Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Loomapäästegrupp sai sügisel teate, et Lasnamäel elab üks intellektipuudega meesterahvas, kellel on kaks bokserit ja üks kääbus¹nautser. Selles kõiges ei ole ju midagi imelikku, kui puudega inimene loomi peab, aga antud juhul ei pidavat mees täpselt aru saama, mis toimub. ee Lemmikloom ei ole mänguasi
Ühelt poolt on firma veebilehtede programmeerimine kvaliteetselt kohe ära teha. Minu arvates on asjaliku veebilehtede tegemine mille puhul on alati ajavaru sisukuse poolest veebilehe valmistamine kaasaegselt kodulehtede optimeerimine otsingumootoritele vormi ja raamistiku ilusa veebilehtede tegemine tellimiseks vajalik info midagi samavõrd kaalukat kui on kodulehe tegemine kaasaegselt kohta infot lugeda. ülevaatliku veebilehe valmistus optimeeritult seda artiklit tasub lugeda. zero base cad

Lemmikloom ei ole mänguasi

TEKST: Katrin Lehtveer, Loomapäästegrupi vabatahtlike peakoordinaator fotod: Katrin Lehtveer, jaanuar 2019

Loomapäästegrupp sai sügisel teate, et Lasnamäel elab üks intellektipuudega meesterahvas, kellel on kaks bokserit ja üks kääbus¹nautser. Selles kõiges ei ole ju midagi imelikku, kui puudega inimene loomi peab, aga antud juhul ei pidavat mees täpselt aru saama, mis toimub.

Lemmikloom ei ole mänguasi
Iga lemmiklooma eest peab hoolitsema.

Koerad pidid elama ainult toas, välja saavat vaid noorem bokser ning ka ainult siis, kui näitusele läheb. Ülejäänud aja olevat koerad kogu aeg toas. Teisi koeri polevat ammu keegi näinud ja pole aimu, mis seisus nad olla võiks. Kõik eelmainitu pani Loomapäästegrupi muretsema ja ka tegutsema. Esmalt võtsin ühendust linnaosavalitsuse sotsiaalosakonnaga ja rääkisin neile loo ära. Nad ei olnud sellisest inimesest üldse teadlikud, samas olid nad vägagi huvitatud kampa löömisest ja abi pakkumisest.


Otsisin üles ka ühistu esimehe ja suhtlesin temaga pikalt. Sealt koorus välja palju huvitavat ja ka vajalikku edaspidiseks juhtumi lahendamiseks. Koeraomanik oli intellektipuudega mees, kes oli saanud probleemiks tervele ühistule. Kuna koerad väljas ei käinud, haises terve trepikoda nende väljaheidete järele. Kõrvaltrepikojas, otse koeraomaniku seina taga, ei saanud elanikud ise elada ega ka oma korterit müüa, sest läbi seina ja elektripistikute tuli nende korterisse hingemattev hais. Teise kõrvalkorteri elanikud veetsid suurema osa ajast suvilas, kuna kodus oli „aroomi“ tõttu elada võimatu. Ühistu esimees teadis ka, et koeraomanikul oli olnud sarnane probleem ka varem Mustamäel elades. See oli alanud pärast tema ema surma. Enne seda oli ema olukorda kontrolli all hoidnud ega lubanud pojal üle ühe koera korraga võtta.
„Oleme kirjutanud juba politseisse avalduse, oleme üritanud suhelda ka  Kennelliiduga, sest tegemist ju ikkagi tõukoertega, aga abi pole saanud kuskilt,“ kurtis ühistu esimees.


Võtsin ühendust Veterinaar- ja Toiduametiga, kuna neil on õigus loomad, kes elavad ebasobivates tingimustes, võõrandada.

Edastasin neile kogu  informatsiooni, mis mul oli ja palusin neil kaasa tulla. 

Ühel pühapäeval, paar päeva enne kokkulepitud külastusaega, sain aga kõne Loomapäästegrupi asutajalt Heiki Valnerilt, kes ütles, et me peame minema kohe, kuna olukord olevat jube ja kriitiline.


Trepikoja ukse avas meile kõrvalkorteris elav naaber. Meie üllatuseks polnud korteri uks lukus. Vaatepilt korterisse oli masendav, lõhnast rääkimata.

Koerad olid näljast ära söönud pool vannitoa uksest, põrand oli kaetud väljaheidetega.  Saime kätte vanema bokseri, kes oli silmnähtavas alakaalus ja  vedelikupuuduses. Selle koera loovutas mees meile tol õhtul vabatahtlikult, kuna tema arvates oli koer „väga haige ja sureb kohe ära“.

Esimene samm oli astutud ja esimene koer oli päästetud. Viisime ta ööseks hoiukoju, kus öeldi meile hommikul, et see koer oleks nõus sööma ära kõik, millel on lõhn, aga juua ta ei oska. Ilmselt polnud ta juua ammu ka saanud. Viisime koera loomakliinikusse ja läksime koos politsei, Veterinaar- ja Toiduameti ning Lasnamäe Linna-osavalitsuse esindajaga teistele koertele järgi. Koerteri uks oli endiselt lukust lahti ja sisse saamisega polnud probleeme.


Mees ise ei näinud korteri pärast muretsemiseks põhjust, sest tal olevat alles üleeile olnud suurpuhastus! Ilmselt lähevad meie arusaamad puhtusest ja korrast  siinkohal vägagi lahku. Kui see oli koristatud korter, milline ta siis veel  koristamata oli?


Koerad aga saime kätte. Mees lubas küll, et ta võtab kohe uued koerad, aga õnneks on hetkel tal jälgijaid palju ning niipea, kui midagi sellist juhtub, saame me sellest ka teada.
Iga looma võtmine tuleb alati läbi kaaluda ja puudega inimese puhul oleks ka tore, kui tal oleks kas siis tugiisik või sotsiaaltöötaja, kes teda sellises küsimuses juhendaks ning kui vaja, siis aitaks kas looma hooldamisel, ravimisel või vajadusel ka koeraga jalutamisel. Sel meesterahval ei olnud kumbagi – ei tugiisikut ega ka sotsiaaltöötajat, kes temaga tegeleks või teda suunaks. Kui keegi linnaosa sotsiaalosakonnast oleks enne teemast teadlik olnud või intellektipuudega inimesega tegelenud, oleks saanud selle olukorra ära hoida. Nüüd aga kannatasid antud isiku pärast nii koerad, tema korter kui ka naabrid.

 

Inimese soov omada sõpra on mõistetav, ent sõltumata puudest on kõigil kohustus oma lemmiku eest korralikult hoolitseda.
Kui inimene ei saa loomapidamisega hakkama, tuleb teda juhendada ja suunata ning vajadusel talle abi otsida.
Lemmiklooma võõrandamine peaks olema viimane lahendus.

 

Loomapäästegrupp MTÜ
tel 5323 0230

www.animalrescue.ee

 

 

 

Vaimupuu fotokonkurss on lõppenud
Suured tänud kõigile, kes osalesid Vaimupuu fotokonkursil.
Täname ka konkursi toetajaid
Lemmikloom ei ole mänguasi
Lemmikloom ei ole mänguasi
Lemmikloom ei ole mänguasi
Lemmikloom ei ole mänguasi

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Lemmikloom ei ole mänguasi

Lemmikloom ei ole mänguasi

Iga lemmiklooma eest peab hoolitsema Koerad pidid elama ainult toas, välja saavat vaid noorem bokser ning ka ainult siis, kui näitusele läheb Loomapäästegrupp sai sügisel teate, et Lasnamäel elab üks intellektipuudega meesterahvas, kellel on kaks bokserit ja üks kääbus¹nautser. Selles kõiges ei ole ju midagi imelikku, kui puudega inimene loomi peab, aga antud juhul ei pidavat mees täpselt aru saama, mis toimub.

Lemmikloom ei ole mänguasi

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused