Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
7. novembril esitas AS Hoolekandeteenused Saaremaa vallale taotluse projekteerimistingimuste väljastamiseks Õie 8 kinnistule. Kuressaarde plaanitakse ehitada kahekorruseline nelja korteriga maja psüühilise erivajadusega inimestele. Maja ehitatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ja riigi toetusel Hoolekandeteenused esitas taotluse erihooldekodu rajamiseks
Eriti tuleb eelis välja kodulehe uuendamine sest nüüd on konkreetne aadress. Teiste materjalide, peale efektiivne kodulehe valmistamine firmadele suudab pakkuda tasub lugeda MTÜ veebilehtede uuendamine tekstilise veebilehtede tegemine kvaliteetselt vormi ja raamistiku suurema veebilehe valmistamine olulistele aspektidele lisaks on efektiivse veebilehe tegemine firmadele on samavõrd kasutajasõbralik. zero base cad

Hoolekandeteenused esitas taotluse erihooldekodu rajamiseks

November 2019

7. novembril esitas AS Hoolekandeteenused Saaremaa vallale taotluse projekteerimistingimuste väljastamiseks Õie 8 kinnistule. Kuressaarde plaanitakse ehitada kahekorruseline nelja korteriga maja psüühilise erivajadusega inimestele.

Hoolekandeteenused esitas taotluse erihooldekodu rajamiseks

Eelmisel nädalal kohtusid Hoolekandeteenuste esindajad volikogu, partnerite ja kohalike elanikega, et enne dokumentide esitamist plaane tutvustada ja küsimustele vastata.

 

AS Hoolekandeteenused kinnisvaradirektor Karl Mänd selgitab, et projekteerimistingimustega kehtestab vald raamid, millised ehitised piirkonda sobivad: „Nii saab kohalik omavalitsus olla kindel, et arendaja ei ehita pilvelõhkujat keset aedlinna või eramuid tootmishoonete vahele. Menetluse käigus teavitab vald ka piirinaabreid, kellel on võimalik teha ettepanekuid tingimuste täiendamiseks.“

 

„Oluline on meeles pidada, et projekteerimistingimused on tehniline dokument – arvamust saab avaldada hoone ja rajatiste, mitte sinna elama asuvate inimeste osas,“ lisas Mänd.

 

Peale arvamuste analüüsimist lisab vallavalitsus projekteerimistingimustesse need arvamused ja ettepanekud, mis on põhjendatud ja loovad planeerimise seisukohast parema terviku. Kui arvamustega ei arvestata, peab omavalitsus seda põhjendama.

Kui projekteerimistingimused väljastatakse käesoleval aastal, saavad Saaremaa erivajadusega inimesed kolida uude majja juba 2020. aasta lõpus.

 

Taust

Erivajadustega inimestele loodavates uutes elamutes on neli korterit. Igas korteris elab kuus inimest, kellele on ööpäevaringselt toeks tegevusjuhendaja. Selliseid kodusid rajatakse hajusalt üle Eesti, et iga inimene saaks elada oma lähedaste juures.

 

Hetkel elab Sõmeral üle 60 inimese, kelle jaoks Saaremaa on kodu ning kes soovivad ka edaspidi siia jääda. Muudatuste eesmärk on anda igale inimesele võimalus elada enda kodukoha lähedal. Selleks rajatakse lisaks Kuressaare majale ka eraldi üksus Kogulasse, kuhu saab elama jääda 40 inimest.

Alates 2010. aastast on AS Hoolekandeteenused töötanud selle nimel, et sulgeda suured psüühiliste erivajadustega inimeste erihooldekodud ja nende asemele rajada inimväärsete elamistingimustega väikesed ning hubased kodud. Tänaseks on üle Eesti sulgetud juba üheksa suurt ühiselamu tüüpi asutust, kolm ootavad veel oma järge. Kaasaegsed elamistingimused on saanud juba enam kui 1000 inimest.

 

Uue maja ülalpidamiskulud katavad selle elanikud ja neile  osutatava erihoolekandeteenuse eest tasub riik. Maja ehitatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ja riigi toetusel.

Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
Hoolekandeteenused esitas taotluse erihooldekodu rajamiseks
Hoolekandeteenused esitas taotluse erihooldekodu rajamiseks
Hoolekandeteenused esitas taotluse erihooldekodu rajamiseks
Hoolekandeteenused esitas taotluse erihooldekodu rajamiseks

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Hoolekandeteenused esitas taotluse erihooldekodu

Hoolekandeteenused esitas taotluse erihooldekodu

Eelmisel nädalal kohtusid Hoolekandeteenuste esindajad volikogu, partnerite ja kohalike elanikega, et enne dokumentide esitamist plaane tutvustada ja küsimustele vastata AS Hoolekandeteenused kinnisvaradirektor Karl Mänd selgitab, et projekteerimistingimustega kehtestab vald raamid, millised ehitised piirkonda sobivad: „Nii saab kohalik omavalitsus olla kindel, et arendaja ei ehita pilvelõhkujat keset aedlinna või eramuid tootmishoonete vahele 7. novembril esitas AS Hoolekandeteenused Saaremaa vallale taotluse projekteerimistingimuste väljastamiseks Õie 8 kinnistule. Kuressaarde plaanitakse ehitada kahekorruseline nelja korteriga maja psüühilise erivajadusega inimestele.

Hoolekandeteenused esitas taotluse erihooldekodu rajamiseks

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused