Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Tallinnast pärit psüühilise erivajadusega inimesed peavad kohandatud elukohtade nappusel kolima vajaliku teenuse saamiseks oma kodukohast ja lähedastest eemale. “ Lisatud fotol: Sellised majad saavad Tallinnas ööpäevaringset toetust vajavate psüühilise erivajadusega inimeste uuteks kodudeks Tallinnas ei ole puuetega inimestele piisavalt elamiskohti
Mu bossil on testitud kodulehtede tegemine kaasaegselt sest nende puhul on parem hinnata. Tõsiseltvõetav lahendus kodulehtede valmistamine kui see on hästi tehtud ülimalt netilehtede tegemine asjatundjatelt originaal kui juba tellida lehe tegemine kiiresti üldine õpetus uuendustele avatud hobi jaoks kodulehtede koostamine seda artiklit tasub lugeda. zero base cad

Tallinnas ei ole puuetega inimestele piisavalt elamiskohti

Aprill 2017

Tallinnast pärit psüühilise erivajadusega inimesed peavad kohandatud elukohtade nappusel kolima vajaliku teenuse saamiseks oma kodukohast ja lähedastest eemale.

Tallinnas ei ole puuetega inimestele piisavalt elamiskohti

Tallinna linnas on suur puudus spetsiaalselt vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimestele mõeldud teenusekohtadest, hetkel on linnas vaid 13 ööpäevaringse toetusega teenusekohta. Ainuüksi ASis Hoolekandeteenused on teenusel ligi 150 tallinlast, kel on tulnud seetõttu oma kodulinnast lahkuda.

 

Seda probleemi on võimalik juba lähiajal leevendada. Euroopa Regionaalarengu Fond finantseerib suurte hooldekodude sulgemist ja nende asemele kaasaegsete erivajadusi arvestavate kuni 30-kohaliste elumajade rajamist. Elu kogukonnas oma pere ja sõprade läheduses, võimetekohane töö või õppimine toetavad erivajadusega inimeste iseseisvust ning annavad võimaluse ka neile panustada ühiskonda koos teistega.

 

AS Hoolekandeteenused plaanib rajada 2018. aastal Tallinnasse kuus perekorteritega elamut, kus ühes majas saab toimetulekuks vajalikku ööpäevaringset toetust 24 psüühilise erivajadusega inimest. Lisaks on ettevõte kohandanud üle linna erinevatesse kortermajadesse eluruumid paremini toimetulevale 30-le erivajadusega inimesele.

 

Eesmärgi elluviimiseks on AS Hoolekandeteenused koostöös Tallinna linnaga otsinud sobivaid kinnistuid uute hoonete püstitamiseks. Hetkel on ettevalmistamisel viie maja ehitamine. Ühel krundil on aeg maha võetud, sest seal tegutsevad erivajadusega laste vanemad kardavad oma võimalusi kaotada. Kuigi lastevanemate hinnangul on Tallinnasse erivajadusega inimestele kohandatud elamuid väga vaja, jääb nende arvates Lasnamäe veerul asuv enam kui 3500 m2 suurune hoonestamata õueala selleks liiga väikseseks. AS Hoolekandeteenused arvamus on, et linna tiheasustuse tingimustes, mahub hektarilisele maatükile ära nii praegune 1700m2 pindalaga päevakeskus 55 erivajadusega inimesele, 400m2 pindalaga elamu 24-le inimesele kui jääb ruumi veel 5000 m2 õuealaks.

 

Agne Raudmees, Eesti Vaimupuudega Inimeste Tugiliit: „Käimasolevad positiivsed muudatused psüühikahäirega inimestele inimväärsete elutingimuste loomiseks nõuavad ühiskonnalt mõistmist ja toetust. Ainult raha ja teenuseosutajate hea tahtega maailma muuta on raske. Loodan, et meie inimesed ei hakka oma inimesi lahterdama erinevateks Eestideks. Ei ole õige jagada inimesi riigi ja linna lasteks, vaesteks ja rikasteks, tarkadeks ja targemateks. Leian, et ei ole olemas poolikut õigust, headust või kaasamist. Kui me ise soovime olla kaasatud ühiskonda ja elada väärikate kodanikena, siis peame seda võimaldama ka teistele. Ma väga loodan, et Tallinna linn hindab käimasolevaid protsesse ja võimalusi ning leiab koha kuhu saab ehitada oma inimestele ilusa kodu.“

 

Lisatud fotol: Sellised majad saavad Tallinnas ööpäevaringset toetust vajavate psüühilise erivajadusega inimeste uuteks kodudeks. 

Vaimupuu fotokonkurss on lõppenud
Suured tänud kõigile, kes osalesid Vaimupuu fotokonkursil.
Täname ka konkursi toetajaid
Tallinnas ei ole puuetega inimestele piisavalt elamiskohti
Tallinnas ei ole puuetega inimestele piisavalt elamiskohti
Tallinnas ei ole puuetega inimestele piisavalt elamiskohti
Tallinnas ei ole puuetega inimestele piisavalt elamiskohti

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Tallinnas ei ole puuetega

Tallinnas ei ole puuetega

Tallinna linnas on suur puudus spetsiaalselt vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimestele mõeldud teenusekohtadest, hetkel on linnas vaid 13 ööpäevaringse toetusega teenusekohta Ainuüksi ASis Hoolekandeteenused on teenusel ligi 150 tallinlast, kel on tulnud seetõttu oma kodulinnast lahkuda Tallinnast pärit psüühilise erivajadusega inimesed peavad kohandatud elukohtade nappusel kolima vajaliku teenuse saamiseks oma kodukohast ja lähedastest eemale.

Tallinnas ei ole puuetega inimestele piisavalt elamiskohti

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused