Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Sotsiaalministeeriumis toimus täna järjekordne kohtumine erinevate huvigruppidega, et liikuda edasi puudega inimeste poliitika põhimõtete ning hoolekandesüsteemi kaasajastamisega. aastasse Puudega inimeste teenused ja toetused võeti luubi alla
Minu arvates on kodulehe valmistamine kaasaegselt jaoks on haruldane leid. Põhjalikumalt mõeldes võiks lihtne veebilehe tegemine viimistletult ja see ei ole juhuslik lisaks ka tervikliku veebilehe valmistus tehniliselt vaata lähemalt terviklik lähenemine veebilehe valmistamine ja on parem tellida innovatiivselt viimistletud soodsa kodulehtede valmistamine siis saab tehtud õigeks ajaks. zero base cad

Puudega inimeste teenused ja toetused võeti luubi alla

August 2018

Sotsiaalministeeriumis toimus täna järjekordne kohtumine erinevate huvigruppidega, et liikuda edasi puudega inimeste poliitika põhimõtete ning hoolekandesüsteemi kaasajastamisega.

Puudega inimeste teenused ja toetused võeti luubi alla

Kohtumisel kõnelenud sotsiaalkaitseminister Kaia Iva peab oluliseks, et erivajadusega inimesed saaksid elada nii iseseisvat elu, kui igaüks ise suudab ja soovib. „Kahetsusväärselt suur hulk inimesi kogeb igapäevaselt, et neid ümbritsev keskkond on täis füüsilisi ja emotsionaalseid takistusi,“ ütles minister Iva. „Teenuseid ja tooteid pakkudes peavad kõik mõtlema sellele, kuidas need  oleksid lihtsasti ning väärikalt ligipääsetavad kõikidele inimestele, vaatamata  nende piirangutele või vajadustele.“

 

„Vananev ja vähenev rahvastik on surve tervele ühiskonnale. Vanemaealiste ning puudega inimeste arvu kasvamisega suureneb elanikkonnas nende inimeste hulk, kes oma vanusest ja/või terviseprobleemidest tulenevate piirangute ja ümbritseva keskkonna takistuste tõttu vajavad kas aeg-ajalt või pidevalt mitmesugust kõrvalabi,“ ütles sotsiaalkaitseminister.

 

Tänasel kohtumisel jagati osalejad väikestesse gruppidesse, kes vahetasid  omavahel esimesi mõtteid selle üle, millisena nähakse Eesti hoolekandesüsteemi tulevikku. Näiteks arutasid töörühmad riigi ja omavalitsuse rolli üle puudega inimeste teenuste ja toetuste korraldamisel, aga ka selle üle, kas ja milleks on puude või selle raskusastme tuvastamine vajalik.  

 

Puudega inimeste tugisüsteemi korrastamise eesmärk on paremini siduda sotsiaal-, tervishoiu-, tööturu- ja haridusvaldkonna teenused ja toetused. Nii on võimalik tagada inimesele erivajadusega toimetulemiseks vajalikku ja püsivat tuge üle elukaare. „Teenused peavad vastama inimeste vajadustele, olema kvaliteetsed ning abivajajatele kättesaadavad,“ ütles minister Iva. „Samuti peame jätkuvalt tegelema ka sotsiaalsüsteemist dubleerivate ja bürokraatlike tegevuste välja juurimisega ning leidma nutikaid lahendusi, kuidas abivajaja saaks õigel ajal õiget tuge.“

 

Praegu valmistatakse ette ka valdkondlikku alusanalüüsi,

mille põhjal on plaanis 2018. aasta lõpuks välja töötada puudega inimeste poliitika   muudatusettepanekud, mis esitatakse Vabariigi Valitsusele.

Kohtumine  huvigruppidega toimus esimest korda märtsis, siis tutvustati puudega inimeste  poliitika põhimõtete ning hoolekandesüsteemi muudatusvajadusi.

Tänasel  kohtumisel kaardistati valdkonna valulisemad probleemid ja kitsaskohad ning pakuti välja ideid nende lahendamiseks. Muudatuste elluviimine on planeeritud 2021. aastasse.

Vaimupuu fotokonkurss on lõppenud
Suured tänud kõigile, kes osalesid Vaimupuu fotokonkursil.
Täname ka konkursi toetajaid
Puudega inimeste teenused ja toetused võeti luubi alla
Puudega inimeste teenused ja toetused võeti luubi alla
Puudega inimeste teenused ja toetused võeti luubi alla
Puudega inimeste teenused ja toetused võeti luubi alla

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Puudega inimeste teenused ja

Puudega inimeste teenused ja

Kohtumisel kõnelenud sotsiaalkaitseminister Kaia Iva peab oluliseks, et erivajadusega inimesed saaksid elada nii iseseisvat elu, kui igaüks ise suudab ja soovib „Kahetsusväärselt suur hulk inimesi kogeb igapäevaselt, et neid ümbritsev keskkond on täis füüsilisi ja emotsionaalseid takistusi,“ ütles minister Iva Sotsiaalministeeriumis toimus täna järjekordne kohtumine erinevate huvigruppidega, et liikuda edasi puudega inimeste poliitika põhimõtete ning hoolekandesüsteemi kaasajastamisega.

Puudega inimeste teenused ja toetused võeti luubi alla

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused