Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Psüühikahäirega inimeste aktiivsuse ja ühiskonnaelus osalemise toetamiseks tuleb sulgeda suured oma aja ära elanud hoolekandeasutused ning asendada kogukondlike lahendustega, ütles sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse täna Eesti Hooldajate Liidu aastakonverentsil. Reorganiseerimise esimesel perioodil aastatel 2007-2013 investeeriti erihooldekodude ümberkujundamisse kokku 29 miljonit eurot, millest 22 miljonit tuli Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF), 4 miljonit sotsiaalministeeriumilt ja 3 miljonit AS Hoolekandeteenustelt Rait Kuuse: erilised inimesed väärivad ühiskonnaelus osalemist
Üks põnev artikkel kodulehe valmistamine optimeeritult ja leidsin hea lehe. Olen alatasa täheldanud kodulehe koostamine odavalt mille puhul aga ka efektiivne veebilehtede loomine odavalt veebilehe firma aara.ee samas on ka sisukuse poolest mahukama kodulehe tegemine puhul ka silmas pidada mis on asjaliku kodulehtede tegemine maksimaalselt kestvate tulemustega. zero base cad

Rait Kuuse: erilised inimesed väärivad ühiskonnaelus osalemist

Pressiteade Sotsiaalministeerium, aprill 2016

Psüühikahäirega inimeste aktiivsuse ja ühiskonnaelus osalemise toetamiseks tuleb sulgeda suured oma aja ära elanud hoolekandeasutused ning asendada kogukondlike lahendustega, ütles sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse täna Eesti Hooldajate Liidu aastakonverentsil.

Rait Kuuse: erilised inimesed väärivad ühiskonnaelus osalemist

 „Eesti sotsiaalsüsteemis on mitmed komponendid nõukogude aja mekiga, mida aga ei peaks pikka aega iseseisev riik endale lubama ja mida peame muutma. Üks näide on erihoolekanne, kus inimesed viidi omal ajal silme alt ära n-ö metsa, suurtesse haigla tüüpi asutustese,“ rääkis Kuuse.

 

„Nüüd soovime me tuua nad lääne eeskujul ühiskonda ja teiste inimeste keskele tagasi – selle protsessi nimi on deinstitutsionaliseerimine,“ lisas ta.

 

Kuuse sõnul on plaan luua praeguste mitmesaja elanikuga majade asemele väiksemad, 30 inimesele mõeldud peremajad. Nende elanikele antakse võimalus elada kogukonnas, suhelda teiste inimestega ning pääseda ligi taristule, millist asustusest eemal ei leidu.

 

Teenusekohti saab rajada alates 300 elanikuga asulatesse ning eesmärk on rajada nad kõikjale üle Eesti.

 

2020. aastaks on plaanis reorganiseerida Euroopa Regionaalarengu Fondi toel 1200 olemasolevat erihooldekodu kohta ning luua täiendavalt vähemalt 200 kohta, kus erihoolet vajavatel inimestel on võimalik kogukondades elada.

 

Eelarves on selleks 56 miljonit eurot, millest 47,6 miljonit eurot on fondi rahastus, 6,1 miljonit riigi rahastus ja 2,3 miljonit teenuseosutaja kaasfinantseering.

 

Reorganiseerimise esimesel perioodil aastatel 2007-2013 investeeriti erihooldekodude ümberkujundamisse kokku 29 miljonit eurot, millest 22 miljonit tuli Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF), 4 miljonit sotsiaalministeeriumilt ja 3 miljonit AS Hoolekandeteenustelt.

Vaimupuu fotokonkurss on lõppenud
Suured tänud kõigile, kes osalesid Vaimupuu fotokonkursil.
Täname ka konkursi toetajaid
Rait Kuuse: erilised inimesed väärivad ühiskonnaelus osalemist
Rait Kuuse: erilised inimesed väärivad ühiskonnaelus osalemist
Rait Kuuse: erilised inimesed väärivad ühiskonnaelus osalemist
Rait Kuuse: erilised inimesed väärivad ühiskonnaelus osalemist

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Rait Kuuse: erilised inimesed

Rait Kuuse: erilised inimesed

„Eesti sotsiaalsüsteemis on mitmed komponendid nõukogude aja mekiga, mida aga ei peaks pikka aega iseseisev riik endale lubama ja mida peame muutma Üks näide on erihoolekanne, kus inimesed viidi omal ajal silme alt ära n-ö metsa, suurtesse haigla tüüpi asutustese,“ rääkis Kuuse Psüühikahäirega inimeste aktiivsuse ja ühiskonnaelus osalemise toetamiseks tuleb sulgeda suured oma aja ära elanud hoolekandeasutused ning asendada kogukondlike lahendustega, ütles sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse täna Eesti Hooldajate Liidu aastakonverentsil.

Rait Kuuse: erilised inimesed väärivad ühiskonnaelus osalemist

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused