Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
29. aprillil korraldas Astangu keskus esmakordselt tantsupäeva, mis tõi kokku tantsuhuvilisi tervelt viiest erivajadusega inimeste keskusest üle Eesti – Hiiumaalt, Raplast, Torilt ja Tallinnast. Tantsupäeval arutledes jäi see veel lahtiseks, kas, kes ja kus seda teeb Tantsupäev Astangul
Paljud tuttavad on soovitanud veebilehtede programmeerimine sisukalt mainimas ühte valdkonda. Sisukuse ja funktsionaalsusega mõjus kodulehe tegemine võib vajada lisaaega juurde uue veebilehe loomine firma poolt sisuturundus põnevat lugemist toimetatava kodulehe tegemine saadaval ka üksikult miks mitte ka kodulehe tegemine kuidas lähemalt elemendid zero base cad

Tantsupäev Astangul

Vaimupuu, juuni 2015

29. aprillil korraldas Astangu keskus esmakordselt tantsupäeva, mis tõi kokku tantsuhuvilisi tervelt viiest erivajadusega inimeste keskusest üle Eesti – Hiiumaalt, Raplast, Torilt ja Tallinnast.

 

Tantsupäev Astangul

Idee korraldada tantsupäeva sündis Eestis juba traditsiooniks saanud erivajadusega inimeste teatripäeva eeskujul. On ju eestlased tantsurahvas ja seda tiitlit tuleb hoida! Samuti on tähtis, et tantsuga tegelevad keskused omavahel suhtleksid ning üksteisele inspiratsiooni ja innustust annaksid.
Kaugematele külalistele lisaks astusid tantsuplatsile ka Kopli Noortekeskuse noored ning tantsimisega tegelevad Astangu töötajad.
Ürituse korraldaja, Astangu füsioterapeudi ja loovtantsuringi juhendaja Anneliis Jaanuse sõnul saigi üritus ellu kutsutud tantsu kui hea vaimse ja füüsilise toniseerija ülistamiseks.
Kuidas tuli mõte see üritus korraldada?
Tantsupäev on igal aastal, aga selle tähistamiseks väga palju ei tehta. Tean, kui suured tantsusõbrad on erivajadusega inimesed, sest juhendan ise loovtantsu ringi Astangul. Alati, kui on võimalus mõneks etteasteks valmistuda ja selle nimel pingutada, löövad nende silmad särama! Just selle silmade sära pärast ongi see üritus ellu kutsutud. 

 

Kuidas korraldamine sujus? Kas oli ka mingeid üllatusi?
Raskeim korraldamise juures on eeltöö, et kõik numbrid jooksma saada: kui palju ja millistest paikadest inimesi tuleb ning mida on neil vaja etteasteteks, kava kokkupanek ja kõigi soovidega arvestamine.
Üllatuseks võib pidada meedia huvi – TV3 käis meil külas ja tegi meist uudistesaatesse lõigu.
Kõige lõbusam osa korraldusliku poole pealt on üritus ise, kui see toimub ja toimib. Loomulikult oli peo tähtsaim ja toredaim osa tantsimine. Juhendajana sain ka ise laval koos oma õpilastega tantsida.


Astangu töötajad tegid oma etteaste vägeva kostüümiga – kust sündis selle mõte?
Mõlemad töötajate etteasted, nii must-valge ühiskostüümiga kui ka valgusefektiga etteaste olid tehtud Astangu töötajatel uusaastapeo jaoks, mille teemadeks olid „Must-Valge“ ja „Maagia“. Kuna etteasted olid tõesti väga erilised, siis palusin kolleegidel need ka meie tantsupäeva rikastamiseks uuesti välja otsida.
Must-valge kostüümi idee tuli Facebookis ringi liikuvast videost, kus kõik tantsijad on ühte mustvalgesse kostüümi riietatud. Meie kostüüm on valminud eritellimusena.
Valgusefektiga tantsu idee tuli soovist olla salapärane – tantsijad ilmuvad ja kaovad. Internet ja Youtube aitasid palju mõtteid koguda. Kõige suurem mure oli nende juhtmete muretsemine, need telliti Inglismaalt ja saabusid 2 päeva enne esmaesinemist. Nendega esinemine on muidugi teadus omaette, kuidas, kaks pulti käes, koordineerida kostüümi valgustamist õigel hetkel.


Kas tantsupäevast võiks saada traditsioon?
Astangu järgmisel aastal seda kindlasti ei korralda. Tantsupäev võiks toimuda nagu teatripäevgi – igal aastal uues kohas. Loodame, et keegi teine võtab selle töö enda kanda ja kutsub teised külla. Tantsupäeval arutledes jäi see veel lahtiseks, kas, kes ja kus seda teeb.

Soovime sõpradele, liikmetele ja koostööpartneritele Head vana aasta lõppu!
Tantsupäev Astangul
Tantsupäev Astangul
Tantsupäev Astangul
Tantsupäev Astangul

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Tantsupäev Astangul

Tantsupäev Astangul

Idee korraldada tantsupäeva sündis Eestis juba traditsiooniks saanud erivajadusega inimeste teatripäeva eeskujul On ju eestlased tantsurahvas ja seda tiitlit tuleb hoida! Samuti on tähtis, et tantsuga tegelevad keskused omavahel suhtleksid ning üksteisele inspiratsiooni ja innustust annaksid 29. aprillil korraldas Astangu keskus esmakordselt tantsupäeva, mis tõi kokku tantsuhuvilisi tervelt viiest erivajadusega inimeste keskusest üle Eesti – Hiiumaalt, Raplast, Torilt ja Tallinnast.

Tantsupäev Astangul

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused