1

VAHTRA TANTSUVÕISTLUS

Žürii hinnangut kuulavad rõõmsalt Renee ja Kadri.

Juba 2 aastat elasid vahtrakad ilma tantsuvõistluseta, igatsus Vahtra Tähetantsude järele oli väga suur. Rohkem ei tahtnud vahtrakad enam oodata ning otsustasid ise tantsuvõistluse korraldada.
Lepiti kokku, et ise valitakse paarilised vahtrakate seast, ise otsitakse tantsud, muusika ja kostüümid, ise tehakse trenni ja uuritakse internetist tantsusamme.
Trennid läksidki hooga käima. Treeniti lausa iga päev! Ja lõpuks, 28. oktoobril, toimuski Rapla Kultuurikeskuses Vahtra Tantsuvõistlus. Tundus nagu päris! Suur elevus oli kõigil hinges.
Tehtud oli ju palju tööd!
Tulemused olid hämmastavad. Tantsud olid tõesti keerulised ja hoolikalt läbi mõeldud.
Kõigil oli hästi meeles, et tantsides tuleb naeratada. Oli väga erilisi tantsu algusi ja lõpupoose,
eriline oli ka autasustamine. Kõigil oli tantsuvõistlusest palju rõõmu!

28. oktoobril 2021. a. toimus Vahtra tantsuvõistlus. Enne käisid tantsutrennid ka. Sai suurt vatti ja pisaraid. Kõige enne tantsisin Pillega. Valisime tantsud: aeglane valss ja rumba. Ma mõtlesin liiga palju. Aeglases mõtlesin Reneed ja Pillet kasutada, aga hiljem mõtlesin ümber. Aeglases valsis oli raskem samme välja mõtelda, aga rumba oli kerge. Lõpuks ma otsustasin, et tantsin ka Mariga. Trennid läksid meil väga hästi.

Algul oli kaheksa tantsu, aga hiljem jäi seitse tantsu. Tantsuvõistlus algas pihta Age kõnepidamisega Rapla Kultuurikeskuse saalis. Kohtunikke oli meil kokku 4 – Merike, Riho, Tuuli ja Kalju.
Siis hakkas pihta. Esimese tantsuga – aeglane valss – alustasid Renee ja Kadri. Tegelikult mina seda näha ei saanud, sest olin ukse taga valmistumas, aga video pealt vaadates Renee natuke kiirustas.
Kadri tegi küll sammud hästi. Muidu mulle meeldis see tants. Teisena olime mina, Pille ja Mari.
Pille ja Mari läksid publikusse. Ütlesin, et seiske püsti, siis mul on parem tulla. Algul võtsin tantsima Pille. Aeglast valssi tantsisin Pillega. Tants oli väga hästi läbi mõeldud, väga hästi tuli välja. Žürii Kalju ütles:
„Ma kohe ehmatasin, et tuled mind tantsima võtma!“ aga ma läksin tegelikult Pillet tantsima võtma.

Kolmandana tantsisid Ahti ja Kadri aeglast valssi. Nende tants oli supertants ja tuli väga hästi välja. Ma ei olnud osanud niipalju asju tantsu sisse mõteldagi, aga nendel tuli väga hästi välja.

Pille, Kahro ja Mari lõpetasid oma tantsu efektselt. Tagaplaanil rõõmustab tegevusjuhendaja Age.

Ahti ja Kadri said I koha.

Üks paar jäi meil 4. tantsust ära ja siis olime meie Mariga neljandad – rumba. Issand, kui hea tants! Selle kohta ütlen küll, et see oli meil Mariga super töö ja tuli meil väga hästi välja. Selleks pöördeks, mille ma Mariga sisse võtsin, pidi mul jõudu olema, muidu oleksin Mari maha pillanud. Algus ei olnud küll nii mõeldud, aga kohapeal mõtlesime, et paneme „pääsukese“ ka sisse ja saime mõlemad sellega hakkama. Žürii Riho ütles Marile: „Tuli see pääsuke ikka ära!“
5. tants olid Kadri ja Ahti rumbaga. See oli jällegi väga hästi tehtud – no super. Kui õpetaja on ikka hea, siis on tants ka väga hea.
6.-na olime mina ja Pille. See rumba tuli meil sama hästi kui me välja mõtlesime. Aitäh Marile, et ta sai lõpus aru, millal tulla lõpupoosile. Kutsusin teda ja ta tuli. Mari istus mulle põlve peale ja Pille pani pea mulle õlale, nii, nagu me kokku leppisime. Kohtunikud ütlesid kõik: „Selles tantsus oli teil naeratus näol terve tantsu aja. Üllatavad olid algus ja lõpp.“
Viimasena esines Ele soolotantsuga – „Kikilips“. Ta tantsis salliga. See oli showtants. See oli keeruline, aga Ele sai hakkama.

Vahepeal läksid kohtunikud teise tuppa vaidlema, meie aga sõime kaneelisaiu ja jõime kohvi.
Siis tulid kohtunikud ja algas autasustamine. Peakohtunik Riho Pohla andis otsused teada. Saadi 2 eripreemiat. Need said Ele ning Kadri ja Eenee. III koha sain ma rumba eest Mariga.
II koha sain ma rumba eest Pillega. I koha said Kadri ja Ahti rumbaga.
Selline tantsuvõistlus meeldis meile väga, võib järgminegi aasta korraldada. Rohkem tahaks siiski päris Vahtra Tähetantsusid tagasi.

Ele oma soolotantsuga “Kikilips”.

KOKKUVÕTE

Vahtrakad armastavad väga tantsida.
Kuna suuri pidusid teha ei saa,
tegid nad ise oma tantsu-võistluse.