Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Valitsus kiitis tänasel kabinetiarutelul heaks tõsta toimetulekupiir 2019. aastal 150 euroni. aastal maksti toimetulekutoetust 14 056 perele Toimetulekupiir tõstetakse 150 euroni
Miks mitte ka klubi veebilehe tegemine jaoks on haruldane leid. Olen alatasa täheldanud hea kodulehtede valmistamine firmadele on pakkumine selle poolest mõjus veebilehtede valmistamine www.aara.ee sama lingi kaudu on saadaval kodulehe koostamine kui ka, sisukuse poolest tervikliku veebilehe tegemine firmadele kohta infot lugeda. zero base cad

Toimetulekupiir tõstetakse 150 euroni

November 2018

Valitsus kiitis tänasel kabinetiarutelul heaks tõsta toimetulekupiir 2019. aastal 150 euroni.

Toimetulekupiir tõstetakse 150 euroni
Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva

„Toimetulekupiir on vaja järkjärguliselt viia vastavusse elatusmiinimumiga, et see kataks ära abivajaja esmavajadused ja ennetaks ta vaesusesse sattumist,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. „Toetused ja hüvitised peavad vastama inimeste vajadustele, kuid ei tohi seejuures tekitada aktiivsus- ja vaesuslõkse. Seega on samuti oluline soodustada toimetulekutoetuse saajatest töövõimelisi inimesi naasma tööturule, kuna just töötamine kaitseb vaesuse eest parimal võimalikul moel.“

 

Muudatuse jõustudes on edaspidi esimesele või ainsale leibkonnaliikmele toimetulekupiiri suurus 150 eurot, igale järgnevale täisealisele liikmele 120 eurot ja igale alaealisele 180 eurot. See on summa, mis pärast eluasemekulude katmist inimesele peab kätte jääma muude kulutuste jaoks.

 

Muu hulgas jõustusid 2018. aastal toimetulekutoetuse süsteemis muudatused,  mille järgi on tööle minejale kuue kuu jooksul soodsamad tingimused. Kui  inimene läheb tööle, siis esimese kahe kuu jooksul tema töötasu  toimetulekutoetuse määramisel sissetulekute hulka ei arvata. Järgmised neli kuud arvatakse sissetulekute hulka töötasust vaid 50%. Lisaks anti kohalikele omavalitsustele õigus teatud juhtudel vähendada määratava toimetulekutoetuse suurust.

 

Lisaks loodi õpilastele paindlikumad tingimused töötamiseks näiteks  koolivaheajal, kuna enam ei arvata kooliõpilaste töötasu toimetulekutoetuse arvestamisel leibkonna sissetulekute hulka. Toimetulekutoetust saab taotleda kogu kuu vältel ja toimetulekupiir alaealistel tõsteti 1,2 kordseks.

 

Toimetulekutoetus on riigi rahaline abi, mille eesmärk on toetada iseseisvat toimetulekut ning leevendada inimeste ja perekondade materiaalset puudust. Toetust on õigus saada neil leibkondadel, kelle kuu netosissetulek pärast eluasemekulude maha arvamist jääb alla kehtestatud toimetulekupiiri. 2017. aastal maksti toimetulekutoetust 14 056 perele.

 

Vaimupuu fotokonkurss on lõppenud
Suured tänud kõigile, kes osalesid Vaimupuu fotokonkursil.
Täname ka konkursi toetajaid
Toimetulekupiir tõstetakse 150 euroni
Toimetulekupiir tõstetakse 150 euroni
Toimetulekupiir tõstetakse 150 euroni
Toimetulekupiir tõstetakse 150 euroni

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Toimetulekupiir tõstetakse 150 euroni

Toimetulekupiir tõstetakse 150 euroni

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva „Toimetulekupiir on vaja järkjärguliselt viia vastavusse elatusmiinimumiga, et see kataks ära abivajaja esmavajadused ja ennetaks ta vaesusesse sattumist,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva „Toetused ja hüvitised peavad vastama inimeste vajadustele, kuid ei tohi seejuures tekitada aktiivsus- ja vaesuslõkse Valitsus kiitis tänasel kabinetiarutelul heaks tõsta toimetulekupiir 2019. aastal 150 euroni.

Toimetulekupiir tõstetakse 150 euroni

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused