Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Tänase Riigikogu istungi keskmes oli Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni ettepanek valitsusele vabastada käibemaksust ravimid ja puuetega inimeste meditsiinitarbed. com/riigikogu (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega) Riigikogu arutas käibemaksuseaduse muutmist
Samavõrd vedamine on ka MTÜ kodulehtede valmistamine võib leida häid lahendusi. Vaatasin ringi, et veebilehtede valmistus tehniliselt võib vajada lisaaega täielikuks ülevaateks fotodega kodulehe valmistus põhjalikult http://www.aara.ee/Turvalise_kodulehe_valmistamine.html vajalik ja tekstilise kodulehe uuendamine kvaliteetselt on samavõrd toimetatav miks mitte ka toimetatava veebilehtede loomine siis saab tehtud õigeks ajaks. zero base cad

Riigikogu arutas käibemaksuseaduse muutmist

Oktoober 2018

Tänase Riigikogu istungi keskmes oli Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni ettepanek valitsusele vabastada käibemaksust ravimid ja puuetega inimeste meditsiinitarbed.

Riigikogu arutas käibemaksuseaduse muutmist

Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele algatada  käibemaksuseaduse muutmine“ eelnõuga (653 OE) tegi EKRE fraktsioon  ettepaneku muuta käibemaksuseaduse § 15 ja maksustada valdkonna eest  vastutava ministri määrusega nullprotsendilise käibemaksuga nimekiri ravimitest, sanitaar- ja hügieenitoodetest ning puudega isiku tarbeks mõeldud  meditsiiniseadmed ja abivahendid. Eelnõu kohaselt läheks muudatus maksma  ligi 30 miljonit eurot.

Rahanduskomisjon ei toetanud eelnõu, sest Euroopa direktiiv

keelab  nullprotsendilise käibemaksu kehtestamise. Eelnõu algatajate sõnul võiks Eesti  taotleda antud küsimuses erisust või alternatiivina asendada eelnõus  nullprotsendiline käibemaks näiteks viieprotsendilisega.

Läbirääkimistel võtsid sõna Jürgen Ligi (RE), Peeter Ernits ja Mihhail Stalnuhhin (KE).

Jürgen Ligi kutsus saadikud üles hääletama otsuse eelnõu vastu, sest see  läheb vastuollu Euroopa Liidu maksupoliitikaga. Peeter Ernits kõneles eelnõu  poolt jaütles, et ravimite käibemaksu alandamine on õige mõte.

Mihhail  Stalnuhhin tõi oma sõnavõtus välja, et Eesti Haigekassa juba hüvitab paljusid  ravimeid täielikult või väga suures osas, samuti abivahendeid puuetega  inimestele.

Riigikogu otsuse eelnõu poolt hääletas kuus, vastu oli 19 ja erapooletuks jäi kaks Riigikogu liiget. Otsust ei võetud vastu, seega langes eelnõu menetlusest välja.

Istungi stenogramm.

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata: https://www.youtube.com/riigikogu
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Vaimupuu fotokonkurss on lõppenud
Suured tänud kõigile, kes osalesid Vaimupuu fotokonkursil.
Täname ka konkursi toetajaid
Riigikogu arutas käibemaksuseaduse muutmist
Riigikogu arutas käibemaksuseaduse muutmist
Riigikogu arutas käibemaksuseaduse muutmist
Riigikogu arutas käibemaksuseaduse muutmist

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Riigikogu arutas käibemaksuseaduse muutmist

Riigikogu arutas käibemaksuseaduse muutmist

Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele algatada käibemaksuseaduse muutmine“ eelnõuga ( 653 OE ) tegi EKRE fraktsioon ettepaneku muuta käibemaksuseaduse § 15 ja maksustada valdkonna eest vastutava ministri määrusega nullprotsendilise käibemaksuga nimekiri ravimitest, sanitaar- ja hügieenitoodetest ning puudega isiku tarbeks mõeldud meditsiiniseadmed ja abivahendid Eelnõu kohaselt läheks muudatus maksma ligi 30 miljonit eurot Tänase Riigikogu istungi keskmes oli Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni ettepanek valitsusele vabastada käibemaksust ravimid ja puuetega inimeste meditsiinitarbed.

Riigikogu arutas käibemaksuseaduse muutmist

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused