Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Märtsikuu 5. päeval toimus Türi Kultuurikeskuses täiesti eriline teatripäev – erivajadustega inimeste teatripäev. Toredat üritust korraldatakse juba 2008. aastast, iga kord erinevas kohas. Seekord oli korraldajaks Türi Päevakeskus. Teatripäeval osales truppe kogu Eestist ja ka vahvaid etendusi oli igale maitsele: Türi Päevakeskus „Helisev muusika“ Hiiu Valla Sotsiaalkeskus „Keskea kriis“ Vändra Alevi Sotsiaalmaja „Rehepapp kaitseb mÕisa vilja“ Tori Sotsiaalmaja „Pulmad“ Pärnu Päevakeskus „Haigla“ Haapsalu Sotsiaalmaja „Kuhu kadusid prillid?“ Astangu Keskus „Lehmakauplemise lugu“ Pärnu Päevakeskus „Apelsinid või mandariinid“ Rapla „Vahtra“ tugikeskus „Hõbekirves Türi Päevakeskuse näitetrupp tänab publikut kummardusega ERIVAJADUSTEGAINIMESTE TEATRIPÄEV TÜRIL
Vaatasin kirjutist veebilehe tegemine kohe ära teha. Miks mitte ka selge veebilehtede uuendamine ega pole kivisse raiutud ning lihtsa veebilehe valmistus lingi kaudu algupärase raamistikuga firma kodulehtede valmistamine optimeeritult siis firmast, miks mitte ka efektiivne kodulehe valmistamine kiiresti ka tehtud põhjalikult. zero base cad

ERIVAJADUSTEGAINIMESTE TEATRIPÄEV TÜRIL

Aprill 2015

Märtsikuu 5. päeval toimus Türi Kultuurikeskuses täiesti eriline teatripäev – erivajadustega inimeste teatripäev. Toredat üritust korraldatakse juba 2008. aastast, iga kord erinevas kohas. Seekord oli korraldajaks Türi Päevakeskus.

ERIVAJADUSTEGAINIMESTE TEATRIPÄEV TÜRIL
Vändra Alevi Sotsiaalkeskus.

Registreerunuid oli ligi 120, peamiselt täisealised vaimse erivajadusega ja psüühikahäiretega inimesed, lisaks juhendajad. Osales kaheksa vaimupuudega inimeste näiteringi üle Eesti – Vändrast, Torist, Pärnust ja Tallinnast, kaugeim trupp saabus Hiiumaalt. Kõik ringid tegutsevad erineva profiiliga päevakeskustes ja psühhiaatriakliinikute allüksustes.


Päeva avas Türi valla sotsiaalosakonna juhataja Peeter Kruusement. Seejärel võisid etendused alata.

Esitatud tükid olid kas täielik omalooming või kohandatud lühietendused mõnest tuttavast teosest. Etendused kestsid 10-15 minutit, olid hoole ja armastusega esitatud, ning pakkusid nalja ja lusti nii tegijatele kui ka pealtvaatajatele.
Teatripäeva juhiks oli kutsutud noor näitleja Peep Maasik Viljandi laste- ja noorteteatrist Reky. Tema aitas sisustada etenduste vahelisi pause – lisaks uute esinejate tutvustamisele arutles ta eelnenud etenduse üle, kutsudes vestlusse ka publikut, kes seda võimalust ka usinalt kasutas.
Peaauhinda välja ei antud, võitsid kõik. Iga trupp sai preemiaks kringli. Ühtlasi toimus ka loosimine, kus järgmise teatripäeva korraldamise au tõmbas välja Astangu Keskus. Türi Päevakeskus andis korraldajate „teatepulga“, rändava teatrimaski üle Astangule. Pärast etendusi söödi lõunat ja seejärel sai end välja elada tantsupõrandal.
Sellistel üritustel osalemine annab juurde esinemisjulgust, innustab ja tunnustab tegijaid, pannakse proovile oma võimed ja võrreldakse oma etteastet teiste esitlustega.  Kohtumiseni järgmisel erivajadustega inimeste teatripäeval, 2016. aasta märtsis, Astangul!  

Märts on teatrikuu. Erivajadustega inimeste teatripäev toimub igal aastal uues kohas. See on põnev sündmus nii esinejatele kui publikule.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teatripäeval osales truppe kogu Eestist ja ka vahvaid etendusi oli igale maitsele:

  • Türi Päevakeskus „Helisev muusika“
  • Hiiu Valla Sotsiaalkeskus „Keskea kriis“
  • Vändra Alevi Sotsiaalmaja „Rehepapp kaitseb mÕisa vilja“
  • Tori Sotsiaalmaja „Pulmad“
  • Pärnu Päevakeskus „Haigla“
  • Haapsalu Sotsiaalmaja „Kuhu kadusid prillid?“
  • Astangu Keskus „Lehmakauplemise lugu“
  • Pärnu Päevakeskus „Apelsinid või mandariinid“
  • Rapla „Vahtra“ tugikeskus „Hõbekirves

                                                                 

ERIVAJADUSTEGAINIMESTE TEATRIPÄEV TÜRIL
Türi Päevakeskuse näitetrupp tänab publikut kummardusega.
Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
ERIVAJADUSTEGAINIMESTE TEATRIPÄEV TÜRIL
ERIVAJADUSTEGAINIMESTE TEATRIPÄEV TÜRIL
ERIVAJADUSTEGAINIMESTE TEATRIPÄEV TÜRIL
ERIVAJADUSTEGAINIMESTE TEATRIPÄEV TÜRIL

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

ERIVAJADUSTEGAINIMESTE TEATRIPÄEV TÜRIL

ERIVAJADUSTEGAINIMESTE TEATRIPÄEV TÜRIL

Vändra Alevi Sotsiaalkeskus Registreerunuid oli ligi 120, peamiselt täisealised vaimse erivajadusega ja psüühikahäiretega inimesed, lisaks juhendajad Märtsikuu 5. päeval toimus Türi Kultuurikeskuses täiesti eriline teatripäev – erivajadustega inimeste teatripäev. Toredat üritust korraldatakse juba 2008. aastast, iga kord erinevas kohas. Seekord oli korraldajaks Türi Päevakeskus.

ERIVAJADUSTEGAINIMESTE TEATRIPÄEV TÜRIL

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused