Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Käesoleva aasta juulikuus tähistati Võisikul järjepideva erihoolekande osutamise 90. aastapäeva Võisiku mõisas. Pidu oli mõisateemaline, lähtudes kunagi Võisikul elanud Bockide mõisnikupere loost, ning kõik – nii oma töötajad kui külalised – olid riietunud mõisarahvale sobivatesse kostüümidesse. com/voisikukodukasitoo 90 aastat erihoolekannet VÕISIKUL
Minimalistlike võimalustega veebilehe arendamine kaasaegselt laabumine õigeks ajaks. Lepingu sõlmimiseks artiklite kodulehtede koostamine optimeeritult sama tähtis kui ajakiri samas korralik veebilehtede programmeerimine ettevõte paljudel juhtudel uus kodulehe valmistus tellimiseks vajalik info vaid paari nädalaga lakoonilise kodulehe loomine asjatundjaid kaasates. zero base cad

90 aastat erihoolekannet VÕISIKUL

Terje Teder, Võisiku Kodu juht, AS Hoolekandeteenused, oktoober 2015

Käesoleva aasta juulikuus tähistati Võisikul järjepideva erihoolekande osutamise 90. aastapäeva Võisiku mõisas. Pidu oli mõisateemaline, lähtudes kunagi Võisikul elanud Bockide mõisnikupere loost, ning kõik – nii oma töötajad kui külalised – olid riietunud mõisarahvale sobivatesse kostüümidesse.

90 aastat erihoolekannet VÕISIKUL

Esimese Eesti Vabariigi algusaastatel võõrandati mõisad ning Võisiku mõisahäärberit otsustati kasutama hakata vanurite ja nõdrameelsete varjupaigana. 1925. aasta jaanuaris saabus Võisiku kaunisse mõisahäärberisse Jaan Reinardt – esimene hoolealune. Kuu lõpuks oli vanureid juba viis ja saabusid ka esimesed nõdrameelsed. Peagi jagati varjupaik osakondadeks, maja ülemisel korrusel asusid juhataja elu- ja tööruumid ja ka märatsevad hoolealused. Allkorrusel oli söögituba ja vanurite eluruumid. Asutuse esimene juht Golding rajas 15 aastaga hästitoimiva hooldekodu, kus hoolealused tegid tööd, aiad, põllud ja loomakasvatus olid heal järjel. Sõja-aastatel õnnestus varjupaiga hoonetel jääda puutumatuks ja elanikud pidasid rasketele aegadele vastu. Algusaastatel elas siin 100-130 hoolealust.

 

Alates 1948. aasta maikuust nimetati Võisiku varjupaik ümber Invaliididekoduks. Hoolealuste elu ei olnud toona kerge, mõisamaja 17-s toas elas kokku 132 hoolealust ja nendega tegeles kokku 14 töötajat. 1960-ndatel aastatel arenes hooldekodu jõudsalt, hoolealused kaasati töösse abimajandis, parandati elutingimusi.

1962. aastal valmis uus ravikorpus, tänane 3. maja, mis oli toonase juhi Leo Viksi n-ö elutööks Võisikul.

 

1975. aastaks oli hoolealuseid juba 325, töötajaid umbes 100 ja taas kummitas ruumipuudus. 1981. aastal valmis tänane 5. maja ja asutus nimetati ümber Võisiku Internaatkoduks. Ehitati korterelamuid töötajatele ja juurde tuli hoolealuseidki. 1982. aastaks oli Võisikul 524 hoolealust ja 132 töötajat. Võisikust oli saanud Eesti suurim hooldekodu. 1990-ndatel jätkus direktor Kuldma hoole all arendamine ja ehitustööd. Paraku jäidki osad neist töödest lõpetamata. 1990ndatest alates hakati suurt tähelepanu pöörama ka töötajate ja hoolealuste koolitamisele, samuti tööteraapiale.

 

Aastal 2008 loodi AS Hoolekandeteenused ning seni Jõgeva Maavalitsusele allunud Võisiku hooldekodu läks aktsiaseltsi alluvusse. Endiselt on Võisiku Kodu üks suurimaid Eestis. Tänasel päeval osutatakse meil teenust 373 kliendile ja töötab kokku 130 töötajat.

Tänases Võisiku Kodus osutatakse ööpäevaringset erihooldusteenust psüühikahäiretega, vaimu- ja liitpuudega inimestele. Väiksemas mahus osutame toetavaid teenuseid, nagu toetatud elamine, toetatud töötamine ja igapäevaelu toetamise teenus.

Meie asutuse juhtlauseks on on „tegusama elu kodud“. Meie elanikel on palju erinevaid võimalusi vaba aja sisustamiseks, erinevate huvitegevustega tegelemiseks, paljud käivad tööl. Võisikul tegutseb ka 2013. aastal käivitatud väga aktiivne kliendiesindus. Nad annavad igakuiselt välja seinalehte endakirjutatud artiklite, luuletuste ja pildistatud fotodega ja räägivad kaasa Kodu töös. Meie kliendiesinduse juht Viktor on osalenud väga edukalt erinevatel fotokonkurssidel, ka Vaimupuu konkursil. Samuti on tema fotode näitus olnud üleval erinevates Jõgevamaa paikades koos meie maalikunstniku Guido maalidega.

 

Võisiku Kodus oleme võtnud endale eesmärgiks aidata ja toetada oma kliente teel võimalikult iseseisvasse ellu, olgu see siis kogukonnas elamise teenus või päris oma kodu. See on suur väljakutse ja üksi me sellega hakkama ei saa. Siin on vaja suurt ametkondlikku koostöövõrgustikku: eestkostjad, omavalitsused, rehabilitatsiooniasutused, kogukonnad kes oleks valmis omaks võtma ja toetama ning muidugi riik seaduste, teenuste ja toetuste poolelt. Sama tähtis on koostöö klientide lähedastega, et nad hakkaksid nägema haiguse taga inimest, saaksid üle oma hirmudest ja kõhklustest.

Loodan, et suudame selgitada, et tegelikult oleme me kõik ühesugused inimesed. Igaühel on oma probleemid, veidrused, eripärad. Lihtsalt tuleb osata teise inimese erilisusega arvestada ja leida teed, kuidas koos edasi liikuda. Sellel teel kohtab sageli vastupanu ning on võimalik vastastikune mittemõistmine. Meie kui professionaalide tööks on omalt poolt teha kõik avaliku arvamuse parandamiseks ja koostöö arendamiseks.

 

Rohkem infot Võisiku Kodu tegemiste kohta:

https://www.facebook.com/pages/Tegusama-Elu-Kodu-Võisikul

https://www.facebook.com/voisikukodukasitoo

90 aastat erihoolekannet VÕISIKUL
Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
90 aastat erihoolekannet VÕISIKUL
90 aastat erihoolekannet VÕISIKUL
90 aastat erihoolekannet VÕISIKUL
90 aastat erihoolekannet VÕISIKUL

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

90 aastat erihoolekannet VÕISIKUL

90 aastat erihoolekannet VÕISIKUL

Esimese Eesti Vabariigi algusaastatel võõrandati mõisad ning Võisiku mõisahäärberit otsustati kasutama hakata vanurite ja nõdrameelsete varjupaigana 1925 Käesoleva aasta juulikuus tähistati Võisikul järjepideva erihoolekande osutamise 90. aastapäeva Võisiku mõisas. Pidu oli mõisateemaline, lähtudes kunagi Võisikul elanud Bockide mõisnikupere loost, ning kõik – nii oma töötajad kui külalised – olid riietunud mõisarahvale sobivatesse kostüümidesse.

90 aastat erihoolekannet VÕISIKUL

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused