Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Värvitunnetusel on tähtis osa inimese hingeelus – sisaldab ju iga värv endas mingeid kindlaid tundeid. Üks eelistab rohkem ühte ja teine teist värvi. Mõnda võib mõni värv lausa närvi ajada, aga teist samas rahustada. Selge on ka see, et igale temperamenditüübile on omane oma värvivalik. Sangviiniku lemmikvärvideks on kollane ja sinine, ning pole siis imestada, miks teksased on vallutanud enamuse maailmast! Esimesena vaatleme kollase värvi mõju. PÄIKEST JA VALGUST! VÄRVID MEIS JA MEIE ÜMBER. KOLLANE.
Vaatasin kirjutist kodulehtede loomine sest nüüd on konkreetne aadress. Hoolsalt käsitööna toodete kodulehtede arendamine asjatundjatelt mille puhul selleks postitan siia tutvustava kodulehtede koostamine terviklikult pühendunud looming toodete kodulehe tegemine kaasaegselt ja paljude aspektide poolest ning kui on MTÜ kodulehe arendamine tehniliselt ka tehtud põhjalikult. zero base cad

VÄRVID MEIS JA MEIE ÜMBER. KOLLANE.

Toivo Niiberg, märts 2015

Värvitunnetusel on tähtis osa inimese hingeelus – sisaldab ju iga värv endas mingeid kindlaid tundeid. Üks eelistab rohkem ühte ja teine teist värvi. Mõnda võib mõni värv lausa närvi ajada, aga teist samas rahustada. Selge on ka see, et igale temperamenditüübile on omane oma värvivalik. Sangviiniku lemmikvärvideks on kollane ja sinine, ning pole siis imestada, miks teksased on vallutanud enamuse maailmast!
Esimesena vaatleme kollase värvi mõju.

VÄRVID MEIS JA MEIE ÜMBER. KOLLANE.

Kollane on päikese ja soojuse värv. Vanas Hiinas võisid kollaseid riideid kanda vaid ülikud. Kollane värv ergutab närvi- ja seedimissüsteemi, aga arendab ka mõtlemist. Kollane on soe, särav, rõõmus, heatujuline, valgusküllane, energiline ja toitev. Tõstab tuju, soodustab helgeid mõtteid ja vajadust tegutseda, tekitab söögiisu. Kollasega seonduvad ka hajameelsus ja isegi kuritegevus ning teisalt intellekt, kiirus, selgus ja täpsus. Võib öelda, et kollane lubab käituda vastutustundetult, on piirideta ja tõketeta – nn „blondiini-kompleks“. Mõnele võib kollane mõjuda ka väsitavalt ja tormlevalt. Kollane on värviringi kõige heledam, väljapoole kiirgavam ja säravam värv.

Kollane puhastab ja tervendab. Paraneb nägemistaju, ja ühtlasi ilmneb toniseeriv mõju närvisüsteemile tervikuna. Emotsionaalsel tasandil on kollane hea värv meeleolu tõstmiseks ja depressiooni võitmiseks, kuna süstib meisse lootust ja optimismi. Kuna kollasega kaasneb rõõmsameelsus, lootus ja aktiivsus, siis toniseerib see värv pessimistlikku inimest, tõstab eneseusku ja elujaatust. Kollane, nagu ka punane, annab jõudu melanhoolikule ja flegmaatikule, aidates vastu panna muredele ja süngetele mõtetele. Kollane ergutab mõttetegevust ja kergendab uute teadmiste omandamist.  Samas mõjub kollane väsitavalt silmadele ja pikaaegsel kollase mõjualas viibimisel väheneb keskendumisvõime. Kollasest soovitatakse hoiduda siis, kui ollakse üleärritatud seisundis või esineb südamepekslemist. Negatiivset mõju on täheldatud ka palaviku ja põletuste puhul.

 

Teisalt aitab kollane värv eemaldada organismist kahjulikke jääkaineid ja mürgiseid ühendeid ning intensiivistab maomahla nõristust, pehmendab kõhukinnisust. Kergendab diabeeti, reuma ja anoreksia ravi. Ergutab lümfisüsteemi ning kergendab menstruaaltsüklite ja inimese vananemisega kaasnevaid tervisehädasid ning teisi hormonaalseid häireid, seda ka teismelistel neidudel kui noormeestel.

 

Võrreldes punaste toonide mitmekesisuse ja paljususega on kollaste toonide hulk äärmiselt piiratud. Juba väike sinine lisand muudab ta rohekaks, punane lisand kallutab oran¾i ja must lisand määrib kollase rohekastuhmiks. Lisaks on kollane väga tundlik oma naabervärvide mõju suhtes. Pehme meekarva kollane, sügislehtede värvi kuldne ning oran¾ika varjundiga helepruun mõjuvad soojalt ja lõõgastavalt, sisendavad turvatunnet ja kaitstust ning aitavad nautida mõnusat puhkust. 

 

Kollane toob ruumi soojust ja valgust. Kollane puhastab ja tervendab. See värv aitab organismist väljutada tarbetuid ja kahjulikke aineid. Mõjub rõõmsa-meelselt ja lõbusalt. Intensiivsel kollasel võib ehk tõesti olla pisut kergemeelset maiku, kuid pastelsed kollased kiirgavad soojust ja headust. Säravkollase kasu-tamine sinu toas on pigem erand kui reegel. Kollasevajaduse rahuldamiseks valitakse enamasti värvimata peitsitud puidust põrand või mööbel. Intensiivne kollane on paljudele liiga ere ja pealetükkiv, mõjub väsitavana ja tugevdab linnamüra tajumist. Pehme kollane mõjub seevastu siseruumis sooja, rõõmsa ja päikesepaistelisena. Helekollane lagi kumab soojalt ja tundub kerge ning kohev. Naturaalne kollasetooniline puitpõrand toob ruumi heledust ja avarust. Värvitud kollane põrand mõjub aga liialt kergena, põhjustades tuntava ebakindlustunde. Üldiselt vastuvõetavam on oran¾i poole kalduv kollane, mida tunnetatakse soojendava, kerge ja sõbralikuna. Tänu oma kergusele näib kollane esemeid ja pindu tõstvat ja kergemaks muutvat. Meie põhjamaine ja päikesevaene sügistalv (sageli ka lumevaene ning hall) nõuab tuppa enam kollaseid toone, olgu seda siis lihtsad kollastes pastelsetes toonides seinad, mööbel või lilled. Ka naturaalne hele ja lihtsalt üle lakitud-peitsitud puit ise mõjub stressi maandavalt.

 

Kui tahad seltskonnas märgatud saada, siis kasuta kollast. Kui sul on seltskonnas oma idee ja sa tõused püsti ning esitad selle kollases jakis, pluusis või lipsus, on kindel, et sind märgatakse. Kuid tõsistes olukordades ei pruugi kollane mõnikord siiski sobida. Näiteks kui valgustad lapsi elu tõsiasjadest, siis ei pruugi nad sind kollases tõsiselt võtta, sest mõjud neile kui kanaema oma tibukestele. Samas sobib kollane eriti hästi lastele: nad hindavad kollast kõrgelt, kuna see on spontaanne ja rõõmus värv. Ka mehed võiksid senisest enam kanda värvilisemaid d¾empreid, pluuse, veste, lipse – näiteks mahedaid pastelseid kollaseid! Kollased püksid sobivad hästi pruuni või teksavärvi jakiga ja vastupidi, jättes sõbraliku maalähedase ja truu kaaslase mulje. Tavaliselt on mehed alati mustas või hallis. Kollasesse riietatud sõber tundub sõbralikum ja ema emalikum...Liigselt kollasesse riietatud mees mõjub mitte mehe-, vaid tibupojana!

Samas on kollane ka looduses levinum hoiatusvärv. Kollase eelistaja on suur töörügaja ja rahateenija, aga veelgi suurem kulutaja. Kui pead olema usaldusväärne, näiteks lähed laenu võtma või tööalastele läbirääkimistele, siis ära riietu kollasesse. Kollane ei luba sind võtta väga usaldusväärselt, sinu peale ei saa justkui väga kindel olla. Kui tahad tähtsal kohtumisel siiski kollast kanda, siis ärgu olgu seda hullult palju, piisab mõnest riideesemest, kotist või kunstlillest, meestele ka lipsust.

 

PÄIKEST JA VALGUST!

Vaimupuu fotokonkurss on lõppenud
Suured tänud kõigile, kes osalesid Vaimupuu fotokonkursil.
Täname ka konkursi toetajaid
VÄRVID MEIS JA MEIE ÜMBER. KOLLANE.
VÄRVID MEIS JA MEIE ÜMBER. KOLLANE.
VÄRVID MEIS JA MEIE ÜMBER. KOLLANE.
VÄRVID MEIS JA MEIE ÜMBER. KOLLANE.

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

VÄRVID MEIS JA MEIE

VÄRVID MEIS JA MEIE

Kollane on päikese ja soojuse värv Vanas Hiinas võisid kollaseid riideid kanda vaid ülikud Värvitunnetusel on tähtis osa inimese hingeelus – sisaldab ju iga värv endas mingeid kindlaid tundeid. Üks eelistab rohkem ühte ja teine teist värvi. Mõnda võib mõni värv lausa närvi ajada, aga teist samas rahustada. Selge on ka see, et igale temperamenditüübile on omane oma värvivalik. Sangviiniku lemmikvärvideks on kollane ja sinine, ning pole siis imestada, miks teksased on vallutanud enamuse maailmast!Esimesena vaatleme kollase värvi mõju.

VÄRVID MEIS JA MEIE ÜMBER. KOLLANE.

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused