Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Sotsiaalministeerium ja MTÜ Ligipääsetavuse Foorum sõlmisid lepingu, et analüüsida Eesti olulisimate ühistranspordi sõlmpunktide ja peatuste ligipääsetavust erivajadusega inimestele. Analüüsi tulemusel selgub, kui suur osa sõlmpunktidest ja peatustest vajab kohandusi ning mis on selle maksumus. Projekti rahastatakse riigieelarvest ja SA Eesti Teadusagentuuri valdkondliku teadus- ja arendustegevuse programmist Sotsiaalministeerium asub hindama ühistranspordipeatuste ligipääsetavust
Olen ammu otsinud veebilehtede programmeerimine kvaliteetselt on samuti tulevikkuvaatav. Samavõrd hoolikalt kavandatud hallatava kodulehe valmistamine kohta ma ei oskagi arvata juurde tervikliku kodulehtede valmistamine optimeeritult http://www.aara.ee/Veebilehtede_kujundamine.html paljudel juhtudel galerii veebilehe valmistamine hästi ühekorraga, juhul kui soodsa veebilehtede tegemine sisukalt asjatundjaid kaasates. zero base cad

Sotsiaalministeerium asub hindama ühistranspordipeatuste ligipääsetavust

Aprill 2019

Sotsiaalministeerium ja MTÜ Ligipääsetavuse Foorum sõlmisid lepingu, et analüüsida Eesti olulisimate ühistranspordi sõlmpunktide ja peatuste ligipääsetavust erivajadusega inimestele. Analüüsi tulemusel selgub, kui suur osa sõlmpunktidest ja peatustest vajab kohandusi ning mis on selle maksumus.

Sotsiaalministeerium asub hindama ühistranspordipeatuste ligipääsetavust

„Ligipääsetavus ei ole ainult puudega inimeste mure, vaid see puudutab meid kõiki. See on iseenesest mõistetav, et inimene – vaatamata tema erivajadusele – peab saama iseseisvalt ringi liikuda.

See puudutab ka näiteks eakaid või ajutise  liikumispiiranguga inimesi,“ ütles sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse.  „Ligipääsetavast ühistranspordist on avalikult palju räägitud, kuid sellest on vähe  abi, kui praktikas puudub võimalus seda kasutada. Sotsiaalministeerium on võtnud  eestvedaja rolli, et teadlikkus ja olukord Eestis paraneks. Selleks on meil vaja  täpsemaid andmeid valdkonna kitsaskohtadest.“

 

Esmalt kaardistatakse ühistranspordiliinide ristumis- ja ümberistumiskohad, sealhulgas bussi-, rongi- ja lennujaamad ning sadamad koos neile juurdepääsuks kasutatavate trammi-, trolli- ja bussipeatustega.Lisaks kaardistatakse ka sellised ühistranspordipeatused, mis ei ole tingimata ühistranspordiliinide sõlmpunktid, kuid mis on erivajadustega inimestele olulised näiteks teenustele pääsemiseks. Edasi hinnatakse, kui ligipääsetavad on need erivajadusega inimestele ja kui suur osa vajab kohandusi. Samuti antakse hinnang, milline on võimalike kohanduste maksumus. Lõppraport esitatakse ministeeriumile 2020. aasta alguses.

 

2016. aastal alustati sotsiaaltransporditeenuse ümberkorralduse ettevalmistusega. Üks eesmärk on luua tingimused selliseks transpordikorralduseks, mis võimaldaks erivajadusega inimestel kasutada rohkem tavatransporti. Kohalike omavalitsuste korraldatava sotsiaaltransporditeenuse sidumiseks tavatranspordiga on vaja muuta ühistransport ja selle tehiskeskkond ligipääsetavaks. Selleks on vaja analüüsida praegust olukorda ja vajadusi. 

 

2018. aasta alguses moodustasid 65-aastased ja vanemad inimesed Eesti  elanikkonnast 19,6%. Statistikaameti prognooside kohaselt kasvab nende osakaal  aastaks 2040 rahvastikust umbes 27-28 protsendini.

Koos rahvastiku vananemisega suureneb ka erivajadusega inimeste osakaal.

 

Hange on valminud koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ja Maanteeametiga. Projekti rahastatakse riigieelarvest ja SA Eesti Teadusagentuuri valdkondliku teadus- ja arendustegevuse programmist.

Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
Sotsiaalministeerium asub hindama ühistranspordipeatuste ligipääsetavust
Sotsiaalministeerium asub hindama ühistranspordipeatuste ligipääsetavust
Sotsiaalministeerium asub hindama ühistranspordipeatuste ligipääsetavust
Sotsiaalministeerium asub hindama ühistranspordipeatuste ligipääsetavust

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Sotsiaalministeerium asub hindama ühistranspordipeatuste

Sotsiaalministeerium asub hindama ühistranspordipeatuste

„Ligipääsetavus ei ole ainult puudega inimeste mure, vaid see puudutab meid kõiki See on iseenesest mõistetav, et inimene – vaatamata tema erivajadusele – peab saama iseseisvalt ringi liikuda Sotsiaalministeerium ja MTÜ Ligipääsetavuse Foorum sõlmisid lepingu, et analüüsida Eesti olulisimate ühistranspordi sõlmpunktide ja peatuste ligipääsetavust erivajadusega inimestele. Analüüsi tulemusel selgub, kui suur osa sõlmpunktidest ja peatustest vajab kohandusi ning mis on selle maksumus.

Sotsiaalministeerium asub hindama ühistranspordipeatuste ligipääsetavust

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused