Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
"Septembris toimunud Garage48 Heaolutalgutel valiti ¾ürii poolt kõige suurema potentsiaaliga lahenduseks CareMate*, mis viib erivajadustega inimesed kokku väljaõppinud hooldajatega. Nüüd on projekt nii kaugel, et oodatakse hooandjaid, kelle abil tegutsema asuda. " Praegu kogutakse raha, et CareMate tööle saaks hakata CareMate – vajaduspõhine professionaalne hool
Ühelt poolt on veebilehtede valmistamine viimistletult ja teiselt poolt samuti. Tõsiseltvõetav lahendus lakoonilise kodulehe valmistamine kvaliteetselt peaks olema kättesaadav vahedalt soodne kodulehtede loomine kaasaegselt www.aara.ee paljudel juhtudel mõjus veebilehe loomine osutab mitmeid eeliseid samuti mtü veebilehe tegemine mõistlikult kui on asjatundlik. zero base cad

CareMate – vajaduspõhine professionaalne hool

Aprill 2018

"Septembris toimunud Garage48 Heaolutalgutel valiti ¾ürii poolt kõige suurema potentsiaaliga lahenduseks CareMate*, mis viib erivajadustega inimesed kokku väljaõppinud hooldajatega. Nüüd on projekt nii kaugel, et oodatakse hooandjaid, kelle abil tegutsema asuda."

CareMate – vajaduspõhine professionaalne hool

Vaimupuu küsimustele vastas Marion Teder, CareMate’i idee algataja.

 

Kuidas sündis CareMate ja mis see täpselt on?

Idee algas vajadusest. Ühiskond vananeb, puuetega inimeste arv kasvab ning

aina rohkem on meie ümber abi vajavaid inimesi. Abi vajavad ka nende

lähedased, kes ei saa sageli ei saa koduse koormuse tõttu oma ideid ja

potentsiaali rakendada.

CareMate tuleb appi peredele, kellel lasub hoolduskoormus, pakkudes nende lähedastele tuge igal hetkel ja kõiges, mis hooldamisega seotud, ning hingerahu, et lähedane on hoitud.

CareMate ei ole hooldekodu ega agentuur, me ehitame internetikeskkonda

inimeselt-inimesele, mille kaudu saab tellida hooliva ja korraliku väljaõppe

saanud teenuseosutajaid koju hooldusabi osutama ning seda mõistliku hinna eest. Teenuste hulka kuuluvad kodu- ja isikuhooldusteenused inimestele, kes puude või vanaduse tõttu vajavad hoolt regulaarsetelt hooleandjatelt.

Samuti ei saa alahinnata inimeste soovi teha üllast tööd hooleandjana.

Töö on paindlik – hooleandja saab valida aja, koha ja tegevused. Hooleandja töö võib olla nii lisaraha teenimiseks kui ka põhitööna.

 

* care – ’hoolitsus, hoolekanne’ ingl k

   mate – ’sõber, kaaslane’ ingl k

Seega võiks CareMate tõlkida kui ’hooliv sõber’. Hääldus umbes „keer-meit“.

 

Kes on hooleandjad?

CareMate hooleandjaks võivad kandideerida kõik, kellel on empaatiavõime. Kuna CareMate hindab selle töö väärtust, siis peame väga vajalikuks ka motiveeriva töötasu võimaldamist ja teeme omalt poolt kõik, et seda pakkuda. Neil, kellel puudub erialane väljaõpe, pole vaja karta, sest CareMate loob võimaluse ka ettevalmistavaks kursuseks.

 

Kas olete kuulnud firmast Helpific? Kui palju teie tegemised kattuvad, mis on erinevat?

Helpificu tegemistega oleme kursis ning alguses soovisime isegi nendega koostööd teha, kuid me ei saanud oma kirjale vastust. Kui Helpific vahendab vabatahtlikke ja heategevuslikus korras abistamist ning erialane väljaõpe pole nõutav, siis CareMate on suunatud professionaalsusele ja hooleandjate õigusele saada oma töö eest tasustatud.

 

Kes finantseerib ja kus toimuvad kursused, mille hooleandjad läbivad?

Hetkel käivad läbirääkimised Töötukassaga, et nende kaudu saaksid kursused finantseeritud paljudele inimestele. Püüame väljaõppe teha niivõrd kuluefektiivse, et kõik need inimesed, kes soovivad tulla platvormil teenust osutama, suudaksid seda endale lubada. Kui neil tuleb sellegipoolest tasuda kursuse eest, siis kindlasti teenivad nad selle CareMate’i poolt loodava internetikeskkonna kaudu teenuseid osutades päris kiiresti tagasi. Seega on see nagu pisike investeering.

Juba arendame ka e-keskkonda, kus inimesed saaksid mugavalt läbida koolituse teoreetilise osa kodus ning hiljem koos professionaalsete koolitajatega praktilise osa. Praktilised õppepäevad saavad esialgu toimuma Tallinnas ning ka platvorm käivitub kõigepealt Tallinna elanikele, kuid soov ja plaan on CareMate’il laieneda niipea, kui võimalik, ka teistesse Eesti linnadesse.

 

Kui palju keskmiselt maksab tund aega hooldusteenust?

Täpne hind pole veel paika pandud, kuid kindlasti ei saa see olema kallim, kui praeguste kodus pakutavate hooldusteenuste nn turuhind. Hind saab olema

tunnipõhise arvestusena ja me anname omalt poolt parima, et teha oma

hooldusteenus kättesaadavaks kõikidele ühiskonnagruppidele.

Tulevikus soovime teha koostööd Sotsiaalministeeriumiga, et riigi ning kohalike omavalitsuste koostöö tulemusena saaksid inimesed endale CareMate’i

internetikeskkonnast tellitavaid teenuseid võimaldada soodsamalt.

Lootust on, sest Garage48 Heaolutalgud, kus CareMate võitjaks kuulutati,

oli Sotsiaalministeeriumi poolt korraldatud.

 

Kuidas tagatakse, et hooldajad on ausate kavatsustega?

CareMate teeb seadusekohaselt taustakontrolli ning vestleb silmast silma. Hooleandjate hindamiseks tehakse reitingu- ja tagasisidesüsteem. Et teenuseid osutaksid professionaalid, käsitletakse koolitustel põhjalikult lisaks paljule muule olulisele ka tööohutuse, riskide, raporteerimise ja kaitse teemasid ja seda nii teenuse osutaja kui teenuse tarbija/tellija vaatevinklist.

Need inimesed, kes juba omavad hooldaja kutset või tunnistust, et on varem väljaõpet saanud, ei pea ilmtingimata koolitust läbima, kuid kindlasti kontrollib CareMate, et neil oleksid olemas kõik vajalikud teadmised turvalise hooldusabi osutamiseks.

Lisaks on võimalik alati paigaldada näiteks ka kaameraid ja andureid või muid uusi nutiseadmeid, et end turvaliselt tunda. Sellega seoses on plaan teha ka koostööd firmadega, kes neid lahendusi kliendi soovil pakuvad.

Töötanud ise üle 5 aasta agentuuride kaudu Inglismaal hooldajana, pole ma kordagi kuulnud juhtumist, kus hooldajal oleksid halvad kavatsused.

 

CareMate OÜ kutsub kõiki endale Hooandjas hoogu andma. Iga väiksemgi toetus on suure väärtusega, et sünniks kvaliteetsel ja suurepärasel tasemel internetikeskkond.

Lähemalt siit: https://www.hooandja.ee/projekt/caremate

Lisaküsimuste korral võib alati meile otse kirjutada .

CareMate loob interneti-lehekülje, mille kaudu saab tellida koju hooldajat. Hooldajad on oma tööd õppinud. Praegu kogutakse raha, et CareMate tööle saaks hakata.

 

Vaimupuu fotokonkurss on lõppenud
Suured tänud kõigile, kes osalesid Vaimupuu fotokonkursil.
Täname ka konkursi toetajaid
CareMate – vajaduspõhine professionaalne hool
CareMate – vajaduspõhine professionaalne hool
CareMate – vajaduspõhine professionaalne hool
CareMate – vajaduspõhine professionaalne hool

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

CareMate – vajaduspõhine professionaalne

CareMate – vajaduspõhine professionaalne

Vaimupuu küsimustele vastas Marion Teder, CareMate’i idee algataja Kuidas sündis CareMate ja mis see täpselt on? Idee algas vajadusest "Septembris toimunud Garage48 Heaolutalgutel valiti ¾ürii poolt kõige suurema potentsiaaliga lahenduseks CareMate*, mis viib erivajadustega inimesed kokku väljaõppinud hooldajatega. Nüüd on projekt nii kaugel, et oodatakse hooandjaid, kelle abil tegutsema asuda."

CareMate – vajaduspõhine professionaalne hool

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused