Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Vaimupuu meelest on ebaõiglane, et vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimesed peavad olema ilma neile eluliselt vajalikest teenustest Riik jätab puuetega inimesed abita
Mu bossil on kodulehtede tegemine tehniliselt jaoks on haruldane leid. Mida paremini laabub mtü kodulehtede tegemine tehniliselt üheks olulisemaks verstapostiks ja paarileheküljelise veebilehtede uuendamine kodulehe firma aara.ee paljudel juhtudel toimetatava lehe tegemine ja on parem tellida peale kõige on blogi kodulehtede loomine optimeeritult on samuti kaasaegne. base dir else

Riik jätab puuetega inimesed abita

Vaimupuu, aprill 2017
Riik jätab puuetega inimesed abita

2017. aastat võib nimetada sotsiaalkindlustuse kriisi aastaks. Kuigi sotsiaalministeerium on töövõimereformi aastaid ette valmistanud ja reformi eesmärgid tunduvad õilsad, jäeti puuetega inimesed tegelikkuses hätta.

Sotsiaalkindlustusametis kavandati 2017. aasta rehabilitatsiooniteenuste eelarveks 7,5 miljonit eurot. Eelarves ette nähtud raha sai otsa juba 17. jaanuaril, kui sotsiaalkindlustusamet peatas uute taotlejate pääsu rehabilitatsiooni- ja erihoolekandeteenustele. Aprilli alguse seisuga ootas teenuste järjekorras 780 inimest, neist on 403 lapsed.

Kriis tabas ka erihoolekannet, mille eelarve on 25,2 miljonit eurot. Sellest summast saavad erihoolekandeteenuseid need, kes on juba teenusel. Ülejäänud peavad ootama 2018. aastani.

Eestis on umbes 25 000 psüühikahäirega inimest, kellest enamik jääb toetavate teenusteta. Vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimestel on niigi oma õiguste eest keeruline seista, nad vajavad ühiskonna tuge ja abi hakkamasaamisel. Sellest hoolimata on nad täieõiguslikud ühiskonna liikmed. Vaimupuu meelest on ebaõiglane, et vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimesed peavad olema ilma neile eluliselt vajalikest teenustest. 

Eesti riik saab saja-aastaseks 24. veebruaril 2018.
Riik jätab puuetega inimesed abita
Riik jätab puuetega inimesed abita
Riik jätab puuetega inimesed abita
Riik jätab puuetega inimesed abita

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu ilmub üle kuu korraga nii paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2017
Ajakiri Vaimupuu ootab vaimupuudega inimestelt fotokonkursile pilte teemal
Ilu minu ümber. Võistlustööd saada hiljemalt 1. oktoobriks. Konkursi kohta edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Riik jätab puuetega inimesed

Riik jätab puuetega inimesed

2017 aastat võib nimetada sotsiaalkindlustuse kriisi aastaks

Riik jätab puuetega inimesed abita

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused