1

AS Hoolekandeteenused kliendid käisid Roosiaias presidendi vastuvõtul

Aivo ja president Kersti Kaljulaid.

Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva puhul võõrustas president Kersti Kaljulaid Roosiaias traditsiooniliselt külalisi. Sel korral olid kutsutute seas ka kaks meie tublit klienti ja tegevusjuhendajat, Aivo koos tugiisik Lehti Kaljulaga Pärnu Väike-Posti üksusest ning Mirje koos tegevusjuhendaja Tiina Jamsiga Viljandi Männimäe üksusest.

Aivo ja Lehti

Aivo tuli Pärnu Väike-Posti üksusesse elama 2018. aastal. Ta töötab pikaajalise kaitstud töö teenusel 6-8 tundi päevas, õpib Vana-Vigala Tehnika- ja Teenindus koolis autorehvitehnikuks ja taotleb ka autojuhilube. Aivo on väga sõbralik, toetab kaaskliente, on töökas, rõõmsameelne, võtab alati osa ühisüritustest ja talle meeldib väga kokata. Aivo on teinud meil elades endaga väga palju tööd ja ületanud kõiki ootuseid mitmekordselt. Selles kõiges on muidugi ülisuur panus tema tugiisikul ja tegevusjuhendajal Lehti Kaljulal.

Aivo ja Lehti kandidatuuri seadmine Roosiaeda minejateks oli nende jaoks suur üllatus.
Aivo oli juba siis väga põnevil. Kui saabus uudis, et nemad on minemas, oli rõõm suur!
Pisut muidugi hirmus ka. Nii tähtsa sündmuse eel hakati juba varakult Aivoga ettevalmistusi tegema. Aivole oli vaja ülikonda ja jalanõusid, just selle õige ülikonna otsinud kestsid pikalt.
Tiimijuht Kairi tuli Aivole ülikonna osas appi ja tegi ülikonnapüksid lühemaks. Ootusärevus oli mõlemal kutsutul päris suur – see oli ju täiesti uus kogemus. Tallinnasse sõideti asutuse bussiga ning meie bussijuht Valdi oli nõus nii tähtsa sündmuse puhul isegi puhkepäeval sõitma.

Roosiaed oli väga ilus ja päeva rõõmustas ka imeilus ilm. Nähti paljusid poliitikuid, avaliku elu tegelasi ja muusikuid. Suupistelaud oli rikkalik, kasutatud oli eestimaiseid tooraineid. Kuulati presidendi kõnet ja oli ka väike kontsert. Kõik külalised nautisid vastuvõttu ja peomelu oli päris suur.
Aivo ja Lehti tänavad kõiki, kes pidasid neid selle tunnustuse vääriliseks.

Aivo: Mul oli hea tunne, et minu edusamme on märgatud ja valitud presidendi vastuvõtule Roosiaeda. See kogemus andis mulle enesekindlust ja julgust edasi liikuda samas vaimus. Proovin olla sama tubli ja kohusetundlik ka edaspidi. Minu suurim soov oli pildile saada koos presidendiga ja see soov täitus.

Tugiisik Lehti: Olin väga üllatunud, kui saime kutse minna presidendi vastuvõtule. Algul olid segased tunded – kuidas riietuda, käituda ja oli ka väike hirm. Kogemus oli aga väga meeldiv. Suur au oli saada tunnustatud, et oleme Aivoga suure töö ära teinud. Olen ka edaspidi Aivole toeks, et Aivo saaks liikuda enda unistuste poole.

Mirje presidendi vastuvõtul.

Mirje ja Tiina

Mirje elab Viljandi Männimäe üksuses kogukonnaelamise korteris juba neli aastat.
Ta elas varem Karula Kodus ja Viljandi Näituse Kodus ööpäevaringse toega teenusel.
Mirje on väga hea näide, kuidas isiklik huvi ja töötajate toetus aitavad iseseisvuda.

Mirje lõpetas eelmisel aastal Viljandi Kutsehariduskeskuse puhastusteenindaja erialal ja käibki nüüd puhastusteenindajana tööl. Sügisest on plaanis samas koolis uuesti õppima asuda, seekord köögiabilise erialale. Vabal ajal kirjutab Mirje luuletusi, tal on huvi fotograafia vastu.

Tegevusjuhendaja Tiina Jamsil on alati midagi klientidega teoksil, ta on üks parimaid näiteid,
kuidas tegusat elu toetada ja ise positiivne olla. Toimetab ka näiteks vajadusel Mirje luuletusi.

Mirje luuletusi on avaldanud ka Vaimupuu.

Mirje: „Presidendi roosiaia vastuvõtt oli ilus pidulik ja uhke sündmus. Tulin vastuvõtule, tegin pilte ja kõndisin ümber roosiaia, sõin suupisteid ja nautisin ilusat muusikat, siis hakkas presidendi kõne. Nägin ka tuntud inimesi, neid oli palju. Mulle meeldis presidendi kõne, see oli nii imeilus ja hämmastav: esimese hooga ei meenugi, et see juhtus nii hilja, vähem kui tund enne seda,
kui kell löönuks südaööd ja tõld muutunuks kõrvitsaks. Muinasjutt. Me saame hakkama, kui oleme ausad ja julged. Aus ja julge olemine on risk, aga julguseta ei saa, vähemalt mitte geopoliitiliselt seismilistel aladel toimetades, nagu Balti riigid seda teevad. Need sõnad hämmastasid mind president Kersti Kaljulaidi kõnes kõige rohkem.“

Jagame rõõmu koos Aivo, Lehti, Mirje ja Tiinaga!

KOKKUVÕTE

2021. augustil möödus 30 aastat päevast,
mil Eesti sai taas vabaks.

Sel päeval korraldas President peo,
kuhu kutsus tublisid kodanikke.

Tänavu kutsuti peole
ka kaks erivajadusega inimest:
Aivo Pärnust ja Mirje Viljandist.