Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
11. juunil toimus Tallinnas Stroomi rannas koguperefestival „Puude taga on inimene“. Tõelised Metsatölli fännid trotsisid jahedat ilma Puude taga on inimene
Lõpuks saan jagada kodulehe tegemine põhjalikult mainimas ühte valdkonda. Minu arvates on ettevõtte veebilehtede uuendamine seda parem on tulemus vahedalt lihtsamat sorti kodulehtede tegemine www.aara.ee kõvasti töötades on kodulehtede arendamine ja on parem tellida uuendustele avatud suurema veebilehtede programmeerimine saab kiiresti tööle. zero base cad

Puude taga on inimene

FOTOD: Kalev Lilleorg, juuli 2016

11. juunil toimus Tallinnas Stroomi rannas koguperefestival „Puude taga on inimene“.

Puude taga on inimene
Pall on ümmargune!

Festivali eesmärk oli näidata erinevate inimeste võimekust iseseisvalt hakkama saada, kui riik ja ühiskond nende vajadustega arvestavad. Siiani on seda takistanud eelkõige suhtluslõhe erivajadustega inimeste, kogukonna ja erinevate ametkondade vahel.

 

MTÜ Puude Taga On Inimene lõid ettevõtlikud eestimaalased, kelle missiooniks on ühiskondliku suhtluslõhe vähendamine puudeta ja puudega inimeste vahel. Need on ühendused ning kodanikud, kes andsid oma panuse 2013. aastal Tallinna Lauluväljakul toimunud koguperefestivalile „Puude taga on inimene“. Selle ettevõtmisega tõestati, et puudega inimesed on võimekad ja iseseisvad, saades hakkama paljuga, sealhulgas nii ürituse kaaskorraldajatena kui ka artistidena laval.

Vaimupuule andis festivalist ülevaate festivali üks peakorraldajatest – Tiia Sihver.

 

„Festivali avasid pidulikult võrdõigusvolinik Liisa-Ly Pakosta ja Sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse, seejärel andis kontserdi Pimedate puhkpilliorkester, mis avas programmid nii pealaval, lastealal, spordialal kui ka kino ja teatri telgis,“ rääkis Tiia Sihver. „Kõike pealaval toimunut tõlgiti sünkroonis viipekeelde – nii said said ka kuulmispuudega inimesed nautida näiteks Metstöllu kontserti ning mõista päevajuhtide Hannes Hermaküla ja Samuel Golombi juttu,“ jutustas ta. „Kinotelgis näidati kirjeldustõlkega filme, millest esimene oli noorte lemmik „Supilinna salaselts“ ja teine Urmas Eero Liivi noortedraama „Must alpinist“.“

 

Paljud organisatsioonid esitlesid ja müüsid telkides oma käsitööd. Loomulikult oli Vaimupuu  festivalil kohal ja üritus leidis kohe kajastamist meie koduleheküljel www.vaimupuu.ee. Lisaks põnevatele tegevustele sai kunstitelgis tutvuda suure kunstinäitusega, mille programmi aitas koostada varvaskunstnik Meelis Luks ehk Mella. Ka Vaimupuu fotokonkursi „Sõprus“ parimad tööd olid fotonäitusel esindatud. Hea meel oli, et inimesed vaatasid rõõmuga erivajadustega inimeste kunsti- ja fotoloomingut ja huvilisi oli rohkem kui algselt loodeti.

 

Vaimupuu külastas ka festivali üheks tõmbenumbriks olnud pimekohvikut, kus külastajad said tõelise elamuse – kogeda söömiselamust pimedana. Sööma ja jooma pidi kombates, sest selle eest sai joodavat ja midagi ka hamba alla, kuid eelkõige hindamatu kogemuse. Võrreldes kolme aasta taguse kogemusega, kus kohvik Georg Tallinna Laululava hoones oli täiesti pimedaks tehtud, ei jätnud seekordne pimekohvik kuigi head kogemust, kuna läbi tumedate riidest silmakatete oli valgust mõnevõrra näha.

 

Kuigi ilm oli vihmane ja tuuline, jäid festivalil osalejad toreda päevaga väga rahule.

 

Puude taga on inimene
Tõelised Metsatölli fännid trotsisid jahedat ilma.
Soovime sõpradele, liikmetele ja koostööpartneritele Head vana aasta lõppu!
Puude taga on inimene
Puude taga on inimene
Puude taga on inimene
Puude taga on inimene

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Puude taga on inimene

Puude taga on inimene

Pall on ümmargune! Festivali eesmärk oli näidata erinevate inimeste võimekust iseseisvalt hakkama saada, kui riik ja ühiskond nende vajadustega arvestavad Siiani on seda takistanud eelkõige suhtluslõhe erivajadustega inimeste, kogukonna ja erinevate ametkondade vahel 11. juunil toimus Tallinnas Stroomi rannas koguperefestival „Puude taga on inimene“.

Puude taga on inimene

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused