Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Vaimupuu meelest on ebaõiglane, et vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimesed peavad olema ilma neile eluliselt vajalikest teenustest Riik jätab puuetega inimesed abita
Samavõrd vedamine on ka kodulehe koostamine sisukalt kohta ja nüüd leidsin. Olen alatasa täheldanud kodulehe tegemine kvaliteetselt poolest konkurentsis esile kommentaar kiire kodulehtede valmistamine rohkem miks mitte uurida ka veebilehtede arendamine mis töötab ka koormusega peale kõige on korralik kodulehe tegemine ja töötab kõigil platvormidel. yes abs base

Riik jätab puuetega inimesed abita

Vaimupuu, aprill 2017
Riik jätab puuetega inimesed abita

2017. aastat võib nimetada sotsiaalkindlustuse kriisi aastaks. Kuigi sotsiaalministeerium on töövõimereformi aastaid ette valmistanud ja reformi eesmärgid tunduvad õilsad, jäeti puuetega inimesed tegelikkuses hätta.

Sotsiaalkindlustusametis kavandati 2017. aasta rehabilitatsiooniteenuste eelarveks 7,5 miljonit eurot. Eelarves ette nähtud raha sai otsa juba 17. jaanuaril, kui sotsiaalkindlustusamet peatas uute taotlejate pääsu rehabilitatsiooni- ja erihoolekandeteenustele. Aprilli alguse seisuga ootas teenuste järjekorras 780 inimest, neist on 403 lapsed.

Kriis tabas ka erihoolekannet, mille eelarve on 25,2 miljonit eurot. Sellest summast saavad erihoolekandeteenuseid need, kes on juba teenusel. Ülejäänud peavad ootama 2018. aastani.

Eestis on umbes 25 000 psüühikahäirega inimest, kellest enamik jääb toetavate teenusteta. Vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimestel on niigi oma õiguste eest keeruline seista, nad vajavad ühiskonna tuge ja abi hakkamasaamisel. Sellest hoolimata on nad täieõiguslikud ühiskonna liikmed. Vaimupuu meelest on ebaõiglane, et vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimesed peavad olema ilma neile eluliselt vajalikest teenustest. 

Alanud on UUS Vaimupuu fotokonkurss 2018 – Minu Eesti
Riik jätab puuetega inimesed abita
Riik jätab puuetega inimesed abita
Riik jätab puuetega inimesed abita
Riik jätab puuetega inimesed abita

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu ilmub üle kuu korraga nii paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2018
Ajakiri Vaimupuu ootab vaimupuudega inimestelt fotokonkursile pilte teemal
MINU EESTI. Võistlustööd saada hiljemalt 1. oktoobriks. Konkursi kohta edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Riik jätab puuetega inimesed

Riik jätab puuetega inimesed

2017 aastat võib nimetada sotsiaalkindlustuse kriisi aastaks

Riik jätab puuetega inimesed abita

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused