Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Eesti Paraolümpiakomitee lõpetas täna, 11. detsembril Kalevi Spordihallis pidulikult oma spordiaasta. Üritusel pidas kõne ka sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, kes tunnustas sportlaseid julguse ja pühendumise eest ning tõi esile, et ka riik on üha enam olümpiasportlaste kõrval tunnustama hakanud ka paralümpiasportlasi. Sellega saab Ploomipuust esimene Eesti sportlane, kes on võistelnud nii suve- kui ka talimängudel Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad
Vaatasin kirjutist hallatava kodulehtede tegemine sest kvaliteet maksab. Raske on võrrelda veebilehe valmistamine sisukalt ja selle kõrval staatilist lahendust põnevalt kodulehe valmistus asjatundjatelt www.aara.ee terviklik lähenemine mtü veebilehtede tegemine asjatundjatelt puhul ka silmas pidada vaid paari nädalaga uus veebilehe valmistamine mõistlikult kohta infot lugeda. zero base cad

Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad

Detsember 2017

Eesti Paraolümpiakomitee lõpetas täna, 11. detsembril Kalevi Spordihallis pidulikult oma spordiaasta. Üritusel pidas kõne ka sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, kes tunnustas sportlaseid julguse ja pühendumise eest ning tõi esile, et ka riik on üha enam olümpiasportlaste kõrval tunnustama hakanud ka paralümpiasportlasi.

Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad

“Paralümpia liikumise peamised väärtused on julgus, pühendumus, inspiratsioon ja võrdõiguslikkus ning liikumise südameks sportlased, kes neid väärtusi kandes saavutavad kõrgeid sportlikke tulemusi. India päritolu õpetlane Osho on öelnud:  “Olemata julge, ei saa kõnelda tõtt. Olemata julge, ei saa armastada. Olemata julge, ei saa usaldada. Olemata julge, ei saa tundma õppida tegelikkust.

 

Seepärast ongi julgus kõige tähtsam, kõik muu tuleb takkajärgi“. Suur tänu sportlastele, treeneritele, toetajatele ja kõigile taustajõududele, soovin teile  julgust ja pühendumust, et inspireerida nii ennast kui teisi!”, sõnas minister Iva.

 

Riigikogu kiitis novembrikuus heaks uue spordiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille tulemusel muutub olümpiavõitja riikliku toetuse valem. Seaduse jõustumisel hakatakse kõikidele olümpiavõitjatele ja paralümpia võitjatele maksma riikliku toetust Statistikaameti poolt arvestatud eelneva aasta keskmise palga põhjal. Toetust määratakse ja makstakse inimesele, kes on Eesti kodanik ning on saavutanud olümpiahartas sätestatud olümpiaspordialal või paralümpiamängude programmi kuuluval spordialal olümpiavõidu, esindades Eesti Vabariiki.

 

„Spordiseaduse muudatused on suurem märk – pühendumus spordile, sihikindel töö ja selle ülima tulemuse esile tõstmine väärtustab kogu olümpialiikumist, väärtustab kogu sporti ja kõiki neid, kes ennast ületades kõrgeid tulemusi saavutavad,“ lisas minister.

 

Käesoleva aasta, mis on ühtlasi paralümpias vaheaasta, kõige kõrgemaks tiitlivõistluseks oli kurtide OM 18.-30. juuli Samsunis, Türgis. Eestist osales 11 sportlast ning parimaks saavutuseks oli Marja-Liisa Landari pronksmedal kõrgushüppes, lisaks sai Kairit Olenko naiste 100 m tõkkejooksus 4. koha ja kaugushüppes samuti 4. koha.

 

Kõige värskemad saavutused on Mexico Cityst, kus 2.−8. detsembrini  toimusid Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee maailmameistrivõistlused ujumises. Võistlustelt sai 100 m seliliujumises Kardo Ploomipuu hõbemedali ja Brenda Tilk saavutas 100 m seliliujumises pronksi. See on Tilkile esimene tiitlivõistluste medal. Susannah Kaul pääses 50 m vabaltujumise finaali neljanda ajaga, kuid suutis finaalis oma kohta parandada ja võitis pronksmedali. See on 18-aastase Kauli esimene täiskasvanute tiitlivõistluste medal. 

 

Paraujujana tuntud Kardo Ploomipuu läheb 2018. aasta 9.–25. veebruaril toimuval  PyeongChangi taliolümpial starti klassika suusasprindis. Sellega saab Ploomipuust esimene Eesti sportlane, kes on võistelnud nii suve- kui ka talimängudel.

Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad
Vaimupuu fotokonkurss on lõppenud
Suured tänud kõigile, kes osalesid Vaimupuu fotokonkursil.
Täname ka konkursi toetajaid
Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad
Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad
Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad
Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Kaia Iva paralümpialastele: julgus

Kaia Iva paralümpialastele: julgus

“Paralümpia liikumise peamised väärtused on julgus, pühendumus, inspiratsioon ja võrdõiguslikkus ning liikumise südameks sportlased, kes neid väärtusi kandes saavutavad kõrgeid sportlikke tulemusi India päritolu õpetlane Osho on öelnud: “Olemata julge, ei saa kõnelda tõtt Eesti Paraolümpiakomitee lõpetas täna, 11. detsembril Kalevi Spordihallis pidulikult oma spordiaasta. Üritusel pidas kõne ka sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, kes tunnustas sportlaseid julguse ja pühendumise eest ning tõi esile, et ka riik on üha enam olümpiasportlaste kõrval tunnustama hakanud ka paralümpiasportlasi.

Kaia Iva paralümpialastele: julgus ja pühendumus on kõige tähtsamad

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused