Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Eesti Paraolümpiakomitee lõpetas täna, 11. detsembril Kalevi Spordihallis pidulikult oma spordiaasta. Üritusel pidas kõne ka sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, kes tunnustas sportlaseid julguse ja pühendumise eest ning tõi esile, et ka riik on üha enam olümpiasportlaste kõrval tunnustama hakanud ka paralümpiasportlasi. Sellega saab Ploomipuust esimene Eesti sportlane, kes on võistelnud nii suve- kui ka talimängudel Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad
Äraütlemata kodulehtede valmistamine mille puhul saaks kvaliteeti hinnata. Hoolsalt käsitööna hobi jaoks kodulehe koostamine mille puhul on alati ajavaru selleks kiire kodulehtede uuendamine põhjalikult http://www.aara.ee/Kodulehekulje_loomine_majandustarkvara_muugi_ja_ko_42-6#vi teadmiste poolest mõjus veebilehe uuendamine asjatundjatelt olulistele aspektidele lisaks kõigele on MTÜ kodulehe tegemine sest sarnasel teemal ka abs cad dir

Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad

Detsember 2017

Eesti Paraolümpiakomitee lõpetas täna, 11. detsembril Kalevi Spordihallis pidulikult oma spordiaasta. Üritusel pidas kõne ka sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, kes tunnustas sportlaseid julguse ja pühendumise eest ning tõi esile, et ka riik on üha enam olümpiasportlaste kõrval tunnustama hakanud ka paralümpiasportlasi.

Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad

“Paralümpia liikumise peamised väärtused on julgus, pühendumus, inspiratsioon ja võrdõiguslikkus ning liikumise südameks sportlased, kes neid väärtusi kandes saavutavad kõrgeid sportlikke tulemusi. India päritolu õpetlane Osho on öelnud:  “Olemata julge, ei saa kõnelda tõtt. Olemata julge, ei saa armastada. Olemata julge, ei saa usaldada. Olemata julge, ei saa tundma õppida tegelikkust.

 

Seepärast ongi julgus kõige tähtsam, kõik muu tuleb takkajärgi“. Suur tänu sportlastele, treeneritele, toetajatele ja kõigile taustajõududele, soovin teile  julgust ja pühendumust, et inspireerida nii ennast kui teisi!”, sõnas minister Iva.

 

Riigikogu kiitis novembrikuus heaks uue spordiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille tulemusel muutub olümpiavõitja riikliku toetuse valem. Seaduse jõustumisel hakatakse kõikidele olümpiavõitjatele ja paralümpia võitjatele maksma riikliku toetust Statistikaameti poolt arvestatud eelneva aasta keskmise palga põhjal. Toetust määratakse ja makstakse inimesele, kes on Eesti kodanik ning on saavutanud olümpiahartas sätestatud olümpiaspordialal või paralümpiamängude programmi kuuluval spordialal olümpiavõidu, esindades Eesti Vabariiki.

 

„Spordiseaduse muudatused on suurem märk – pühendumus spordile, sihikindel töö ja selle ülima tulemuse esile tõstmine väärtustab kogu olümpialiikumist, väärtustab kogu sporti ja kõiki neid, kes ennast ületades kõrgeid tulemusi saavutavad,“ lisas minister.

 

Käesoleva aasta, mis on ühtlasi paralümpias vaheaasta, kõige kõrgemaks tiitlivõistluseks oli kurtide OM 18.-30. juuli Samsunis, Türgis. Eestist osales 11 sportlast ning parimaks saavutuseks oli Marja-Liisa Landari pronksmedal kõrgushüppes, lisaks sai Kairit Olenko naiste 100 m tõkkejooksus 4. koha ja kaugushüppes samuti 4. koha.

 

Kõige värskemad saavutused on Mexico Cityst, kus 2.−8. detsembrini  toimusid Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee maailmameistrivõistlused ujumises. Võistlustelt sai 100 m seliliujumises Kardo Ploomipuu hõbemedali ja Brenda Tilk saavutas 100 m seliliujumises pronksi. See on Tilkile esimene tiitlivõistluste medal. Susannah Kaul pääses 50 m vabaltujumise finaali neljanda ajaga, kuid suutis finaalis oma kohta parandada ja võitis pronksmedali. See on 18-aastase Kauli esimene täiskasvanute tiitlivõistluste medal. 

 

Paraujujana tuntud Kardo Ploomipuu läheb 2018. aasta 9.–25. veebruaril toimuval  PyeongChangi taliolümpial starti klassika suusasprindis. Sellega saab Ploomipuust esimene Eesti sportlane, kes on võistelnud nii suve- kui ka talimängudel.

Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad
Head edukat ja õnnelikku uut aastat kõigile!
Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad
Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad
Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad
Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu ilmub üle kuu korraga nii paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2017
Ajakiri Vaimupuu ootab vaimupuudega inimestelt fotokonkursile pilte teemal
Ilu minu ümber. Võistlustööd saada hiljemalt 1. oktoobriks. Konkursi kohta edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Kaia Iva paralümpialastele: julgus

Kaia Iva paralümpialastele: julgus

“Paralümpia liikumise peamised väärtused on julgus, pühendumus, inspiratsioon ja võrdõiguslikkus ning liikumise südameks sportlased, kes neid väärtusi kandes saavutavad kõrgeid sportlikke tulemusi India päritolu õpetlane Osho on öelnud: “Olemata julge, ei saa kõnelda tõtt Eesti Paraolümpiakomitee lõpetas täna, 11. detsembril Kalevi Spordihallis pidulikult oma spordiaasta. Üritusel pidas kõne ka sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, kes tunnustas sportlaseid julguse ja pühendumise eest ning tõi esile, et ka riik on üha enam olümpiasportlaste kõrval tunnustama hakanud ka paralümpiasportlasi.

Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused