Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Viljandi Noorte päevakeskuse Singel toredad noored tegid mitu kuud proove, et osaleda oma lühinäidendiga „Valge maski taga“ Paneve¾yse Rahvusvahelisel erivajadustega inimeste teatrifestivalil. Tähtsa sündmuse kajastamiseks kutsuti kaasa ka Vaimupuu. Täname Paneve¾yse Noorte Päevakeskust sooja ja südamliku vastuvõtu eest! Singeliga külas Paneve¾yse NOORTE PÄEVAKESKUSEL
Pole palju aega möödunud, kui kodulehe tegemine kaasaegselt ja teiselt poolt samuti. Kiirustada ei maksa, sest ettevõtte kodulehtede valmistamine firmadele samavõrd tähtis nagu visiitkaartki lepingud kodulehtede uuendamine asjatundjatelt kogu sisu vajalik ja tulemuslik veebilehe tegemine eeskujuks toodud tarkvaraliselt nutikas, veebilehe tegemine sisukalt siis saab tehtud õigeks ajaks. zero base cad

Singeliga külas Paneve¾yse NOORTE PÄEVAKESKUSEL

Vaimupuu

Viljandi Noorte päevakeskuse Singel toredad noored tegid mitu kuud proove, et osaleda oma lühinäidendiga „Valge maski taga“ Paneve¾yse Rahvusvahelisel erivajadustega inimeste teatrifestivalil. Tähtsa sündmuse kajastamiseks kutsuti kaasa ka Vaimupuu.

Singeliga külas Paneve¾yse NOORTE PÄEVAKESKUSEL
Inga Èemerienì
Singeliga külas Paneve¾yse NOORTE PÄEVAKESKUSEL

20.-23. maini toimunud Paneve¾yse Rahvusvahelise teatrifestivali korraldas Paneve¾yse Noorte Päevakeskus, kes on seda teinud juba aastast 1996. Idee saadi üht Taani erivajadustega inimeste teatrifestivali külastades. Nüüdseks on Paneve¾yse teatrifestivalist kujunenud kaunis traditsioon.
Singel on vahva noorte päevakeskus, mis pakub erivajadustega inimestele erinevaid kunstilisi tegevusi käsitööst kuni muusika ja teatrini. Koostöö Paneve¾yse Noorte Päevakeskuse ja Singeli vahel sai alguse kolme aasta eest, kui Viljandis toimus erivajadustega inimeste teatrifestival ning keskuse tegevusjuht Linda Luhse leedukatega ühendust võttis. Nüüdseks on kahe keskuse vahel arenenud sügavad sõprussidemed ja pidev koostöö nii teatritegevuses kui ka teistes valdkondades.
Paneve¾yse Noorte Päevakeskus asub kaunis linnajaos jõe kaldal. Hoonet jagatakse erivajadustega inimeste kutsekooliga, mis on sarnane Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskusega.
Päevakeskuses saavad erivajadusega inimesed veeta mõnusalt aega ja tegeleda erinevate arendavate harrastustega. Keskuses on saal, kus saab harjutada näidendeid, laulda ja tantsida. Lisaks on olemas arvutiklass, kus juhendaja käe all valmis hiljuti koduvideo teemal „Rõõm“. Päevakeskuses on olemas erinevad teraapia- ja käsitööruumid, nende seas isegi keraamikatöökoda! Noorte looming oli riiulitel väljas ning tõestas, et kui noortele anda võimalus, suudavad nad luua väga kaunist ja originaalset käsitööd. Paneve¾ise noorte päevakeskuses tegutseb oma tantsurühm ja reisiklubi 18-31aastastele noortele. Üks viimaseid reise viis noored Itaalia pealinna Rooma. Fotod reisist olid üles seatud fuajeesse. Päevakeskuse õuel on oma spordiplats, kus saab pallimänge mängida ja sportida.
Päevakeskuse juhataja ja teatrifestivali kuraator Inga Cemeriene ütles, et teatrikunstiga tegeleb Leedus päris palju erivajadustega inimeste ühinguid. Festivalil aga astuvad üles vaid vähesed, sest aega ei jätkuks – ühe päeva jooksul poleks võimalik kõigil soovijatel oma lühinäidendiga esineda. Et võimalikult paljudel keskustel oleks siiski võimalik oma etendustega festivalile jõuda, vahelduvad kollektiivid igal aastal. Näiteks järgmisel aastal oodatakse esinema neid, kel tänavune festival vahele jäi.
Meeldiva üllatusena ilmnes, et Paneve¾yse Noorte Päevakeskusel on ka oma ajaleht! Otsustasime alustada koostööd – hakkame edaspidi vastastikku jagama olulisemat informatsiooni vaimupuudega inimeste ürituste ja huvitavate tegevuste kohta.
Täname Paneve¾yse Noorte Päevakeskust sooja ja südamliku vastuvõtu eest!

Soovime sõpradele, liikmetele ja koostööpartneritele Head vana aasta lõppu!
Singeliga külas Paneve¾yse NOORTE PÄEVAKESKUSEL
Singeliga külas Paneve¾yse NOORTE PÄEVAKESKUSEL
Singeliga külas Paneve¾yse NOORTE PÄEVAKESKUSEL
Singeliga külas Paneve¾yse NOORTE PÄEVAKESKUSEL

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Singeliga külas Paneve¾yse NOORTE

Singeliga külas Paneve¾yse NOORTE

Inga Èemerienì 20 -23 Viljandi Noorte päevakeskuse Singel toredad noored tegid mitu kuud proove, et osaleda oma lühinäidendiga „Valge maski taga“ Paneve¾yse Rahvusvahelisel erivajadustega inimeste teatrifestivalil. Tähtsa sündmuse kajastamiseks kutsuti kaasa ka Vaimupuu.

Singeliga külas Paneve¾yse NOORTE PÄEVAKESKUSEL

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused