Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Erasmus+ Aktiivsete noorte programmi tutvustav kursus Ateenas oli suurepärane. Kogemuste vahetamine kohalikust noortetööst koos noorte ja noorsootöötajatega kogu Euroopast oli äärmiselt tore ja kasulik. Pildil hetk Kreeka tantsust ERASMUS+ Aktiivsed noored
Vaatasin kirjutist netilehe tegemine ja leidsin hea lehe. Sellegipoolest on mõistlik vaadata tekstilise kodulehtede koostamine ega pole kivisse raiutud täielikuks ülevaateks toodete veebilehtede arendamine kiiresti http://www.aara.ee/Otsingumootori_optimeerimine viidatud lehel on toimetatava veebilehe koostamine ja vajalik on see ning selle juures on tulemuslik veebilehe tegemine optimeeritult asjatundjaid kaasates. zero base cad

ERASMUS+ Aktiivsed noored

Hawkilara Kathrine Axelsen, juuli 2018

Erasmus+ Aktiivsete noorte programmi tutvustav kursus Ateenas oli suurepärane. Kogemuste vahetamine kohalikust noortetööst koos noorte ja noorsootöötajatega kogu Euroopast oli äärmiselt tore ja kasulik.

ERASMUS+ Aktiivsed noored
Hawkilara Kathrine Axelsen ehk Horky.

Sõitsin Ateenasse Norra pimedate ja osalise nägemispuudega noorte ühingu esindajana. Ühing ja mina isiklikult töötame 14- kuni 35-aastastele noortele võrdsete õiguste ja võimaluste ning täieliku ühiskonda kaasatuse tagamise nimel.
Kultuuriline arusaam nägemiskaotusest on väga mustvalge. Üldiselt seostatakse nägemist inimese võimetega ja nägemiskaotust võrdsustatakse abitusega. Niisugune suhtumine on kahjulik, sest puuetega inimestel on väga erinevaid võimeid ja oskusi. Osalesin kursusel, et uurida võimalusi, kuidas minu ühing saaks tegutseda koos teiste sama mõtteviisiga organisatsioonidega.
Rõõmustas see, et Aktiivsete noorte programm panustab nii emotsionaalselt kui  rahaliselt vähemuste hulka kuuluvate noorte kaasamisse. Kaeti minu ja mu  abilise majutuskulud ja sain kaasa elektroonilise kursusematerjali, samuti anti  meile puhkamiseks vajalikku aega. Päevajuhid ja teised osalejad aitavad ja  toetavad nii simulatsioonimängudes kui ka aruteludes ja rühmatöös osalemist.  
Kreekast koju sõites tundsin veelgi suuremat motivatsiooni jätkata tööd pimedate  ja osalise nägemispuudega inimeste täieliku sotsiaalse kaasamise ning õiguste tagamise nimel oma kodukohas ja kodumaal. 
Kultuuriõhtu
Meil oli palutud kaasa võtta mõni rahvustoit, mida saaks kultuuriõhtul pakkuda. Konverentsiruumi fuajees tervitas mind värviküllasus ja lõhnade ning helide bukett. Kuulasin osalejaid, kes enda kohalikke hõrgutisi tutvustasid.
Laudadel leidus šokolaadi, jooke, juustusid ja vinnutatud liha ning soovisin neid kõiki maitsta.
Eestlased Janek ja Kerttu pakkusid mulle suure õhinaga oma kodumaalt kaasa toodud šokolaadi ja komme. Kuna mul on laktoositalumatus, siis ma neid kahjuks maitsta ei saanud, küll aga jagasin neid sõpradega, kui neile sellest toredast kultuuriõhtust jutustasin. Maiustused on muhe ja hõrk võimalus meenutada minu Eesti sõprade lahkust.

 

The article is in English:  

 

Erasmus+ Youth in Action

 

The introduction course to the Erasmus+ Youth in Action programme in Athens was wonderful. Exchanging experiences from local youth work together with youth and youth workers from across Europe was immensely fun and beneficial.

 

I travelled to Athens as a representative of the Norwegian Association of Blind and Partially Sighted Youth. This organisation, and I personally, work for equal rights, opportunities for, and full social inclusion of blind and partially sighted youth ages 14 – 35.

 

Cultural understanding of blindness is very black and white. Society at large links sight to a person’s abilities and equates blindness to helplessness. That attitude is detrimental, as disabled people do have many productive abilities and skills. I attended the course to explore how my organisation might ally itself with others who share similar views.

 

I was thrilled to find that the Youth in Action programme emotionally and financially commits to inclusion of youth belonging to minority groups. My accommodation needs, such as course materials in electronic format, bringing a personal assistant, and need for rest were adhered to. The facilitators and other participants will empower and support you in participating in all simulation games we played as well as plenary and group discussions.

 

I left Greece with a heightened sense of confidence in my own ability to continue working for full social inclusion and rights for blind and partially sighted youth in my local and national community.

 

Intercultural Evening

Ahead of time, we had been asked to bring food unique to our local communities to share at an intercultural evening. A multitude of colours, scents and sounds greeted me as I entered the foyer outside our conference room. I listened to each participant as they presented their local delicacies.

 

Chocolates, beverages, cheeses and dried meats lay across several tables, and I wanted to sample them all.

 

Janek and Kerttu from Estonia introduced me enthusiastically to a selection of chocolates from their home country. I’m lactose intolerant and could not eat those chocolates myself. I took the chocolates they gave me home to share with friends while recounting how fun the intercultural evening was. The sweets are a delicious and tasty reminder of my Estonian friends’ generosity.

ERASMUS+ Aktiivsed noored
Erasmus+ Appetizer Athena 2018 osalejad ja koolitajad.
ERASMUS+ Aktiivsed noored
ERASMUS+ Aktiivsed noored
ERASMUS+ Aktiivsed noored
Kultuuriliste erinevuste mõistmine läbi mängu. Pildil Patrick Manchesterist kehastamas usujuhti.
ERASMUS+ Aktiivsed noored
ERASMUS+ Aktiivsed noored
ERASMUS+ Aktiivsed noored
ERASMUS+ Aktiivsed noored
Kultuuriõhtul tantsiti kõikide kohale tulnud rahvaste tantse. Pildil hetk Kreeka tantsust.
ERASMUS+ Aktiivsed noored
Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
ERASMUS+ Aktiivsed noored
ERASMUS+ Aktiivsed noored
ERASMUS+ Aktiivsed noored
ERASMUS+ Aktiivsed noored

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

ERASMUS+ Aktiivsed noored

ERASMUS+ Aktiivsed noored

Hawkilara Kathrine Axelsen ehk Horky Sõitsin Ateenasse Norra pimedate ja osalise nägemispuudega noorte ühingu esindajana Erasmus+ Aktiivsete noorte programmi tutvustav kursus Ateenas oli suurepärane. Kogemuste vahetamine kohalikust noortetööst koos noorte ja noorsootöötajatega kogu Euroopast oli äärmiselt tore ja kasulik.

ERASMUS+ Aktiivsed noored

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused