Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
27. augustil kogunes Viljandi laululavale ligi 500 erivajadusega inimest kõikjalt Eestist, et pidada maha järjekorras juba seitsmes erivajadustega inimeste. Aitäh osalejatele, et aitasite meie erilisel laulupeol teoks saada! viljandi võõrustas erilist laulupidu
Kui valminud tulemus on tugeva veebilehtede arendamine optimeeritult kohta kirjutatud. Kui on kindel tähtaeg kodulehe valmistus mis annab alati eelise, vahedalt lakoonilise kodulehtede koostamine veebilehe tegemine sama lingi kaudu on saadaval lihtsustatud kodulehtede loomine kaasaegselt ja see paistab välja ja sisukuse poolest soodsa kodulehtede valmistamine kohta infot lugeda. zero base cad

viljandi võõrustas erilist laulupidu

TEKST: Kaie Pukk, Erilise laulupeo peakorraldaja,, oktoober 2015

27. augustil kogunes Viljandi laululavale ligi 500 erivajadusega inimest kõikjalt Eestist, et pidada maha järjekorras juba seitsmes erivajadustega inimeste.

viljandi võõrustas erilist laulupidu
Laulupeotule süütasid Karula Kodu esindus ja laulupeo korraldajad.

rivajadustega inimeste laulupeotraditsioon sai alguse seitse aastat tagasi Kernu hooldekodust ning on ainulaadne, kuna tegemist on Eestis ainsa erivajadustega inimestele korraldatud laulupeoga.

AS Hoolekandeteenused Karula Kodu eestvedamisel korraldatud peole tuli 35 koori erivajadusega inimestele teenust pakkuvatest keskustest. Kohale tuli 18 erivajadustega inimestega tegelevat organisatsiooni üle Eesti ja AS Hoolekandeteenused 17-st kodust. Seekord oli rekordarv külalisi – tuldi Pärnust ja Viljandist, Koerust ja Keilast, Tallinnast ja Tarvastult, Jõgevalt ja Paidest, Sakust ja Meegomäelt, Torist ja Vändrast, Imaverest ja Hellenurmest ning Tahevalt ja Raplast.

Kella 10 paiku kogunesid esimesed laulupeolised, ilm oli ilus ja tuju kohale jõudnutel väga hea. Kella 11-12 oli proov, kus dirigent Karin Taukari käe all hakkasid helisema ilusad selgeks õpitud viisid. Lauljad ja juhendajad olid väga suure töö ära teinud. Kõik sujus plaanipäraselt. Tund aega lauluproovi seljataga, keha kinnitatud, esinemisriided selga pandud – saabuski rongkäigu aeg.

Rongkäigu eesotsas sammusid AS Hoolekandeteenused lippu kandev Karula Kodu noormees Aleksei, dirigendid Karin Taukar ja Kirsika Teekel, ning eelmise laulupeo korraldaja, Türi Kodu laulupeotule kandja ja Erilise Laulupeo idee algataja Ülle Viisimaa Vääna-Viti kodust.

Türi kodu noormees Kaspar andis laulupeo tule üle tänasele korraldajale Karula kodule ja idee algatajale, kes süütasid Laulupeo tule Viljandi lauluväljakul juhendajate laulu „Kui mina hakkan laulemaie“ saatel. See oli ülev hetk.

Laulupeo juht, ansambel Bombillaze solist Kill Kaare ja laulupeo peakorraldaja Kaie Pukk kuulutasid laulupeo avatuks.

Laulupeo teematikat läbis kodu teema. Kodu kui Eestimaa, kodu kui maa(kond), küla, kodu, pere... Kuna AS Hoolekandeteenused kodud asuvad üle Eesti erinevais paigus ja nii see mõte tuligi.

Ühendkoorid kandsid ette nii rahvaviise kui tuntud ning armastatud poplaule. Seekordsel laulupeol tuli esmaettekandele spetsiaalselt selle laulupeo jaoks kirjutatud Anu Röömeli laul „Kollane päike“. Autor on öelnud, et laulu luues pidas ta silmas järgmist: „Me kõik oleme mingis mõttes erinevad – välimus, anded, huvid, tervis – aga me kõik soovime, et meid hinnataks, tunnustataks ja armastataks just sellisena nagu me oleme. Ja et ka meie suudaks teist inimest vaadata eelkõige südamega.“ Just selle laulu refräänist tuli ka meie laulupeo alapealkiri „Laulan helisema maa“.

Vahepeal mängis meile neli lugu ansambel Bombillaz, kutsudes laulupeost osalejaid tantsuplatsile tantsima. See oli tore vaatepilt, kuidas kõik tantsuplatsile kogunesid ja südamest tantsisid.

Viimased kaks laulu kõlasid eriti pidulikult. Laulu „Kauges külas“ saatel tantsisid korraldajad koos Karula kodu elanikega ratastoolitantsu. Laul „Kollane päike“ läks korduvettekandele ja lauljad kutsusid autorit lavale, just nagu päris laulupeol.

Aitäh osalejatele, et aitasite meie erilisel laulupeol teoks saada!

Soovime sõpradele, liikmetele ja koostööpartneritele Head vana aasta lõppu!
viljandi võõrustas erilist laulupidu
viljandi võõrustas erilist laulupidu
viljandi võõrustas erilist laulupidu
viljandi võõrustas erilist laulupidu

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

viljandi võõrustas erilist laulupidu

viljandi võõrustas erilist laulupidu

Laulupeotule süütasid Karula Kodu esindus ja laulupeo korraldajad rivajadustega inimeste laulupeotraditsioon sai alguse seitse aastat tagasi Kernu hooldekodust ning on ainulaadne, kuna tegemist on Eestis ainsa erivajadustega inimestele korraldatud laulupeoga 27. augustil kogunes Viljandi laululavale ligi 500 erivajadusega inimest kõikjalt Eestist, et pidada maha järjekorras juba seitsmes erivajadustega inimeste.

viljandi võõrustas erilist laulupidu

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused