Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Viimasel ajal on Vaimupuu kõrvu kostnud mitmeid lugusid, kus inimesed, kes peaksid puudega inimeste eest hoolitsema, neid toetama ja neile nõu andma, seavad ennast ja oma huvisid esiplaanile või on lihtsalt hoolimatud. Jõulude ajal, kus peod ja heateod peaaegu igapäevased, torkavad halvad näited eriliselt silma. Nende jaoks on tähtis tunda, et neist hoolitakse, et nad on kellegi jaoks olulised TÕRVATILK MEEPOTIS
Miks mitte ka kodulehe koostamine on samuti tulevikkuvaatav. Olen kuulnud lausutavat veebilehe koostamine sisukalt tasub leida usaldusväärne partner sisukalt hobi jaoks kodulehe valmistamine kvaliteetselt loe artiklit suurema külastatavusega kodulehe valmistamine puhul ka silmas pidada tarkvaraliselt nutikas, veebilehtede tegemine firmadele on samuti kaasaegne. zero base cad

TÕRVATILK MEEPOTIS

V, detsember 2017

Viimasel ajal on Vaimupuu kõrvu kostnud mitmeid lugusid, kus inimesed, kes peaksid puudega inimeste eest hoolitsema, neid toetama ja neile nõu andma, seavad ennast ja oma huvisid esiplaanile või on lihtsalt hoolimatud. Jõulude ajal, kus peod ja heateod peaaegu igapäevased, torkavad halvad näited eriliselt silma.

TÕRVATILK MEEPOTIS

Viimasel ajal on Vaimupuu kõrvu kostnud mitmeid lugusid, kus inimesed, kes peaksid puudega inimeste eest hoolitsema, neid toetama ja neile nõu andma, seavad ennast ja oma huvisid esiplaanile või on lihtsalt hoolimatud. Jõulude ajal, kus peod ja heateod peaaegu igapäevased, torkavad halvad näited eriliselt silma.

 

Paljud tugi-, päeva- ja hooldekeskused korraldavad omavahel juba aastaid lisaks oma maja pidudele ühiseid jõulupidusid, et kliendid saaksid kohtuda ka kaugemate sõpradega. Ühe hooldekeskuse kliendid sel aastal sõprade jõulupeole ei jõudnud, kuna juhataja unustas mineku ära. Kui korraldaja juhatajale helistas ja uuris, kui kaugel ollakse, teatas see, et sõit jääb ära, kuna temal juba koduriided seljas, meik maas ja mõtted mujal. Ja nii istusidki ühe keskuse elanikud tol päeval nukralt oma tubades, piduriided seljas, oodates pidu, mida lõpuks nende jaoks ei tulnudki.

 

Üks vaimupuudega noorte sõpruskond tegi oma ammustele toetajatele ja sõpradele iga-aastase jõululõuna. Juba aastaid panevad noored omavahel rahad kokku, ostetakse toiduained, keedetakse ja küpsetatakse. Mida aastaid edasi, seda külmemaks ja kaugemaks on kunagised toetajad muutunud. Tänavu saabuti hilinemisega, toodi kingituseks keraamilisi lauakaunistusi, söödi kõhud täis ja imestati, miks noored peo eest maksavad. 
Jah, tihtipeale oskavad kokkuhoidlikud inimesed sõltumata oma madalast sissetulekust nii hästi majandada, et isegi vanad tuttavad nende materiaalsest kitsikusest kohe aru ei saa. See aga ei tähenda, nagu lauakesed end ise kataks või et noored praktilisemaid kingitusi ei vajaks.

 

Selles loos pole mainitud ühtki nime, sest Vaimupuu asi pole kedagi süüdistada. Kindlasti ei ole ju keegi asjaosalistest tahtnud nimelt kurja teha. Kõigil ju juhtub, kõigil on liiga palju tööd. Aga kuna lugusid on häirivalt palju, ei saa ka teemast täiesti mööda vaadata.

 

Vaimupuu soovitab kõigil sotsiaaltöötajatel, kes oma kliente ei armasta, vaiksel jõuluajal võtta hetk ja endalt küsida: ehk ei peaks ma tegema tööd, mis üldse ei meeldi? Võib-olla on mu kohale kandidaat, kel tunduvalt suurem süda ning kes tõesti tahaks midagi head teha? Sest vaimupuudega inimesel on ükskõik, mismoodi numbrid aruannetes paika seatakse. Nende jaoks on tähtis tunda, et neist hoolitakse, et nad on kellegi jaoks olulised.

Vaimupuu fotokonkurss on lõppenud
Suured tänud kõigile, kes osalesid Vaimupuu fotokonkursil.
Täname ka konkursi toetajaid
TÕRVATILK MEEPOTIS
TÕRVATILK MEEPOTIS
TÕRVATILK MEEPOTIS
TÕRVATILK MEEPOTIS

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

TÕRVATILK MEEPOTIS

TÕRVATILK MEEPOTIS

Viimasel ajal on Vaimupuu kõrvu kostnud mitmeid lugusid, kus inimesed, kes peaksid puudega inimeste eest hoolitsema, neid toetama ja neile nõu andma, seavad ennast ja oma huvisid esiplaanile või on lihtsalt hoolimatud Jõulude ajal, kus peod ja heateod peaaegu igapäevased, torkavad halvad näited eriliselt silma Viimasel ajal on Vaimupuu kõrvu kostnud mitmeid lugusid, kus inimesed, kes peaksid puudega inimeste eest hoolitsema, neid toetama ja neile nõu andma, seavad ennast ja oma huvisid esiplaanile või on lihtsalt hoolimatud. Jõulude ajal, kus peod ja heateod peaaegu igapäevased, torkavad halvad näited eriliselt silma.

TÕRVATILK MEEPOTIS

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused