Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Ja seda, et parim osa inimese elust on sõprus! Tänud kõigile korraldajatele ja osalejatele! Fotokonkursi „Sõprus“ kaunis lõpupidu
Üks mu sõber soovitas hallatava veebilehe valmistus siis oli keerukas leida. Optimeeritult peaks olema korralik veebilehtede loomine kaasaegselt on pakkumine järjekorras mugava veebilehe valmistamine veebilehe valmistamine teadmiste poolest tervikliku veebilehtede loomine kiiresti osutab mitmeid eeliseid lisaks on veebilehtede valmistamine on samavõrd kasutajasõbralik. zero base cad

Fotokonkursi „Sõprus“ kaunis lõpupidu

foto :Tiina Azojan, detsember 2015
Fotokonkursi „Sõprus“ kaunis lõpupidu
Mõni foto lausa vääris taaslavastamist! Poseerivad Raivo ja Merike Koluvere Kodust.

3. novembril oli ilus ilm.  Taevas oli sinine ja päike hellitas. Kollased lehed lisasid värvi ja rõõmu. Kõndisin, hõlmad lahti, Salme Kultuurikeskuse poole soojade tunnetega, heade ootustega. Salme Kultuurikeskus on avar, uhkete treppidega, seintel maalid. Täna oli siin Vaimupuu korraldatud fotokonkurssi „Sõprus“ parimate fotode näituse avamine. Kutsutud kõik konkursis osalejad, kes on ka omavahel aastate jooksul juba sõbraks saanud. Vaimupuu korraldas fotokonkurssi juba neljandat korda. Näituse avamisel on kohtumisrõõm alati suur, kallistusi jagatakse igal sammul

 

Saali sisse astudes näen reas seina ääres noodihoidjatel valgeid tahvleid. On tunne, nagu varsti tuleks dirigent ja sümfooniaorkester hakkaks mängima. Tahaks valgeid tahvleid keerata ja vaadata, mis teisel pool tegelikult on, võib-olla fotod? Uudishimu on suur. See on kindlasti Janeki kaval üllatus! Peab vist kannatust varuma.  Meeleolu on rõõmus, samas uhke ja pidulik.

Kõik inimesed on saali teisel poolel. Vau, kui palju… Ah, kui ilusad…

Tere, Margus! Rõõm näha, Kerttu! Kalli-kalli, raplakad! Age, Hely… Ütleks Janekile ka tere, kus ta on? – Ah just oli siin ja juba seal… Arusaadav, tal on hetkel palju tegemist, viimased korraldused ja kohe algab! – Kas vaba tooli kuskil ei olegi… Siin – kolm viimast. Istun Age ja Hely kõrvale. Ekraanil jookseb slaidishow, näidatakse kõiki konkursil osalenud fotosid, Väga hea, väga huvitav. Hästi tehtud!

Margus astub ette ja ütleb tähtsa näoga lühidalt tervitussõnad ja kuulutab kohe naeratades: ansambel „Laine“.

Nagu imeväel seisab äkitselt meie ees Janek, ei jää keegi tal tähelepanuta. Nüüd saab lõpuks „tere“ öelda!

„Tantsima, tantsima!“ korraldab aga peo peremees.

„Noh nii äkki kohe, just sain istuma…“ venitan mina. Aga saal ongi juba ansambli hoogsate rütmide saatel tantsijaid täis. Hetke pärast olen minagi selle rõõmu ja sõpruse karussellis keerlemas, tantsupartneriks naeratav Kahro. Korraldajad aina lisavad hoogu ja kutsuvad lavale uusi ja uusi esinejaid. Esinevad ansamblid „Respekt“ ja „Kukerpillid“. Tundub, et ka neid on nakatanud publiku rõõm!

Muusika ja laulude vahepalaks tänab Vaimupuu meeskond osalejaid ja kuulutab välja auhinna saajad. Mina saan kolm korda aplausi osaliseks: meie Leedu sõbrad Paneve¾ysest on edukalt debüteerinud ja nende auhinnad võtan vastu mina, kuna nad ei saanud rahalistel põhjustel ise tulla.

Paneve¾yse Noorte Päevakeskusega on Singel teatrifestivalide ja kunstinäituste kaudu juba ammu seotud.  Sellel suvel esines Singel Leedus teatrifestivalil näidendiga „Maski taga“. Seda sündmust ja Paneve¾ise noorte elu kajastas ka Vaimupuu. Kutsusime Paneve¾yse Noorte Päevakeskuse Vaimupuu fotokonkursist osa võtma, sest see ei nõua rahalisi kulutusi, pilte saab e-postiga saata. Tore, et nad kaasa lõid ja veelgi toredam, et said tunnustust. Järgmisel aastal lubasid leedukad taas fotokonkursist osa võtta. Vaimupuu fotokonkurss on seega kasvanud rahvusvaheliseks!

Suurepärased snäkid, hõrgutised laual Soku Pubi poolt Vaimupuule toetusena on nauditavad nii silmale kui ka kõige kriitilisemale maitsele. Kõik on vaimustuses!

„Mmm… Kas sa seda oled proovinud?” kostab ühelt ja teiselt poolt.

Vaagnaid tuuakse juurde kui külluse sarvest. Selline laud teeb iga koosolemise uhkeks peoks. Selle suure panuse eest peo õnnestumiseks on kõik väga-väga-väga tänulikud.

Nüüd paluti kõik saali, kus olid noodialused. Noodialuste taha rivistusid inimesed, nende ees  sotsiaalkaitseminister Margus Tsakhna. Tema lausus pidulikud avasõnad. Üksteise järel keerati valged tahvlid ümber ja nähtavale tulid fotod. Väga ilus ja efektne näituseavamine! Sotsiaalkaitseminister tunnustas tegijaid ja kiitis rõõmsat, sõbralikku õhkkonda. Mulle tundus, et tal oli veidi kahjugi ära minna.

See fotokonkurss on juba neljas ja tulemas ka viies. Võib julgelt öelda, et Vaimupuul on kujunenud  ilus traditsioon. Traditsiooniliselt oli ka valmis uue aasta kalender, kus fotokonkursi paremad tööd. Terve aasta jooksul meenutavad fotod sõprusest meile seda ilusat päeva, südamlikku sündmust ja rõõmsaid inimesi. Ja seda, et parim osa inimese elust on sõprus!

Tänud kõigile korraldajatele ja osalejatele!

 

 

Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
Fotokonkursi „Sõprus“ kaunis lõpupidu
Fotokonkursi „Sõprus“ kaunis lõpupidu
Fotokonkursi „Sõprus“ kaunis lõpupidu
Fotokonkursi „Sõprus“ kaunis lõpupidu

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Fotokonkursi „Sõprus“ kaunis lõpupidu

Fotokonkursi „Sõprus“ kaunis lõpupidu

Mõni foto lausa vääris taaslavastamist! Poseerivad Raivo ja Merike Koluvere Kodust 3

Fotokonkursi „Sõprus“ kaunis lõpupidu

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused