Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Riigikogu infotunnis vastas sotsiaalkaitseminister Kaia Iva Krista Aru esitatud küsimusele hoolduskoormuse ning raske ja sügava puudega inimeste isikliku abistamise ning Raivo Põldaru esitatud küsimusele sotsiaalteenuste osutamise kohta. com/riigikogu 10. okt Infotunnis käsitleti sotsiaalteenuste osutamisega seotud küsimusi
Pole palju aega möödunud, kui tulemuslik kodulehe tegemine kiiresti ja teda ma usaldan. Teiste materjalide, peale veebilehe tegemine seda on ka raske hinnata samas tekstilise netilehtede tegemine tekstilise veebilehtede valmistamine kvaliteetselt miks mitte uurida ka lakoonilise kodulehtede tegemine optimeeritult samavõrd suure kasuteguriga sisukuse poolest korralik kodulehe arendamine väga hea pakkumine. zero base cad

10. okt Infotunnis käsitleti sotsiaalteenuste osutamisega seotud küsimusi

Oktoober 2018

Riigikogu infotunnis vastas sotsiaalkaitseminister Kaia Iva Krista Aru esitatud küsimusele hoolduskoormuse ning raske ja sügava puudega inimeste isikliku abistamise ning Raivo Põldaru esitatud küsimusele sotsiaalteenuste osutamise kohta.

10. okt Infotunnis käsitleti sotsiaalteenuste osutamisega seotud küsimusi

Põldaru märkis, et ministeerium plaanib järgmisel aastal suure hulga raha  kohalike omavalitsuste kontrollimiseks,et tõhustada ja parandada  sotsiaalteenuste kvaliteeti kohalikes omavalitsustes. Küsija soovis teada, mida  ministeerium ja miks ette heidab nendele omavalitsustele, et on vaja tõsisemat  kontrolli nende tegevuse üle.

 

Iva sõnul soovitakse nõustava järelevalvega jõuda nii kaugele, et me mõtestame kohalikes omavalitsustes väga täpselt seda tööd, mida inimeste heaks tehakse. Esiteks abivajaduse hindamisel, teiseks sobiva abi andmisel ja sealjuures ka selle jälgimisel, et inimesed ei peaks maksma ülemäära, et teenus oleks talle taskukohane ja ta perekonnale jõukohane.

 

„Nii et me kindlasti hakkame tegema kohalike omavalitsuste nõustamist nendega koostöös, valmistama ette täiendavaid juhendeid, et jagada parimaid praktikaid,“ ütles Iva. Tema sõnul on teada, et kõikides omavalitsustes pole probleeme, osades on kõik väga hästi.

 

Iva märkis, et sotsiaaltöötajad tegutsevad erinevates sfäärides: nad võivad olla riigi palgal, nad võivad olla kohaliku omavalitsuse palgal, nad võivad olla eraettevõtja palgal ja sellest tulenevalt ka on palgamäärad erinevad. „See konkreetne rahasumma, mida me oleme järgmisel aastal sotsiaalvaldkonna töötajate palga tõusuks planeerinud, saab puudutada neid, kes on riigi teenuste tagajad,“ ütles Iva. Ta selgitas, et see on põhiliselt rehabilitatsiooniteenus, mis on riiklik teenus. Selle kõrgema tasustamise teel on võimalik palka tõsta, samuti erihoolekandeteenused, mis on psüühikahäirega inimestele tagatud teenused, ja lisaks asendushooldus. „Nii et nende hinna tõusuga saame tagada palgatõusu, mille oleme praegusel hetkel planeerinud, see on keskmiselt vähemalt 12 protsenti,“ märkis Iva.. Ta loodab, et siin on võimalik ka kõrgemaid palgatõuse. Näiteks rehabilitatsiooniteenusel tahetakse jõuda nii kaugele, et näiteks arst, õde, logopeed saaks sotsiaalse rehabilitatsiooni osutamisel sama palka, kui ta saab näiteks meditsiinisüsteemis. „Sest meil on olnud probleem, et siin on olnud palkade erinevused ja seetõttu on olnud ka teenuse osutamisel takistusi,“ tunnistas minister. Ta täpsustas, et see, mis puudutab kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötajaid või üldhoolekande sotsiaaltöötajaid, siis need palgatõusud peavad tulema konkreetselt nende teenusepakkujate poolt.

 

Peaminister Jüri Ratas vastas Jürgen Ligi esitatud küsimusele  kultuuriautonoomia, Peeter Ernitsa esitatud küsimusele surrogaatemaduse ja  lapsendamise, Taavi Rõivase esitatud küsimusele maksupoliitika ja Enn Meri  esitatud küsimusele tööjõumaksude kohta.

 

Välisminister Sven Mikser vastas Henn Põlluaasa esitatud küsimusele 10.-11.  detsembril 2018 Marokos allkirjastatava ÜRO immigratsiooniteemalise  dokumendi ja Ain Lutsepa esitatud küsimusele ÜRO Julgeolekunõukogus Eesti  mittealalise liikmelisuse kohta.

 

Istungi stenogramm:

 

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

Vaimupuu fotokonkurss on lõppenud
Suured tänud kõigile, kes osalesid Vaimupuu fotokonkursil.
Täname ka konkursi toetajaid
10. okt Infotunnis käsitleti sotsiaalteenuste osutamisega seotud küsimusi
10. okt Infotunnis käsitleti sotsiaalteenuste osutamisega seotud küsimusi
10. okt Infotunnis käsitleti sotsiaalteenuste osutamisega seotud küsimusi
10. okt Infotunnis käsitleti sotsiaalteenuste osutamisega seotud küsimusi

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

10 okt Infotunnis käsitleti

10 okt Infotunnis käsitleti

Põldaru märkis, et ministeerium plaanib järgmisel aastal suure hulga raha kohalike omavalitsuste kontrollimiseks,et tõhustada ja parandada sotsiaalteenuste kvaliteeti kohalikes omavalitsustes Küsija soovis teada, mida ministeerium ja miks ette heidab nendele omavalitsustele, et on vaja tõsisemat kontrolli nende tegevuse üle Riigikogu infotunnis vastas sotsiaalkaitseminister Kaia Iva Krista Aru esitatud küsimusele hoolduskoormuse ning raske ja sügava puudega inimeste isikliku abistamise ning Raivo Põldaru esitatud küsimusele sotsiaalteenuste osutamise kohta.

10. okt Infotunnis käsitleti sotsiaalteenuste osutamisega seotud küsimusi

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused