Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Rõõm on teatada, et Vääna-Viti Kodu noored said Lasnamäele Mahtra teele kaks uut neljatoalist korterit. Avarast elutoast avanevad uksed kolme eraldi asuvasse tuppa – oma tuba, oma luba. . . Suurest õnnest käis osa saamas ka ajakiri Vaimupuu. Külastasime noormeeste korterit. Meile vaatasid vastu õnne täis särasilmad. Margusele, Andole ja Heikile olid omakorda külla tulnud samuti uue korteri saanud Kristel, Oksana ja Õnnela. Kristel, Oksana, Õnnela, Margus, Ando ja Heiki ESIMESED Jõulud lasnamäe kodus
Vormilisuse poolelt võrreldav kodulehe loomine ja leidsin hea lehe. Mõistusega võttes on hea veebilehtede valmistamine tasub leida usaldusväärne partner sisukuse poolest kodulehe tegemine kvaliteetselt veel rohkem www.aara.ee terviklik lähenemine uue veebilehtede valmistamine eeskujuks toodud midagi samavõrd kaalukat kui on hobi jaoks netilehtede tegemine hästi millel on palju funktsioone. selge veebilehe uuendamine siis on tulemus mitmeks aastaks. zero base cad

ESIMESED Jõulud lasnamäe kodus

Detsember 2015

Rõõm on teatada, et Vääna-Viti Kodu noored said Lasnamäele Mahtra teele kaks uut neljatoalist korterit. Avarast elutoast avanevad uksed kolme eraldi asuvasse tuppa – oma tuba, oma luba... Suurest õnnest käis osa saamas ka ajakiri Vaimupuu. Külastasime noormeeste korterit. Meile vaatasid vastu õnne täis särasilmad. Margusele, Andole ja Heikile olid omakorda külla tulnud samuti uue korteri saanud Kristel, Oksana ja Õnnela.

ESIMESED Jõulud lasnamäe kodus
Ando ja Oksana teed keetmas.

Peagi on käes jõuluaeg ja nüüd peavad noored tegevusjuhendajate abiga ise oma esimesed jõulud uues elamises mööda saatma. See ei ole noortele kindlast mitte kerge katsumus. Margus rõhutas, et lisaks uuele korterile on käes ka suurem vabadus ise oma päevaplaane seada ja kodu korrastada.
Kindlasti toob uus ümbrus ja suurlinna melu kaasa uusi tutvusi. Seega peaks esmalt olema üsna ettevaatlik, keda uuteks sõpradeks võtta ja keda külla kutsuda.


AS Hoolekandeteenused juhataja Kersti Ojasu rääkis, et käesoleva aasta 9. novembrist hakati Lasnamäe paesel pinnal osutama kogukonnas elamise teenust. Selleks osteti kolm erinevat korterit, kaks neljatoalist ja üks viietoaline. Korteritesse asus elama kümme klienti. Omaette olemiseks jagub seal piisavalt ruumi - igal kliendil on olemas oma tuba. Kersti Ojasu sõnul on paljude klientide jaoks see ka esimene võimalus omada oma päris kodu, sest enamus neist elas varem hooldekodudes, kus elati mitmekesi ühes toas.
Korterid on sisustatud kõigi vajalike esemete ja kodumasinatega, mida igapäevases elus vaja. Korteris on olemas ka üldkasutatav telefon juhuks, kui on vaja abi kutsuda. Kõikidel elanikel on oma korterivõtmed, et tagada ööpäevaringne sissepääs.
Lasnamäe Kodus töötab kolm tegevusjuhendajat. Uue keskkonna, inimeste ja kodukorraga harjumine võtab aega, kuid nii kliendid kui töötajad on sellega suurepäraselt hakkama saanud.


Kuidas meie kliendid oma uutes kodudes elavad?
Praegu on nende päevad tihedad ja tegemist täis. Paljud neist käivad tööl. Ametid, mida nad peavad, on erinevad, alates puhastusteenindajast ja lõpetades õpingutega Astangul. Need elanikud, kes on kodused, tegelevad tegevusjuhendajate nõuannete järgi üldkasutatavate ruumide koristamise ja söögi valmistamisega, vajadusel käivad ka poes. Koos seatakse järgmise päeva plaan ja arutatakse päevakajalisi sündmusi.


Ravimid asetatakse portsjonitena ravimikarpi ja töötajad aitavad jälgida, et need ka õigeaegselt võetud saaksid. Ka on töötajad abiks selles, et kõik kliendid õigel ajal tööle ja kooli jõuaksid. Et kõike olulist meeles pidada ja kliente tasemel nõustada, selleks on sisse viidud vastav päevik. Nii on tagatud ka see, et kõik arved on õigel ajal makstud, klientide mured ära kuulatud, probleemid lahendatud ning kord ja puhtus majas.


Nagu igas toredas peres, saavad ka Lasnamäe Kodu elanikud taskuraha. Selle eest saab poes endale meelepäraseid oste teha. Tõsi küll, taskuraha saab poes raisata alles peale seda, kui kõik vajalikud korteriarved on makstud. Nii välditakse võlgade tekkimist. Samas tekib klientidel turvatunne ja kinnistub teadmine, et see on nende kodu ning sellega kaasneb ka kohustus ning vastutus. Nagu ikka iseseisva elu puhul ja ühise kodu-pere tingimustes.
Lasnamäe Kodu uutele elanikele on selline elukorraldus suur samm iseseisva elu suunas. Sellist muutust on nad ammu oodanud. Kersti Ojasu rõhutab, et AS Hoolekandeteenused töötajatena on nad õnnelikud ja uhked, et saavad olla selles protsessis oma klientidele abiks ning toeks.


Siiski on veel hooldekodudes palju neid, kes vääriksid omaette tuba ja elamist, saades mõningase toetuse ja nõustamise abil iseseisvalt igati hakkama. Seega on veel palju ära teha, et tagada puuetega inimestele väärikam elukorraldus.
Vaimupuu toimetus tänab AS Hoolekandeteenuste juhatajat Kersti Ojasud, kes võimaldas meile sellise rõõmsa kohtumise.

Samuti soovime, et päkapikud täidaksid kuhjaga kingikotid nii Lasnamäe Kodu klientidel kui töötajatel.

ESIMESED Jõulud lasnamäe kodus
Kristel, Oksana, Õnnela, Margus, Ando ja Heiki.
Soovime sõpradele, liikmetele ja koostööpartneritele Head vana aasta lõppu!
ESIMESED Jõulud lasnamäe kodus
ESIMESED Jõulud lasnamäe kodus
ESIMESED Jõulud lasnamäe kodus
ESIMESED Jõulud lasnamäe kodus

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

ESIMESED Jõulud lasnamäe kodus

ESIMESED Jõulud lasnamäe kodus

Ando ja Oksana teed keetmas Peagi on käes jõuluaeg ja nüüd peavad noored tegevusjuhendajate abiga ise oma esimesed jõulud uues elamises mööda saatma Rõõm on teatada, et Vääna-Viti Kodu noored said Lasnamäele Mahtra teele kaks uut neljatoalist korterit. Avarast elutoast avanevad uksed kolme eraldi asuvasse tuppa – oma tuba, oma luba... Suurest õnnest käis osa saamas ka ajakiri Vaimupuu. Külastasime noormeeste korterit. Meile vaatasid vastu õnne täis särasilmad. Margusele, Andole ja Heikile olid omakorda külla tulnud samuti uue korteri saanud Kristel, Oksana ja Õnnela.

ESIMESED Jõulud lasnamäe kodus

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused