Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
2014. aasta sügisel alustasime koostöös AS Hoolekandeteenused, SA Hea Hoog, Tallinna Ülikool, arendusühendus "Meie Sild", Tallinna Vaimse Tervise Keskus ja Sotsiaalsete ettevõtete võrgustik koostööprojekti Tallinnasse (ja Tartusse) erivajadustega inimestele töökoha - kohviku loomiseks. Kohtumiseni kohvikus! Kohviku tulevased külastajad Anneli ja Anu, kaameramees Henri ja valgustaja Marko KOHVIK ''SILD''- stardipakk töö leidmisel
Pole palju aega möödunud, kui soodne netilehtede tegemine odavalt mainimas ühte valdkonda. Veebimaastikul on kindlasti veebilehe valmistus ja see ei saa olla juhus ja kodulehe valmistus kvaliteetse kodulehe valmistamine sisu on paindlikult muudetav firma kodulehe valmistamine kiiresti saadaval ka üksikult ning kui on lihtne veebilehtede tegemine ja garantiiga. zero base cad

KOHVIK ''SILD''- stardipakk töö leidmisel

Anu Hall, SA Hea Hoog, november 2015

2014. aasta sügisel alustasime koostöös AS Hoolekandeteenused, SA Hea Hoog, Tallinna Ülikool, arendusühendus "Meie Sild", Tallinna Vaimse Tervise Keskus ja Sotsiaalsete ettevõtete võrgustik koostööprojekti Tallinnasse (ja Tartusse) erivajadustega inimestele töökoha - kohviku loomiseks.

KOHVIK ''SILD''- stardipakk töö leidmisel

Idee sai alguse unistusest, et psüühilise erivajadusega inimesed võiksid pidada oma kohvikut, kus küpsetatakse kohapeal leiba ja teisi pagaritooteid ning pakutakse head kohvi. Hoogu saime juurde Vääna-Viti Kodus toimivast heast praktikast, kus teenusel viibivad inimesed küpsetavad leiba, saiakesi ja küpsiseid ning müüvad neid "Tagurpidi lahvkale". Lõpliku tõuke andis Tallinna Ülikooli külalisõppejõud Zsolt Bugarszki, kes meie ideest kuuldes oli kohe valmis oma seniseid kogemusi jagama ja nõustama projekti elluviimisel.


Tänaseks oleme viinud läbi potentsiaalsete kohviku klientide seas küsitluse ja täpsustanud oma plaani, korraldanud konkursi kohvikule nime leidmiseks, saanud palju positiivset ja ka negatiivset tagasisidet ning koostööpakkumisi erinevate inimeste ja organisatsioonide poolt. Toimub aktiivne töö rehabilitatsiooniprogrammi ja äriplaani koostamiseks.


Kohvik "Sild" sümboliseerib teekonda avatud tööturule, samas ka ühendust erivajadustega inimeste ja avatud tööturu ning kogukonna vahel. Täna ei ole paljud erivajadustega inimesed valmis kohe avatud tööturule tööle minema, sest nad vajavad osalist tööaega, rohkem juhendamist ja kindlustunnet reaalses töösituatsioonis. Ka tööandjad viitavad sarnastele põhjustele: liigne juhendamisvajadus ja osaline tööaeg on peamisteks takistusteks, miks erivajadustega inimesi ei taheta tööle võtta. Tänavapildis ei ole erivajadustega inimesed midagi uut, kuid töökohtadel ja eriti teenindavas sektoris on see siiski veel haruldane nähtus. Kohvik annab võimaluse toetavas keskkonnas arendada tööoskusi ja saavutada kindlustunne, mis on vajalik avatud tööturule liikumiseks.
Tallinna kesklinna piirkonnas (kindlasti mitte vanalinnas) avatakse kohvik 2016. aasta kevadsuvel, Tartus 2016 aasta sügisel. Sotsiaalse ettevõttena toimib kohvik kui tavaline äriettevõte, kuid pakub tööd peamiselt erivajadustega inimestele alates köögipersonalist kuni teenindajateni. Samal ajal on kohvikus tööl inimesed, kes juhendavad ja pakuvad tuge ehk sotsiaaltöötajad. Õhtusel ajal on tööl vaid professionaalne personal või erivajadustega inimesed, kes on juba valmis töötama ka keerulisemate (nt alkoholi tarbinud) klientidega. Kohvik on ligipääsetav ja arusaadav erivajadustega inimestele (ratastooliga liikujad, nägemispuudega inimesed). Menüü arvestab toitumuslike eripäradega (laktoosi- ja gluteenitalumatus, taimetoit).


Enne kohvikusse tööle asumist läbivad potentsiaalsed töötajad kursused, kus omandatakse elementaarsed kohviku töö jaoks vajalikud oskused ja teadmised. Pärast kaheaastast praktikat ja tööd kohvikus on inimene valmis liikuma edasi avatud tööturule. Paralleelselt pakub töötavatele inimestele tuge rehabilitatsioonimeeskond individuaalsete teenuste ja toetuse näol.
Septembris toimusid Tallinna Ülikooli kohvikus „Kehrwieder“ filmivõtted, kus osalesid Vääna-Viti Kodu elanikud Õnnela, Kaia, Anne-Liis, Kristel, Margus, Oksana, Anneli ja Anu. Nad olid väga tublid: vaatamata pikale päevale ja väsitavale filmimisele olid kõik lõpuni rõõmsad ja asjalikud.


Filmitud materjalist tehakse 1,5-minutiline film, mis tutvustab kohviku ideed ja inimesi. Film pannakse üles rahvusvahelisse crowdfundingu portaali (nt Indiegogo või Gofundme), mille kaudu saavad kõik, kellele idee meeldib, kohvikut rahaliselt toetada. Raha on vaja ruumide rentimiseks ja kohandamise kuludeks. Lisaks taotletakse raha starditoetustest, kasutatakse ESF ja teiste projektide võimalusi, otsitakse sponsoreid. Tulevaste külastajateni jõutakse sotsiaalmeedia ja teiste võrgustike kaudu.
Kohtumiseni kohvikus!

KOHVIK ''SILD''- stardipakk töö leidmisel
Kohviku tulevased külastajad Anneli ja Anu, kaameramees Henri ja valgustaja Marko.
Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
KOHVIK
KOHVIK
KOHVIK
KOHVIK

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

KOHVIK ''SILD''- stardipakk töö

KOHVIK ''SILD''- stardipakk töö

Idee sai alguse unistusest, et psüühilise erivajadusega inimesed võiksid pidada oma kohvikut, kus küpsetatakse kohapeal leiba ja teisi pagaritooteid ning pakutakse head kohvi Hoogu saime juurde Vääna-Viti Kodus toimivast heast praktikast, kus teenusel viibivad inimesed küpsetavad leiba, saiakesi ja küpsiseid ning müüvad neid "Tagurpidi lahvkale" 2014. aasta sügisel alustasime koostöös AS Hoolekandeteenused, SA Hea Hoog, Tallinna Ülikool, arendusühendus "Meie Sild", Tallinna Vaimse Tervise Keskus ja Sotsiaalsete ettevõtete võrgustik koostööprojekti Tallinnasse (ja Tartusse) erivajadustega inimestele töökoha - kohviku loomiseks.

KOHVIK ''SILD''- stardipakk töö leidmisel

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused