomi võib samuti pildistada, aga kogemused on näidanud, et elusolendite pildistamine ei tule nii hästi välja kui nn elutute pildistamine. See märkus aga pole kindlasti selleks, et fotograafi indu jahutada! 

Fotokonkursil osalemiseks tuleb järgida kindlaid reegleid: pildi lavastamisel või väljamõtlemisel võib kasutada abi, aga „klõpsu“ peab tegema erivajadusega inimene; pildid peavad olema võimalikult hea resolutsiooniga ja vastama teemale. Lisaks peab olema paarilauseline pildi saamise lugu. „Värvilise maailma“ pildistamisel võib ette tulla probleem, et värvid fotol ei ole sarnased sellega, mida silmaga nähti. Palume silmas pidada, et fotosid ei tohi enne konkursile saatmist töödelda (nt Photoshop), samuti ei anna ühtki eelist „kunstilised“ filtrid. Enne trükki (kalender, rändnäitus) töödeldakse fotosid spetsialistide poolt niikuinii. 

Värvilisust ja värvikust saab selgitada ja põhjendada pildiallkirjas ja fotole lisatavas loos – meie teemad on alati valitud sellised, et PILDISTADA VÕIB KÕIKE! 

 Lubage oma hoolealuste fantaasial lennata, ärgitage neid mõtlema. Isikupärane vaatenurk on alati parem kui traditsiooniline!  

NB!  

Pigem saata fotosid rohkem, kui jätta saatmata midagi head ja ilusat.  

Häguseid pilte pole mõtet saata, välja arvatud juhul, kui hägusus on kunstipäraselt taotluslik. Kehva motoorika korral palun aidake kliendil leida statiiv või selle aseaine, et ilus idee ei jääks teostumata. Auhinnatud fotod peavad olema väga hea kvaliteediga, et neid trükkida saaks. (Rändnäituse toimumine sõltub sponsorite lahkusest.) 

Selleks, et fotod kindlasti konkursile jõuaksid, tuleb kontrollida oma e-maili seadeid ning lisada kirjale vaid nii palju fotosid, kui süsteem lubab. Kahtluse korral palun helistage 55634449 ja kontrollige, kas fotod on ikka laekunud.