Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile määruse eelnõu, millega vähendatakse erihoolekandeteenustele saamisega kaasnevat bürokraatiat ja võimaldatakse suures mahus järelevalvet ja kõrvalabi vajavatele mõõduka intellektihäirega inimestele kasutada päeva- ja nädalahoiuteenust. ee/main/mount/docList/a5428289-9ce6-483f-bb6a-bb958e4fdaea Erihoolekandeteenuste kättesaadavus paraneb
Paljud tuttavad on soovitanud ilusa kodulehe arendamine asjatundjatelt sest kvaliteet maksab. Mõistusega võttes on veebilehe valmistamine professionaalselt ja selle kõrval staatilist lahendust lisaks ka väiksema veebilehtede uuendamine www.aara.ee sisu on paindlikult muudetav kiire kodulehtede koostamine mis töötab ka koormusega miks mitte ka blogi veebilehtede valmistamine professionaalselt millel on palju funktsioone. zero base cad

Erihoolekandeteenuste kättesaadavus paraneb

Veebruar 2019

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile määruse eelnõu, millega vähendatakse erihoolekandeteenustele saamisega kaasnevat bürokraatiat ja võimaldatakse suures mahus järelevalvet ja kõrvalabi vajavatele mõõduka intellektihäirega inimestele kasutada päeva- ja nädalahoiuteenust.

Erihoolekandeteenuste kättesaadavus paraneb

„Edaspidi saavad päeva- ja nädalahoiteenust kasutada lisaks raske ja sügava intellektihäirega inimestele ka mõõduka intellektihäirega inimesed, kes vajavad väga palju järelevalvet ja tegevusjuhendaja kõrvalabi,“

ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. „Oleme saanud tagasisidet olukordadest, kus sellist teenust vajab ka mõni mõõduka intellektihäirega inimene. Oleme 2019. aastaks planeerinud teenusele lisaraha ja laiendame teenusele saajate ringi.  Lisaks muutub 1. aprillist kehtetuks nõue esitada erihoolekandeteenusele  saamiseks psühhiaatri või rehabilitatsioonimeeskonna koostatud hinnang või  rehabilitatsiooniplaan. Edaspidi hakkavad kõige sellega tegelema   sotsiaalkindlustusameti juhtumikorraldajad.“

 

„Oleme võtnud eesmärgiks arendada paindlikke teenuseid, mis võimaldavad  inimesel jääda elama oma koju. Päeva- ja nädalahoiuteenuse pakkumine  parandab oluliselt sihtrühma toimetulekut ja vähendab lähedaste  hoolduskoormust,“ ütles minister Iva.

 

Eesti Psühhiaatrite Selts on ministeeriumile esitanud seisukoha, et inimese erihoolekandeteenuse vajaduse ja kestuse üle võiks otsustada sotsiaalvaldkonna spetsialist, mitte psühhiaater. „Praegu kehtib olukord, kus inimene peab toimetulekuks vajaliku abi saamiseks minema alustuseks psühhiaatri juurde. See on inimese jaoks ajakulu ja psühhiaatri jaoks lisakoormus. Selle ülesande andmine sotsiaalkindlustusametile vähendab psühhiaatrite koormust ja inimesel on võimalik kiiremini vajalikule teenusele saada,“ lisas minister.   

 

Sotsiaalkindlustusameti andmetel oli 31.12.18 seisuga Eestis täisealisi mõõduka intellektihäirega inimesi kokku 2088. Päeva- ja nädalahoiuteenuse eelarve 2019. aastal on kokku 3 380 000 eurot.   

 

Lisainfo: https://eelnoud.valitsus.ee/main/mount/docList/a5428289-9ce6-483f-bb6a-bb958e4fdaea

 

Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
Erihoolekandeteenuste kättesaadavus paraneb
Erihoolekandeteenuste kättesaadavus paraneb
Erihoolekandeteenuste kättesaadavus paraneb
Erihoolekandeteenuste kättesaadavus paraneb

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Erihoolekandeteenuste kättesaadavus paraneb

Erihoolekandeteenuste kättesaadavus paraneb

„Edaspidi saavad päeva- ja nädalahoiteenust kasutada lisaks raske ja sügava intellektihäirega inimestele ka mõõduka intellektihäirega inimesed, kes vajavad väga palju järelevalvet ja tegevusjuhendaja kõrvalabi,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva „Oleme saanud tagasisidet olukordadest, kus sellist teenust vajab ka mõni mõõduka intellektihäirega inimene Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile määruse eelnõu, millega vähendatakse erihoolekandeteenustele saamisega kaasnevat bürokraatiat ja võimaldatakse suures mahus järelevalvet ja kõrvalabi vajavatele mõõduka intellektihäirega inimestele kasutada päeva- ja nädalahoiuteenust.

Erihoolekandeteenuste kättesaadavus paraneb

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused