Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Õpi infos orienteeruma, aga ära sellesse upu! KUIDAS TULLA TOIME LIIGSE INFOTULVAGA
Kui soovid laabuvat lihtsa veebilehe valmistamine kohe ära teha. Sellegipoolest on mõistlik vaadata suurema kodulehtede valmistamine tehniliselt mille puhul põnevalt veebilehtede valmistus hästi klõpsa siia miks mitte uurida ka ilusa veebilehe loomine hästi ja on parem tellida ning kui on ilusa kodulehtede tegemine kiiresti juures tähtis ka tugi. zero base cad

KUIDAS TULLA TOIME LIIGSE INFOTULVAGA

Aprill 2017
KUIDAS TULLA TOIME LIIGSE INFOTULVAGA

Tänapäeval voolab infot sisse nii uksest kui aknast, televiisorist, raadiost, arvutist ja nutiseadmetest. Selline infotulv hakkab varem või hiljem meis pingeid tekitama. Ei tea enam, mida kuulata-vaadata, keda uskuda ja mida mitte… Mõni on kogunud endale üle tuhande Facebooki sõbra, kelle sõnumid tuleks läbi lugeda ja neile jõudumööda vastata. Samas ei pruugi enam aega jääda tõeliste sõprade, pereliikmete ja lähedaste jaoks – tekivad uued pinged ning südametunnistuse piinad, möödarääkimised, eemaldumised ja muud asjatud probleemid.

 

Liigne infotulv mitte ei paranda, vaid halvendab mälu. Paraku pärsib liigne infotulv püsivate ja tõeste teadmiste tekkimist ka siis, kui sõnumid on sisult positiivsed ning õpetlikud. Nii juhtub, et me ei suuda saadud infos süveneda. Inimene kuuleb juba oma olemuselt seda, mida tahab kuulda. Seega tekitab liigne ja ka igati õige info juba iseenesest valet infot, kinnitades sageli valesid veendumusi ja pooltõdesid. Meil lihtsalt ei ole enam aega korralikult kõike mõttega läbi lugeda. Kiire lugemine läheb märkamatult üle sirvimiseks, kus loeme üle rea või üle lehekülje.

Siit esimene nõuanne: tuleb hoolikalt valida, mida lugeda ja mida mitte. Info hankimiseks piisaks vabalt paarist tele- ja ühest raadiokanalist, mõnest oma tööst või hobist lähtuvast ajakirjast ning ühest-kahest ajalehest.

Lisaks infotulvale kaasnevad netisuhtlusega identiteedivargused, küberkiusamine, inimeste vahelise silmast silma suhtluse kadumine, haavatavus ja ebatõese info levik. Facebooki sõpru tuleks võtta eelkõige kui tuttavaid, keda samuti tuleks grupeerida huvigruppidesse, kellega suhtlemine aitaks sul olla edukam oma töös ja hobides, mitte aga eraelus. Facebook ei ole koht, kus raiskame aega teiste mahategemiseks ja enda üles upitamiseks. Pealegi ei pruugi Facebooki sõber olla üldse seda sugu, nägu ja tegu, kellena ta ennast sulle esitleb – ole väga ettevaatlik! Blogipostituse kirjutamise juures on oluline teada, kellele sa kirjutad ning miks sa seda kirjutad. Oluline on ka, millist pildimaterjali lisad ning kui hästi on tekst liigendatud. Kasuta lühikesi ja arusaadavaid lauseid. Püüa edastatav info kirjutada lahti 5-10 lausega, sest keegi ei jõua pikemat „romaani“ läbi lugeda. Peagi näed, et ka sulle vastatakse samaga. Kui vaja, on ju alati võimalik liigselt jutukad, õelad ja valelikud facebooklased ning muidu blogijad blokeerida.

Infotulvas on ka ametialased erinevused. Ühest värskest rahvusvahelisest uuringust selgus, et 60 protsenti kontoritöötajatest tunneb, et ei saa oma tööülesannetega hakkama, kuna suur osa päevast kulub erinevat laadi informatsiooni sorteerimiseks. Suur osa infost jõuab töötajateni e-posti kujul ja juba varasemast on teada, et päevas saadetakse ligi 250 miljardit e-kirja. Piir, kui palju e-kirju inimene päevas läbi töötada jõuab, on 50 juures. Liigne infotulv väsitab aju ja tekitab stressi. Paljud kontoritöötajad tunnistasid, et nad ei suuda eristada olulist infot ebaolulisest ning lisaks valdab neid hirm, et tähtis teave jääb märkamata või läheb kaotsi. Tänapäevane arvutitehnoloogia võimaldab palju ka sissetulevat infot sorteerida ja blokeerida, see osutub päev-päevalt üha vajalikumaks netiteenuseks.

Uuringud on näidanud ka, et liigne töö või mäng arvuti taga või televiisori ees suurendab inimese agressiivsust, passiivsust, süvendab üksindust ja üksildustunnet, pealiskaudsust ning pärsib lastel ka kõne arengut. Kõik valikud on ju ikkagi eelkõige sinu enda teha ja vägisi ei saa sind keegi naljalt arvuti taha naelutada.

Õpi infos orienteeruma, aga ära sellesse upu!

Vaimupuu fotokonkurss on lõppenud
Suured tänud kõigile, kes osalesid Vaimupuu fotokonkursil.
Täname ka konkursi toetajaid
KUIDAS TULLA TOIME LIIGSE INFOTULVAGA
KUIDAS TULLA TOIME LIIGSE INFOTULVAGA
KUIDAS TULLA TOIME LIIGSE INFOTULVAGA
KUIDAS TULLA TOIME LIIGSE INFOTULVAGA

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

KUIDAS TULLA TOIME LIIGSE

KUIDAS TULLA TOIME LIIGSE

Tänapäeval voolab infot sisse nii uksest kui aknast, televiisorist, raadiost, arvutist ja nutiseadmetest Selline infotulv hakkab varem või hiljem meis pingeid tekitama

KUIDAS TULLA TOIME LIIGSE INFOTULVAGA

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused