Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
“See on riigi probleem, kui riik pole saanud õigel ajal oma otsuseid langetada, ja inimene sellest kannatada ei tohiks. Sellest tulenevalt plaanime süsteemi muuta nii, et kui inimene on õigel ajal ehk korduvekspertiisi tähtajal taotluse sisse andnud, saab oma toetust nii kaua kuni uus otsus on tehtud, sõltumata sellest kui pikalt see aega võtab," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski 18. aprillil sotsiaalministeeriumis toimunud pressikonverentsil. maist,“ ütles töötukassa juhatuse liige Erik Aas Vähenenud töövõimega inimesed hindamise ajaks sissetulekuta ei jää
Vaatasin kirjutist lihtsamat sorti kodulehtede tegemine viimistletult kui vaatad ise. Paljud on tähelepanu juhtinud selge struktuuriga webilehe tegemine võiks hea välja näha järjekorras selge netilehtede tegemine kaasaegselt veebilehe firma aara.ee põnevat lugemist veebilehe koostamine firma poolt mis töötab ka koormusega miks mitte ka kodulehtede valmistamine kiiresti tasakaalustatult tähtis. zero base cad

Vähenenud töövõimega inimesed hindamise ajaks sissetulekuta ei jää

Liivika Lapp Nõunik Sotsiaalministeerium, aprill 2017

“See on riigi probleem, kui riik pole saanud õigel ajal oma otsuseid langetada, ja inimene sellest kannatada ei tohiks. Sellest tulenevalt plaanime süsteemi muuta nii, et kui inimene on õigel ajal ehk korduvekspertiisi tähtajal taotluse sisse andnud, saab oma toetust nii kaua kuni uus otsus on tehtud, sõltumata sellest kui pikalt see aega võtab," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski 18.aprillil sotsiaalministeeriumis toimunud pressikonverentsil.

Vähenenud töövõimega inimesed hindamise ajaks sissetulekuta ei jää

Juba 2015. aastal viidi töövõimetoetuse seadusesse sisse muudatus, millega tagatakse vähenenud töövõimega inimesele katkematu sissetulek töövõimetoetuse ettemakse abil. Töövõimereformi ettevalmistamisel võeti arvesse asjaolu, et töövõimetoetuse ettemakse on vajalik just seetõttu, et toetuse ja pensioni maksmise erinevuste tõttu ei tekiks inimestel sissetulekuta perioodi. Seega 21. aprilli Eesti Päevalehes toodud väide, et inimene, kellel tuvastati puuduv töövõime 29. märtsil, saab toetuse alles 10. maiks, ei vasta tõele. Artiklis mainitud inimene sai töövõimetoetuse ettemakse 7. aprillil. Seega ei jäänud inimene aprillis sissetulekuta.

Küll on viimase kuu jooksul ilmnenud, et seoses oodatust kehvema andmekvaliteediga tervise infosüsteemis võib teatud juhtudel venida Töötukassa poolt otsuse tegemine üle seaduses lubatud tähtaja. See tähendab, et otsust ei pruugita jõuda teha enne inimese varasema pensionistaatuse aegumist. Kuna tegemist on riigi, mitte inimese probleemiga, siis on tervise- ja tööminister juba esitanud kooskõlastamisele eelnõu, mille kohaselt on inimesel õigus töövõimetoetuse ettemaksele ka siis, kui temast mitteoleneval põhjusel ei saa töötukassa teha töövõime hindamise otsust ja töövõimetoetuse otsust enne püsiva töövõimetuse lõppu.

“Seaduse muutmine võtab muidugi aega ning sellest tulenevalt oleme Töötukassaga leidnud võimaluse tõlgendada seniks seadust inimesele soodsas suunas ning maksta bürokraatia hammasrataste vahele jäänud inimestele nende toetus välja,” ütles Ossinovski. Et toetuse maksmise ajal pole teada, kas ja millises ulatuses inimesel töövõimetoetusele õigus tekib, arvutatakse toetuse suurus inimesele makstud töövõimetuspensionist arvutatud päevamäära põhjal. „Töötukassa on valmis sellistel tingimustel makseid tegema hiljemalt 1. maist,“ ütles töötukassa juhatuse liige Erik Aas.

Vaimupuu fotokonkurss on lõppenud
Suured tänud kõigile, kes osalesid Vaimupuu fotokonkursil.
Täname ka konkursi toetajaid
Vähenenud töövõimega inimesed hindamise ajaks sissetulekuta ei jää
Vähenenud töövõimega inimesed hindamise ajaks sissetulekuta ei jää
Vähenenud töövõimega inimesed hindamise ajaks sissetulekuta ei jää
Vähenenud töövõimega inimesed hindamise ajaks sissetulekuta ei jää

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Vähenenud töövõimega inimesed hindamise

Vähenenud töövõimega inimesed hindamise

Juba 2015 aastal viidi töövõimetoetuse seadusesse sisse muudatus, millega tagatakse vähenenud töövõimega inimesele katkematu sissetulek töövõimetoetuse ettemakse abil “See on riigi probleem, kui riik pole saanud õigel ajal oma otsuseid langetada, ja inimene sellest kannatada ei tohiks. Sellest tulenevalt plaanime süsteemi muuta nii, et kui inimene on õigel ajal ehk korduvekspertiisi tähtajal taotluse sisse andnud, saab oma toetust nii kaua kuni uus otsus on tehtud, sõltumata sellest kui pikalt see aega võtab," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski 18.aprillil sotsiaalministeeriumis toimunud pressikonverentsil.

Vähenenud töövõimega inimesed hindamise ajaks sissetulekuta ei jää

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused